Няколко въпроса :)

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v
Регистриран: 11 сеп 2012, 07:03
Моят WP е: Nokia Lumia 710

Няколко въпроса :)

Мнениеот valk0v » 11 сеп 2012, 18:30

Здравейте, купис си Lumia 710. Може да се каже, че ми е първи смартфон и за момента ми е малко странно, но за 3ти ден вече почти съм свикнал. Единствения минус за мен е блутут-а, че не може да се ползва за пращане на данни(снимки, мп3 etc.) и рингтона (че иска по-специална обработка).
1 При вас като влезете в нета, или като разглеждате снимки примерно и като си завъртите телефона(с копчето за камера право на вас) снимките веднага ли се обръщат според позицията на телефона ? При мен става бавно, а понякога доста бавно и се притеснявам да не би да му има нещо
2 в магазина, от който го купих (хенди Бургас) момчето още там ми направи акаунт в уиндоус лайв, като сега не мога да се сетя какъв никнейм и парола сложих - а и незнам дали той го направи на регион САЩ или не (защото ако е на Б-я, били по-малко нещата в маркета).
Дръпнах си скайдрайв ама не се сещам за ника и паса в лайва и не мога да вляза :( мога ли да си направя нов акаунт или да ресетна тела ? В такъв случай освен контактите(които за момента са само 2 на брой, понеже още си ползвам стария телефон, не е болка за умиране да ги изгубя) губят ли се и снимките, които съм направил до тук + програмките, които съм си изтеглил ?
3 Стария ми тел е нокиа е51 и при опит да си трансферирам контактите от стария в новия ми дава някаква грешка (мисля, че беше че въпросния телефон не е поддържан от Лумията) - което е доста странно при положение, че е е51, не някоя нокия на 100 години.
Ще съм благодарен на всякаква помощ :)
0 x

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Re: Няколко въпроса :)

Мнениеот xn3k » 11 сеп 2012, 18:48

Единствения минус за мен е блутут-а, че не може да се ползва за пращане на данни(снимки, мп3 etc.) и рингтона (че иска по-специална обработка).
Това скоро ще се промени. ;)

http://www.mobilebulgaria.com/news/2437 ... lumia.html" onclick="window.open(this.href);return false;
2 в магазина, от който го купих (хенди Бургас) момчето още там ми направи акаунт в уиндоус лайв, като сега не мога да се сетя какъв никнейм и парола сложих - а и незнам дали той го направи на регион САЩ или не (защото ако е на Б-я, били по-малко нещата в маркета).
Дръпнах си скайдрайв ама не се сещам за ника и паса в лайва и не мога да вляза :( мога ли да си направя нов акаунт или да ресетна тела ? В такъв случай освен контактите(които за момента са само 2 на брой, понеже още си ползвам стария телефон, не е болка за умиране да ги изгубя) губят ли се и снимките, които съм направил до тук + програмките, които съм си изтеглил ?
Единственият вариант е да си направиш нов акаунт в Live и да си ресетнеш телефона. Даже ти препоръчвам да го направиш и да започнеш начисто. Естествено, че при новият акаунт ще си загубиш контактите от стария освен ако не ги импортираш, което обаче няма смисъл след като са само два. Програмите на телефона също ги губиш при ресет, но не е болка за умиране. Аз правя ресет с връщане на 30 програми за не повече от 30 минути. От маркета се инсталира много бързо. Снимките също ще ги загубиш... а защо всъщност не си ги качиш в компютъра?
3 Стария ми тел е нокиа е51 и при опит да си трансферирам контактите от стария в новия ми дава някаква грешка (мисля, че беше че въпросния телефон не е поддържан от Лумията) - което е доста странно при положение, че е е51, не някоя нокия на 100 години.
Синхронизирай си Е51 с Outlook (компютърният имейл клиент) чрез Nokia PC Suite. Експортваш ги от Outlook и ги импортваш в Live. Нищо сложно. :)
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
WP версия: 8.1
x 27
Контакти:

Мнениеот File_Submit » 11 сеп 2012, 18:55

Контактите може да ги запаметиш на СИМ картата и после да ги import-теш в лумиата - settings-applications-people-import SIM contacts

а снимките, както каза xn3k, си ги прехвърли на PC със Zune

между другото може да погледнеш и тази тема за основните неща в Windows Phone - http://winphonebg.com/forum/viewtopic.php?f=44&t=255" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v

Мнениеот valk0v » 12 сеп 2012, 06:56

Ок благодаря ви. Все още не съм свързал лаптопа и тела, заради 3те зареждания в началото на батерията по 12-16 часа. Че като го мушна в юсб-ито и почва да се зарежда и от лаптопа и викам да не прееба батерията.
Значи ще си кача снимките в зуна и ще го ресетна. Лесно ли се прави ресета ?
Още веднъж благодаря за вниманието (bow)

Eдит : в магазина момчето ми каза, че съм можел да си сложа на менюто новите плочки? Как става това, какво трябва да направя. Изтеглих си от маркета "nokia lumia updates" (trial version)за ъпдейтване на фирмуера - да упдейтна ли на по-новия или може да си направя нещо тела
0 x

Потребителски аватар

xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 12 сеп 2012, 09:49

Settings->About->Reset your phone

Какви са тези нови плочки? Имаш предвид да си закачаш нови приложения на стартовия екран или онези многото като на Windows 8?

Фърмуера се ъпдейтва през Zune. Не ти трябват никакви приложения от маркета. Хубаво е обаче да направиш първо ъпдейта и след това ресет. Аз винаги след ъпдейт ресетвам, за да се наместят по-добре нещата. :)
0 x
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v

Мнениеот valk0v » 12 сеп 2012, 09:59

Тези като на уин8. Ъпдейта през зун - как става точно ?
И също щом мога да pin-вам разни работи, като плочки мога ли да ги и unpin-вам
А в самото меню вече, където отиват доунлоад-натите работи от маркетплейса мога ли да си ги подреждам както аз искам а не в менюто ми да е хаус - примерно сетингс и под или над него някакво приложение ?
0 x

Потребителски аватар

lacrosse
Регистриран: 30 юни 2012, 19:08
Моят WP е: Samsung Omnia 7
WP версия: 7.8

Мнениеот lacrosse » 12 сеп 2012, 10:12

Ъпдейта още не е пуснат..ще почакаме малко :)
0 x

Потребителски аватар

xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 12 сеп 2012, 11:00

Тези като на уин8. Ъпдейта през зун - как става точно ?
И също щом мога да pin-вам разни работи, като плочки мога ли да ги и unpin-вам
А в самото меню вече, където отиват доунлоад-натите работи от маркетплейса мога ли да си ги подреждам както аз искам а не в менюто ми да е хаус - примерно сетингс и под или над него някакво приложение ?
Стартовият екран на Windows Phone 8 ще пристигне с ъпдейт 7.8, който се очаква да излезе заедно със самият WP8, което ще бъде на 29 октомври.
Като свържеш телефона със Zune, програмата сама ще си потърси ъпдейт за телефона. Иначе можеш да отидеш в Settings->Phone->Update за ръчно търсене.
Да, можеш и да ги unpin-ваш. Задържаш пръста си някой тайл, и когато се появи "х"-че в десният ъгъл го натискаш. За да върнеш екрана в нормален вид докосни някъде в черният бекраунд. Можеш да си подреждаш тайловете в началният екран.
Всички инсталирани програми отиват в основното меню (това надясно), а инсталираните игри отиват в гейм хъб-а. Не могат да се подреждат. Всички програми са по азбучен ред. Нормално е след Settings да има приложения.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v

Мнениеот valk0v » 12 сеп 2012, 11:33

Супер, бях виждал това горе вдясно, но си нямах и на представа, че служи за "х"-иксче :)
Инсталираните програми не са само след сетингс ами са пръснати из цялото меню, което малко ме дразни, че няма начин да ги сложа в една папка или в определен ред, но ще свикна.
Благодаря ви :)
0 x

Потребителски аватар

angel74
Регистриран: 30 дек 2011, 10:07
Моят WP е: HTC HD7
x 2

Мнениеот angel74 » 12 сеп 2012, 12:17

Може и в папки но трябва да ти е отключен телефона http://windowsphonehacker.com/folders" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 710”