[Zune] Картинка на артиста (artist cover)

Потребителски аватар

Автор на темата
KOCMOTPOH
Регистриран: 18 юни 2012, 11:58
Моят WP е: Nokia Lumia 710

[Zune] Картинка на артиста (artist cover)

Мнениеот KOCMOTPOH » 16 юли 2012, 11:48

Здравейте от известно време се мъча да си задам картинки на песничките в телефона но единственото което може да се направи до момента е да се добави картинка на албума от който е песента. Проверих маркета но 100% от музиката ми няма картинка на артиста (а именно тази картинка излиза като live tile и като фон в music+video). След ровичкане из нета попаднах на custom ware за добавяне на такава картинка но както всички знаем той е за отключени системи: http://www.youtube.com/watch?v=okkaHzGF1tw" onclick="window.open(this.href);return false;
Някой от вас случайно да е достигнал до прозрение как да добавяме картинки на артиста през PC с някаква програмка от типа на Mp3tag.
И ако някой е ползвал горепосоченото приложение може ли да прикачи песничка от телефона си с artist art за да разгледам как е посочен линка към изображението. Благодаря.
0 x
Изображение

Потребителски аватар

File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
WP версия: 8.1
x 27
Контакти:

Re: Картинка на артиста (artist cover)

Мнениеот File_Submit » 16 юли 2012, 20:44

wow, приложението е страхотно! До сега мислех, че за да се появява артиста на локскрийна трябва да слушам музиката онлайн, през zune music pass или нещо такова. Често, за да си сменя артиста на лайв тайъла си пусках някоя демо песен от маркетплейса.

ето линк към mp3 http://dox.bg/files/dw?a=37e7864820" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
KOCMOTPOH

Мнениеот KOCMOTPOH » 16 юли 2012, 23:50

Радвам се че работи програмката. Ние с нашите не отключени телефони май ще духаме супата така да се каже ;)

Видях прикачения файл но за съжаление той не е в .mp3 формат а в .wma Моля пробвай да добавиш снимка на обикновенна .mp3ка през горната програмка и я прикачи че днес изрових един професионален инструмент за модифициране на песничките : http://professionaltag.sourceforge.net/" onclick="window.open(this.href);return false; Но до колкото забелязах има разни IDта които не разбирам съвсем и ще ми е интересно да погледна файл с работещи Album/Artist Art.
0 x
Изображение

Потребителски аватар

File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
WP версия: 8.1
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 18 юли 2012, 10:22

хм, ами аз ползвах приложението на телефона, после свалих песента на телефона и я ъплоуднах. В zune съм задал да ми конвертира песните от 320 на 192kbps и вероятно тогава се сменя и формата.

ето http://dox.bg/files/dw?a=e404766f9a" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8

Мнениеот KRazpopov » 23 авг 2012, 23:54

В самият Zune софтуер на компютъра съм имал същият проблем. Оказва се, че ако от региионалните настройки (system locale) съм го настроил на България, не дава картинки на артистите. Смених го на US, и се показаха не само картинките на артистите, а и други опции.

Предполагам, че ползваш Live Account с българска регистрация, откъдето най-вероятно идва и самият проблем (нямам БГ Live акаунт за да видя, нито пък съм желателен да си reset-на телефона за да тествам с друг Live Account).
Пробвай да смениш System Locale от settings, region + language на English (United States) и пробвай дали се показват. Ако не се, то няй-вероятно ще трябва да направиш нов Live Account със US locale.
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

Автор на темата
KOCMOTPOH

Мнениеот KOCMOTPOH » 24 авг 2012, 12:03

В самият Zune софтуер на компютъра съм имал същият проблем. Оказва се, че ако от региионалните настройки (system locale) съм го настроил на България, не дава картинки на артистите. Смених го на US, и се показаха не само картинките на артистите, а и други опции.

Предполагам, че ползваш Live Account с българска регистрация, откъдето най-вероятно идва и самият проблем (нямам БГ Live акаунт за да видя, нито пък съм желателен да си reset-на телефона за да тествам с друг Live Account).
Пробвай да смениш System Locale от settings, region + language на English (United States) и пробвай дали се показват. Ако не се, то няй-вероятно ще трябва да направиш нов Live Account със US locale.
С американска регистрация съм не ми е в това проблема. Идеята ми основно е да си добавя ръчно споменатата картинка първо защото музиката която слушам не е налична в маркета и второ предпочитам ако случайно има песен която да се синхронизира с картинка то картинката ще е някоя грозна физиономия която ще трябва да гледам по цял ден на екрана ;)
0 x
Изображение

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8

Мнениеот KRazpopov » 24 авг 2012, 12:21

Ясно, значи не съм разбрал правилно. За съжаление, няма как да си сложиш картинки по твой избор, без да unlock-неш телефона, а като гледам, това засега не може да стане с Lumia 710. :(
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

Templars
Регистриран: 23 юли 2012, 16:11
Моят WP е: HTC RADAR

Мнениеот Templars » 06 сеп 2012, 10:47

Няма как трябва да си пълен с песни купени от зуне . като си пуснеш демо песен ще ти излезне .
0 x
HTC RADAR
WP-7.5
Изображение

Потребителски аватар

DeniseWallace
Регистриран: 29 ное 2012, 16:31
WP версия: 7.8

Мнениеот DeniseWallace » 03 фев 2013, 16:10

При мен си има картинки на всички артисти :з И албумите не са купени от маркета. Просто като отворя даден изпълнител скролвам надясно, зарежда ми биографии, дискографии и след 4-5 секунди ми зарежда и картинката отзад :D
0 x
Изображение

Върни се в “Zune”