Често Задавани Въпроси ПЪРВО ПРОЧЕТИ, после питай!

Потребителски аватар

skapantelefon
Регистриран: 13 яну 2016, 08:39
Моят WP е: 630
WP версия: 8

как да изтрия тези други от sd 2.90gb

Мнениеот skapantelefon » 13 яну 2016, 08:59

:1F620-Angry:
0 x

Потребителски аватар

Gerg
Регистриран: 18 юни 2015, 19:12
Моят WP е: нямам
x 563
Контакти:

Re: Често Задавани Въпроси ПЪРВО ПРОЧЕТИ, после питай!

Мнениеот Gerg » 22 юли 2016, 22:19

Често задавани въпроси относно Windows 10 Mobile

Ъпгрейд

Нужно ли е да си купя нов смартфон, за да ползвам Windows 10 Mobile?
Не е нужно. Някои смартфони с Windows Phone 8.1 могат да бъдат ъпгрейднати безплатно до Windows 10 Mobile.

Кои модели смартфони могат да бъдат ъпгрейднати до Windows 10 Mobile?
Ето списък с телефоните, които могат да се ъпгрейднат:
Lumia 1520
Lumia 930
Lumia 640
Lumia 640XL
Lumia 730
Lumia 735
Lumia 830
Lumia 532
Lumia 535
Lumia 540
Lumia 635 1GB
Lumia 636 1GB
Lumia 638 1GB
Lumia 430
Lumia 435
Lumia Icon
BLU Win HD w510u,
BLU Win HD LTE x150q,
MCJ Madosma Q501

Телефонът ми е сред поддържаните. Как става този ъпгрейд?
Сваляте приложението Upgrade Advisor от Windows Store. Приложението ще провери дали телефонът ви е съвместим, ще подготви телефонът ви за ъпгрейд и при необходимост ще освободи място за инсталационните файлове.

Телефонът ми не е сред поддържаните. Какво да правя?
Ако притежавате телефон Lumia със по-слаб хардуер от 2ро (520,620,625,720,820,920,925,1020,1320) или трето поколение (530,630), то вие може да ъпгрейднете своя телефон на ваш риск чрез промяна в регистрите. Важно е да отбележим обаче, че гаранцията на вашия смартфон отпада и има шанс той да спре да работи!

Основни неща в операционната система

Как мога да персонализирам началния си екран?
С Windows 10 Mobile са представени много нови опции за персонализация на началния екран. Можете да ги намерите в Settings > Personalization. Освен, че можете да сменяте цвета на плочките(1), вие можете и да поставяте изображение върху тях(2) или под тях(3), като ги направите прозрачни(4). Прозрачността може да се регулира със слайдер от 0% до 100% от настройките. Можете дори да направите плочките невидими(5)! Изборът е изцяло ваш.

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

Можете също да променяте темата на операционната система (налични са тъмна и бяла), както и цвета на navigation bar-a и някои отделни приложения.

Какво представлява Windows Hello?
Windows Hello е метод зa защита на телефона чрез вашите биометрични данни (пръстов отпечатък и ирисът ви на окото). За да ползвате Windows Hello вашият смартфон трябва да има хардуернен сензор за пръстови отпечатъци или инфрачервена камера.

Какво представлява Windows Continiuum?
Windows Continuum ви позволява да използвате вашия смартфон като компютър, като го свържете с монитор и периферни устройства (мишка и клавиатура).
ЗАБЕЛЕЖКА: Не можете да подкарвате компютърни програми използвайки Continiuum, a само така наречените универсални приложения, разработени специално за Windows 10 и които поддържат функцията Continiuum.

За да използвате Continiuum, вашият смартфон трябва да има процесор Qualcomm Snapdragon 617 или по-силен, 2GB рам или повече и поддръжка на USB OTG. Ако не сте сигурни дали вашият смартфон поддържа тази функция проверете в сайта на производителя на вашия смартфон.

Как да използвам Windows Continiuum?
Ако вашият смартфон го поддържа, има 3 начина за свързване:
1. Безжично, ако вашият монитор поддържа Miracast.
ЗАБЕЛЕЖКА: При безжичното свързване се забелязва леко забавяне на образа и лаг.
2. Чрез Microsoft Display Dock. Свързвате вашият смартфон чрез USB-Type C кабел към дока, към който свързвате и захранващ кабел, както и HDMI кабел към монитора и мишка, клавиатура и USB флаш памет (по избор). Ако не свържете мишка и клавиатура, можете да използвате екрана на смартфона ви като тракпад и да пишете, използвайки виртуална клавиатура.
3. Най- трудния начин: чрез преходници, адаптери и разклонители. Свързвате USB-Type C към HDMI адаптер със смартфона си. Към HDMI адаптера свързвате USB хъб, към който свързвате мишка, клавиатура и USB флаш памет (по избор). Свързвате също монитор към адаптера и USB-Type C захранващ кабел от електрическата мрежа.

Как да си зареждам безжично телефона?
Телефонът ви трябва да поддържа Qi Wireless Charging или PMA стандарти. За безжичното зареждане ви трябва и поставка за безжично зареждане.
ЗАБЕЛЕЖКА: При безжичното зареждане телефонът се зарежда по-бавно отколкото когато използвате зарядно.

Как да задам рингтон на телефона?
От Settings > Personalization > Sounds

Как да задам мой рингтон на телефона?
Има два начина:
1: Свързвате телефона с компютъра и през файловия мениджър слагате желаната песен/звук в папка Ringtones на телефона.
2: Инсталирате си приложението Ringtone Mаker. Tо ви позволява да изрежете част от песен и да я сложите за рингтон.

Как да направя скрийншот?
Натискате едновременно бутоните за увеличаване на звука и за захранване.

Как да рестартирам телефона?
Задръжте бутона за излючване за няколко секунди докато не угасне телефона и не извибрира (когато се появи щората за изключване не спирайте да натискате бутона!)

Приожения

Как да инсталирам приложение?
Влезте със своя Microsoft акаунт във телефона, за да можете да теглите приложения от Windows Store.

Как да деинсталирам приложение?
Има два начина:
1:Отивате във списъка с приложения, задържате върху приложението и натискате деинсталиране
2:Отивате в Settings > System > Storage, избирате вътрешното пронстранство на телефона или SD картата и деинсталирате желаното приложение.

Очаквайте скоро допълнение!
Последна промяна от Gerg на 28 сеп 2016, 10:41, променено общо 8 пъти.
7 x
Lumia 610 > 535 > 640 > 950 > Nokia 8
Fan of Nokia, Lumia and HMD Global devices.
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
WP версия: 10
x 140

Мнениеот Кобрата » 23 юли 2016, 00:49

Благодарим ти Герг :D поне един да се постарае да направи нещо съществено :)
1 x
Изображение

Потребителски аватар

Svetlio_sl
Регистриран: 24 юли 2016, 12:45
Моят WP е: Nokia Lumia 630

Мнениеот Svetlio_sl » 24 юли 2016, 12:46

Здравейте,
Казвам се Светослав Андонов и съм притежател на Нокия Лумия 630! От скоро
имам следният проблем когато отварям сайт, понякога ми излиза прозорец, че
телефонът ми е заразен или че съм спечелил нещо, а понякога направо ме
препраща към различни сайтове, също показващи, че съм взел награда. Как
мога да го премахна това? Фактически аз не мога да отворя нищо през гугъл,
тъй като почти всеки линк отворен от там ме препраща към тези сайтове.
Какво мога да направя? Ако имате отговор ще се радвам да ми го дадете

Благодаря предварително!
0 x

Потребителски аватар

danko
Регистриран: 07 авг 2013, 15:07
Моят WP е: Lumia 550
x 111
Контакти:

Мнениеот danko » 24 юли 2016, 13:55

Пробвай да го нулираш
0 x

Потребителски аватар

aserrr
Модератор
Модератор
Регистриран: 21 авг 2014, 22:01
Моят WP е: 830
x 297

Мнениеот aserrr » 24 юли 2016, 14:40

Това на 3G или на Wi-Fi го прави ? Ако е през Wi-Fi ....изтрий всичко от DNS и въведи 8.8.8.8. ;)
0 x
iPhone 7
Nokia Lumia 830

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
WP версия: 8.1
x 35

Мнениеот user » 24 юли 2016, 17:44

Пробвай да изчистиш кеша на интернет експлорера http://refreshyourcache.com/en/internet ... mobile-11/
0 x

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
WP версия: 8.1
x 35

Мнениеот user » 24 юли 2016, 19:11

Въпрос: Телефонът ми не е сред поддържаните. Какво да правя?
Отговор: Ако притежавате телефон Lumia със по-слаб хардуер от 2ро (520,620,625,720,820,920,925,1020,1320) или трето поколение (530,630), то вие може да ъпгрейднете своя телефон на ваш риск чрез програмата Windows Insider. Важно е да отбележим обаче, че гаранцията на вашия смартфон отпада и няма да получавате бъдещите актуализации на Windows 10 Mobile като Anniversary Update например.
Тази част можеби трябва да редактираш, защото тук един пише, че не му работи insidera. Изглежда че въпросните модели няма да могат да се ъпгрейдват чрез insider.
0 x

Потребителски аватар

Gerg
Регистриран: 18 юни 2015, 19:12
Моят WP е: нямам
x 563
Контакти:

Мнениеот Gerg » 24 юли 2016, 19:44

Въпрос: Телефонът ми не е сред поддържаните. Какво да правя?
Отговор: Ако притежавате телефон Lumia със по-слаб хардуер от 2ро (520,620,625,720,820,920,925,1020,1320) или трето поколение (530,630), то вие може да ъпгрейднете своя телефон на ваш риск чрез програмата Windows Insider. Важно е да отбележим обаче, че гаранцията на вашия смартфон отпада и няма да получавате бъдещите актуализации на Windows 10 Mobile като Anniversary Update например.
Тази част можеби трябва да редактираш, защото тук един пише, че не му работи insidera. Изглежда че въпросните модели няма да могат да се ъпгрейдват чрез insider.
До колкото знам могат да се ъпгрейдват до билд .107, може би това неговото е някакво изключение.
0 x
Lumia 610 > 535 > 640 > 950 > Nokia 8
Fan of Nokia, Lumia and HMD Global devices.
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1126
Контакти:

Мнениеот wpa » 24 юли 2016, 19:50

Аз доколкото знам си получават всички кумулативни ъпдейти на билд 10586
От Август вече няма да получават ъпдейти, когато Insider премине на следващия етап
1 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Върни се в “Проблеми - решения и съвети”