Покупка на лумия 710

Потребителски аватар

Автор на темата
polkut
Регистриран: 13 фев 2014, 15:15

Покупка на лумия 710

Мнениеот polkut » 13 фев 2014, 16:18

Здравейте приятели, нов съм във форума. Ще купувам нокия лумия 710 втора употреба и ме интересува за какво да внимавам като я оглеждам? Също какви са най-често срещаните дефекти при тези телефони и всякакви други подробности които да проверя преди да я купя. До сега винаги съм имал телефони с андроид и капчица понятие си нямам от WP. При андроид устройствата се руутваха за да имаш достъп до системни файлове, да си сменяш ромове, овърклок и др. глезотийки. При windows phone има ли го същите неща. Трябва ли да се прави акаунт както на андроид устройствата в gmail i play store? И още един не маловажен въпрос... понеже имам доста контакти записани на гуугълския ми акаунт има ли някакъв начин да се прехвърлят на лумията след като си направя акаунт някъде? Общо взето ще съм благодарен на всякаква информация. Предварително благодаря на отзовалите се :1F616-Blushing:
0 x

Потребителски аватар

chester_941
Регистриран: 22 дек 2012, 15:17
Моят WP е: Nokia Lumia 720
WP версия: 8.1

Покупка на лумия 710

Мнениеот chester_941 » 13 фев 2014, 16:59

Здравейте приятели, нов съм във форума. Ще купувам нокия лумия 710 втора употреба и ме интересува за какво да внимавам като я оглеждам? Също какви са най-често срещаните дефекти при тези телефони и всякакви други подробности които да проверя преди да я купя. До сега винаги съм имал телефони с андроид и капчица понятие си нямам от WP. При андроид устройствата се руутваха за да имаш достъп до системни файлове, да си сменяш ромове, овърклок и др. глезотийки. При windows phone има ли го същите неща. Трябва ли да се прави акаунт както на андроид устройствата в gmail i play store? И още един не маловажен въпрос... понеже имам доста контакти записани на гуугълския ми акаунт има ли някакъв начин да се прехвърлят на лумията след като си направя акаунт някъде? Общо взето ще съм благодарен на всякаква информация. Предварително благодаря на отзовалите се :1F616-Blushing:
Здравей!
Бих те посъветвал да се ориентираш към Lumia, управлявана от WP8, като Lumia 520, 620, 720 и др. А Lumia 710 се задвижва от WP7, а това е остаряла платформа и отдавна не се поддържа. Малко програмисти пускат приложения за WP7.
Относно контактите ти в Гугъл, просто трябва да си въведеш имейла и паролата в настройките, и можеш да синхронизираш контактите, календара и имейла. За магазина - да, трябва ти Майкрософт акаунт, който ти предлага имейл, запис на контактите, място в SkyDrive, и записване на настройките от Windows 8 и Windows Phone 8 в самия SkyDrive периодично.
За "руутването, ромовете, овърклок и др. глезотийки", както ти ги наричаш, няма такива неща, освен при Samsung Ativ S, който позволява да му се бърникат някои неща, но за това колегите с Ativ могат да ти обяснят по-добре.
Поздрави и успех в избора! :)
0 x
Nokia Lumia 720 with WP8.1 Update 1 Dev Preview

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Re: Покупка на лумия 710

Мнениеот Stefan Caromov » 13 фев 2014, 18:09

Няма слаби места, работи ли, ще ти служи вярно до край. Всичко софтуерно може да се оправи от собственика.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
polkut

Мнениеот polkut » 13 фев 2014, 23:44

Благодаря за съветите. Исках 710 защото са по-евтини, не мога да заделя повече от 100 лв. за момента, а ми трябва телефон който да поддържа: wi fi, 3g, viber, watsapp, IE и да има навигация. Реших, че това е идеалният вариант.
0 x

Потребителски аватар

chester_941

Мнениеот chester_941 » 14 фев 2014, 07:36

Благодаря за съветите. Исках 710 защото са по-евтини, не мога да заделя повече от 100 лв. за момента, а ми трябва телефон който да поддържа: wi fi, 3g, viber, watsapp, IE и да има навигация. Реших, че това е идеалният вариант.
Lumia 520 също е евтина и можеш да я намериш за около 150 лв, дори вече трябва да е паднала цената. И е с WP8. Viber си е зле за WP7. Ползвах до преди няколко месеца телефон с WP7, но бях принуден да мина на такъв с 8, поради причините които изтъкнах в предишния си пост. Но както и да е, не те разубеждавам, направи както за теб е добре.

Ето линк към продавалника с извадени обяви за 520-ката, подредени по цена.
http://prodavalnik.com/ads/?q=lumia+520 ... ice&page=6
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 14 фев 2014, 08:38

Плюса на 710-ката е много по-добрия дисплей, иначе софтуерно да -520 е по добра.

Sent from my Windows Phone
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Автор на темата
polkut

Мнениеот polkut » 14 фев 2014, 09:25

Това ще ми е първият WP, лошото е, че вече поръчах една 710ка. Може малко да съм избързал ама карай. Ако остана доволен може по-нататък да взема нещо с WP8.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 14 фев 2014, 10:22

Не си сбъркал в избора си. Ще и се понарадваш, ще разбереш как работи wp и след 4-5месеца ще се прехвърлиш на wp8. И аз така започнах, докато свикна , разуча и усетя какво е бях със същия телефон. Това е и единствения wp, който мохе да се отллючи на сто процента и да имаш пълен контрол до файловата система.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
polkut

Мнениеот polkut » 15 фев 2014, 16:02

ааа хора нещо не мога да разбера какви точно програми и драйвери ми трябват за да мога да си свързвам телефона с ПЦто и да си качвам и свалям файлове. Свалих си nokia pc suite 7.1.180.94. След инсталацията иска да включа телефона. Избирам Cable connect и след 5 минути въртене и зареждане ми изкарва грешка. Свалих и Zune. Но така като разглеждам мога само музика, видео и картинки да ъплоудвам и даунлоудвам. Няма ли някакъв начин да се ползва като mass storage тоя телефон? Трябва ли да се инсталират драйвери някакви.? Лошото е, че съм с DLOAD :( Това означава ли, че не мога да си качва .xap файлове, като не може да се отключи. Иначе като цяло ме кефи телефончето, работи доста бързо за характеристиките които има и е приятно
0 x

Потребителски аватар

chester_941

Мнениеот chester_941 » 15 фев 2014, 16:17

ааа хора нещо не мога да разбера какви точно програми и драйвери ми трябват за да мога да си свързвам телефона с ПЦто и да си качвам и свалям файлове. Свалих си nokia pc suite 7.1.180.94. След инсталацията иска да включа телефона. Избирам Cable connect и след 5 минути въртене и зареждане ми изкарва грешка. Свалих и Zune. Но така като разглеждам мога само музика, видео и картинки да ъплоудвам и даунлоудвам. Няма ли някакъв начин да се ползва като mass storage тоя телефон? Трябва ли да се инсталират драйвери някакви.? Лошото е, че съм с DLOAD :( Това означава ли, че не мога да си качва .xap файлове, като не може да се отключи. Иначе като цяло ме кефи телефончето, работи доста бързо за характеристиките които има и е приятно
Не, при WP7 не може да е като Mass storage, и това е само началото... Файлове можеш да прехвърляш единствено чрез Zune. Затова те посъветвах да вземеш телефон с wp8.

Приложения си инсталирай от Marketplace-а, а външни xap файлове можеш да качваш ако си отключиш телефона. Има специални теми за това.
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 710”