Откраднат LG G2

Потребителски аватар

Автор на темата
kstavrev
Регистриран: 28 дек 2014, 23:24
Моят WP е: Lumia 930 with Denim
WP версия: 8.1

Откраднат LG G2

Мнениеот kstavrev » 02 яну 2015, 14:48

Приятели, преди седмици ми откраднаха Lg G2.
Блокирал съм само сим картата. Понеже съм подал всички документи на полицията имам питане. Чрез профила ми в гугъл мога да заключа телефона, като предполагам че функцията е подобна като на тази, която имат айфоните когато са откраднати.н Тоест бих могъл да намеря къде последно телефона е локализиран през моя профил. Искам да попитам като го заключа дали ще огранича търсенето му през IMEI, както предполагам, че ще го търсят в полицията. Тоест ако го заключа дали няма да огранича и полицията да ми помогнат да го открием. Моля за съвет
0 x

Потребителски аватар

[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
Контакти:

Re: Откраднат LG G2

Мнениеот [R]evolution » 03 яну 2015, 00:59

Ако имаше инсталиран Cerberus, щеше да е много лесно, но като го нямаш, не знам какво може да се направи, освен да чакаш полицията да ти намери телефона.

Изпратено от моята Nokia 3310 използвайки Tapatalk
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Потребителски аватар

Автор на темата
kstavrev

Откраднат LG G2

Мнениеот kstavrev » 03 яну 2015, 08:18

А да го заключа ли с някакво съобщение от рода на Откраднат телефон. Занресете го в полицията. Или това ще ограничи по някакъъв начин търсенето му по имей.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 08 яну 2015, 16:53

Полицията им е най малкият проблем откраднат телефон те няма да търсият нищо трябва да се надяваш ако в заложната къща ги проверяват и звънят в полицията което ме съмнява, но дано си намериш телефонът обаче шансът е нещо от сорта на 1-5%.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Автор на темата
kstavrev

Откраднат LG G2

Мнениеот kstavrev » 08 яну 2015, 16:58

за момента няма никакво развитие. Съмнявам се, че полицията се е впрегнала активно да ми търси телефона. Чрез гугъл мениджъра на моите устройства го заключих, но според мен това заключва профила ми, а не самия апарат.
От LG ми казаха, че само полицията може да изиска от тях да потърсят телефона през Имей. Явно това не го прави мобилния оператор , а представителите на дадената марка. Това е, че не знам как да си го потърся сам - ако успея да си го открия ще е голям късмет, но няма как да преровя всички заложни къщи :)
0 x

Потребителски аватар

lubomirh
Регистриран: 21 ное 2013, 19:12
Моят WP е: NokiaL920/1020/1520
x 15

Мнениеот lubomirh » 08 яну 2015, 18:26

Полицията би трябвало да го намери, но изисква време. За съжаление ще трябва да чакаш още.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 09 яну 2015, 01:43

Както я знам полицията имам 90% шанс да открия игла в купа сено преди те телефонът ти.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Автор на темата
kstavrev

Мнениеот kstavrev » 09 яну 2015, 07:50

четох из форумите, че е хубаво да имаш познат, защото има много изгубени телефони. нормално е при голямо убийство или разкол телефоните да не са толкова важни, но не знам как да съм си полезен освен да почна да издирвам телефона из заложните къщи. той е златния вариант и има голям шанс да го издебна и открия, ако вече не е разглобен за части или не е в някого
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Откраднат LG G2

Мнениеот Peter Radev » 09 яну 2015, 08:41

Няправил си голяма гршка, като си спрял картата си.
На мен преди годими ми откриха телефона по нея. три момчета го бяха откраднали, единия взел апарата, втория SD картата, а третия сим картата. Този със сим картата беше звънял в италия и на няколко приятели в БГ. Пипнаха него, а после и останалите.
Иначе откраднати телефони се намират много лесно, но се водят кат престъпления с нисък приоритет. Шанса е малък. Ако имаш познат, който да ти удари рамо, ще ти го намерят 100%. Един познат беше разправял, че за колеги са намерили 100% от изгубените/откраднатите телефон, но за обикновен гражданин...........
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
kstavrev

Откраднат LG G2

Мнениеот kstavrev » 09 яну 2015, 09:57

Няправил си голяма гршка, като си спрял картата си.
На мен преди годими ми откриха телефона по нея. три момчета го бяха откраднали, единия взел апарата, втория SD картата, а третия сим картата. Този със сим картата беше звънял в италия и на няколко приятели в БГ. Пипнаха него, а после и останалите.
Иначе откраднати телефони се намират много лесно, но се водят кат престъпления с нисък приоритет. Шанса е малък. Ако имаш познат, който да ти удари рамо, ще ти го намерят 100%. Един познат беше разправял, че за колеги са намерили 100% от изгубените/откраднатите телефон, но за обикновен гражданин...........
привет .
Понеже все си мисля, че не съм голям "балама" и докато картата беше все още включена веднага се разрових през друг Гугъл профил, на който споделях локацията си къде е е бил за последно.
Крадецът или какъвто и да е този го е изключил веднага, Предполагам, че не е успял да го отключи, защото имаше пин и единствено е можел да изключи картата. Но картата ми бе важна да се изключи веднага и да съобщя това на титуляра.
Телефонът е откраднат на 20 декември и все тайничко се надявам да не го "отписвам" още.
Когато говорих с полицията те ми взеха само ИМЕЯ, предполагам, че ще заложат само на него, но понеже не зная, ИМЕЯ се включва само когато телефона се активира, или когато има активирана мрежа или УайФай.?
Аз пък и заключих телефона със съобщение, че е откраднат. Уви в Гугъл мениджъра на устройствата ми пише,ч е не е активиран от тогава.
:)
0 x

Върни се в “Samsung, Prestigio, Huawei, LG, Acer, Dell, ZTE и други”