Често Задавани Въпроси ПЪРВО ПРОЧЕТИ, после питай!

Потребителски аватар

Автор на темата
Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 25 яну 2014, 15:35

Въпрос : Как да виждам продължителността на проведен разговор ?
Отговор : Не може. Може при WP8.1 , когато задържите пръст върху телефонния номер, или името, с което сте разговарял, ще излезе меню с опции. Там може да се види продължителността.

Въпрос : Защо ми излизат букви в менюто и как да ги махна ?
Отговор : Буквите излизат, когато се инсталират над определен брой приложения - в повечето случаи 40. Не могат да се махнат, освен с нулиране на телефона. Ако не искате букви, не инсталирайте повече от 40 приложения в телефона си.

Въпрос : Направих си профил в Майкрософт, но ми иска оторизации и разрешения, защо ?
Отговор : На профила в Майкрософт, трябва да сте минимум на 21 години. Сменете датата на раждане.

Въпрос : Как да гледам онлайн телевизия, но ми иска флаш плейър. Откъде да го сваля ?
Отговор : Не можете. Няма флаш плейър за windows phone телефон, както вече няма и за останалите платформи от ново поколение.

Въпрос : Мога ли да си сложа и как файлов мениджър ?
Отговор : Не, няма файлов мениджър за wp8, който да има достъп до всички папки. Все пак с приложението Файлове/Files имате достъп до папките Документи, Изтегляния, Музика, Лични, Снимки, Видео, Рингтонове, както и всяка създадена от вас папка през компютъра и папките и файловете на SD картата.

Темата ще бъде допълвана навременно от мен, или други модератори. Изключение прави единствено Sunmaster, който може да попълва темата.
Забранявам на други потребители да пишат в темата.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Re: Често Задавани Въпроси ПЪРВО ПРОЧЕТИ, после питай!

Мнениеот sunmaster » 01 фев 2014, 15:33

Буквичките се появяват и,ако след хард ресет върнете архивното си копие. Лично тествано!

Въпрос- В уиндоус 7.8,може ли да се сложи българско меню?
Отговор- не може,българско меню има за уиндоус фон 8
1 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Мнениеот xn3k » 06 фев 2014, 19:10

Въпрос: Как се прави soft reset?
Отговор: Settings->about->Reset your phone

Забележка: При ресет телефона се връща в заводското си състояние и се губят всички данни от него.

Въпрос: Как се прави hard reset?
Отговор: 1. При изключен телефон се натискат едновременно POWER бутона и VOLUME DOWN. След като извибрира, пускате POWER бутона, но задържате натиснат този за намаляне на звука докато на екрана не се появи огромна удивителна.
2. Натискате последователно VOLUME UP, VOLUME DOWN, POWER и пак VOLUME DOWN.
3. Седите и чакате да се въртят едни зъбни колела и надписа Нокиа.

Изображение

Забележка: При ресет телефона се връща в заводското си състояние и се губят всички данни от него.
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Мнениеот xn3k » 15 апр 2014, 22:46

Въпрос: Защо не мога да се логна със Skype акаунта си в програмата.
Отговор: Новата версия на програмата за Windows Phone премахва възможността потребителят да влезе в Skype със старото си потребителско име и парола и изисква задължително това да се случи чрез съответния Microsoft Account.
http://www.mobilebulgaria.com/news/view.php?id=30176" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

Автор на темата
Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 12 май 2014, 13:26

В темата НЕ се обсъждат проблеми!
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Мнениеот sunmaster » 26 май 2014, 12:58

Въпроси и отговори относно windows phone 8.1 превю

Въпрос: Ще трябва ли да деинсталирам превю версията на 8.1 след като дойде официалния ъпдейт,за да мога да го сложа?
Отговор: Не,официалният ъпдейт просто надгражда превюто.

Въпрос: Губя ли гаранцията си ,ако сложа 8.1 превю?
Отговор: Да губите я ,но само докато дойде официалният релииз.

Въпрос: Струва ли си да сложа 8.1 на своя телефон и безопасно ли е?
Отговор: При всеки е различно,но едно е сигурно,и то е,че е безопасна за телефона ви самата инсталация. Има някои бъгове при някои телефони,но примерно моята лумия 920 се държи супер с 8.1,докато htc 8s по някога забива. Аз не мога да препоръчам на 100 процента инсталирането на дев превюто,но лично аз не бих могъл да ползвам телефоните си без него. Страхотно е,но всеки сам решава.

Въпрос:Мога ли безопасно да деинсталирам 8.1 и да сложа 8,ако нещо не ми допадне?
Отговор: Ако сте с Нокия то отговора е да,но при htc отговора е не,и това е от личен опит. Телефона ми стана тухла(зарядното не го разпозна,компютъра го разпознаваше като нещо си,но не можех да инсталирам нищо). Оправих го с джи таг в сервиз на цена 35 лв.
При атив е много лесен даунгрейта. Има и тема, как се прави.

Въпрос: Мога ли да инсталирам програми на Сд картата?
Отговор: Можете всички програми,които не са системни да инсталирате на картата с памет. Препоръчително е обаче,скайп,фейсбук,фейсбук месинджър и вайбър,да инсталирате в системната памет на телефона,защото бавят системата,когато са в Сд картата. Ако искате да са ви в картата,то купете такава с клас поне 6 и нагоре.
Класа е написан като цифричка в малко кръгче на самата карта с памет. Колкото е по-висок класа на картата,толкова по-добре работи уиндоус фон с нея.

Въпрос: Как мога да виждам продължителността на разговорите си?
Отговор: Като отидете в хронология(намира се под иконката слушалка) . Намирате желания контакт и здържите пръст върху него. Ще ви излезат няколко възможности. Изберете подробни данни и готово.

Въпрос: Как да променя началния си екран,да побира повече икони? И как да сложа снимка като тапет за начален екран?
Отговор: Настройки,старт+тема,скролвате надолу и виждате плъзгач над който пише показване на още плочки.
Винаги можете да се върнете към предишният изглед с изключване на плъзгача.
А за фон отивате на фон на стартовия екран и избирате картинка по избор.

Въпрос: Как да сложа собствена мелодия на фейсбук,скайп и т.н,след като не ги виждам в менюто от което се прави?
Отговор: Ще ги видите,когато ви напишат нещо в програмата. Примерно съобщение в скайп или месинджър или нотификация във фейсбук.

Въпрос: Как да сложа собствена мелодия през телефона си?
Отговор: можете само с програма от маркета. Аз използвам SKY MUSIC,която има опция finde ringtone. Търся певец или песен,намирам я и и задавам да е тон на звънене или да е в тонове на звънене за избор по-късно.

Ако искате собствена мелодия от музиката в телефона ви,тогава използвайте Ringtone Maker.
Тя ви дава възможност да изрежете пасаж от ваша песен записана в телефона и да я сложите за тон на звънене.

Свързвате телефона посредством кабел с компютър, след което слагате желаната песен в папката ringtones.

Въпрос: Как да си направя списък за изпълнение през вградения музикален плеър(плейлист)?
Отговор:Можете да добавите музика в списъка за изпълнение ,като докоснете {+} в лентата с приложения,след което изберете желаните песни за добавяне.
Тоест отивате на песни,от там избирате долу трите точки,после избор,дава ви да си изберете песни за плейлист
След като маркирате песните които искате пак натискате трите точки,после добавяне към и готово. Имате ваш плейлист без нужда от компютър.

Въпрос: Не ме събужда алрмата?
Отговор: рестартирайте телефона и задайте аларма. Аз нямам такъв проблем,но други имат.
В wpcentral пише, че проблема с алармата е при атив с. Оправя се проблема, когато след зареждане на телефона, задължително го рестартирате.

Въпрос: Как да ми държи повече батерията?
Отговор: Влезте в икономичен режим,дайте на ляво и от програмите работещи във фонов режим намерете и изключете фоновия режим на икономичния режим,така ще загубите ъпдейтването на плочката в началния екран ,но ще спестите батерия,също изключете в настройки ИД ЗА РЕКЛАМА,както и NFC,блутут и гпс,когато не се ползват.
Също спрете програмите във фонов режим които просто не ползвате.

Въпрос: Как работи скайп бутона в набиране при разговор?
Отговор: Според колега от форума работи,ако човека на който звъните и скайп профила му са свързани в един контакт,но аз не можах да пусна скайп така и ми стои не активен там.

Въпрос:Защо или къде ми е фейсбук във съобщения,галерия и контакти?
Отговор: Новия уиндоус работи с официалния фейсбук клиент и месинджър,затова всичко минава през него.
Вече през смс центъра не можете да пишете във фейсбук. Фейсбук има и в галерия и в контакти ,но е отбелязан с иконката на фейсбук и всичко става през приложението.

Въпрос: След нулиране към начални настройки(хард ресет) всичко ли трябва да правя от начало?
Отговор: Не Нищо не правите от начало уиндоус фон връща телефона по същият начин както е бил и преди нулирането(екран,настройки,програми,подредба)
Само трябва да отидете на архивиране и да си направите архив преди нулирането и след нулирането да го върнете като изберете архива.
Имайте предвид,че когато опитате да върнете архива ще ви поиска код,който можете да поискате да ви се изпрати на поща която сте задали различна от майкрософския ви акаунт или на телефонния номер написан в настройките,дори той да е телефона който сте нулирал и търсите кода за архива.
За целта,отидете в настройки на вашия Майкрософт акаунт от компютър и задайте актуален мобилен номер
И когато ви попита вашия телефон,как да ви даде код за архива,задайте номера от акаунта си.
Ще ви звънне телефона и след като вдигнете на български ще ви се продиктува кода.
Въведете кода в архива и той ще се зареди,а после телефона ви ще се върне в полжението преди нулирането и сам ще си изтегли от маркета програмите които е имало на телефона и на началния екран.
Последна промяна от sunmaster на 28 юни 2014, 09:22, променено общо 8 пъти.
0 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

Автор на темата
Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 27 юни 2014, 07:45

Oт Vanci1990
Въпрос : Ще получи ли моя телефон с wp8, Актуализация до 8.1 ?
Отговор : Да 8.1 ще е достъпен за всички телефони с Windows Phone 8 , като изключения са възможни заради брандирането и не одобряването на ъпдейта от даден мобилен оператор !!!
Въпрос : Вече съм с предварителния 8,1 , но не ми харесва твърде много бъгове има , пада ми бързо батерията заради него , с Nokia Lumia ххх модел , как да си върна 8.0 ?
Отговор : Nokia Software Recovery Tool връща официалния РОМ на устройството , тоест връщате го към 8.0 :)! Забележка щом излезе официално 8.1 тази програма ще инсталира 8.1 не 8.0 , защото инсталира последната версия на наличния софтуер за устройството а именно тогава ще е 8.1 :)!
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
WP версия: 8.1
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 09 авг 2014, 12:46

Въпрос: Lumia Cyan е пуснат за моя телефон, но все още не е наличен за моята държава (пр. наличен за Италия, а телефонът ми е с Австрийски продуктов номер). Не искам да чакам, как да получа ъпдейта още сега?
Отговор: Нужно е да смените текущия австрийски (или друг) ром с такъв, за който ъпдейтът е пуснат. Това става чрез прогарамта Nokia Care Suit и този гайд. Важно е ъпдейтът да е наличен в CV (Country variant) за съответната държава и с програмата да изтеглите именно него. Списък с продуктовите кодове може да намерите тук. След успешно флашване, може да изтеглите по обичайния начин ъпдейта WP8.1+Lumia Cyan.
Коментари по флашването се правят в тази тема.
0 x

Потребителски аватар

File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 23 авг 2014, 14:47

Първият пост с Въпрос : Мога ли да си сложа и как файлов мениджър ? е обновен
0 x

Потребителски аватар

Pr0fessor
Регистриран: 14 фев 2015, 09:40
Моят WP е: psp8400 duo

Мнениеот Pr0fessor » 23 май 2015, 19:15

предложение за процедурата за забравена парола. предложението ми е да се опрости процедурата. човек може да си измисли и потребителско име (което преди регистрацията се проверява дали вече не съществува, тоест до някъде избора е ограничен) и паролата... та идеята е следната по вероятно е човек да си забрави потребителското име (ако при измислянето е съвпаднало със съществуващо и се налага да се добавят още символи към него) от колкото паролата... за това процедурата да изисква само мейл, но да се премахне полето за потребителско име (то прави процедурата почти безполезна) за да изпрати линк за ресетване. това е основна грешка, която се среща в много форуми и сайтове... естествено ако няма как да се сетиш за поребителското си име или пробваш варианти като луд или се мъчиш да направиш нова регистрация на същия мейл и удряш на камък, щото на мейла вече си направил една регистрация, на която не знаеш потребителското име...
0 x

Върни се в “Проблеми - решения и съвети”