Няколко въпроса :)

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8

Re: Няколко въпроса :)

Мнениеот KRazpopov » 30 ное 2012, 17:47

Здравейте :)
Искам да питам след ресет на телефона - освен контактите, снимките ми и те ли си заминават ? Искам да го направя, защото акаунта ми не е в US, UK ами явно е български защото нямам xbox live.
Мога ли нещо да си направя на телефона с тоя ресет (най-вече ме притеснява да не се включи роуминга и да ми направи сметка) ?
Също искам да ви попитам и за тая навигация - как да я пусна ? Тоест в картите (на нокиа мапс, драйв и транспорт + мапс) нямам никъде номерата на блокове - само улици и популярни места. Има ли възможност с изтегляне на неща да имам една хубава карта - иначе кел файда от тия карти

Едит: о и един, глупав сигурно за вас, въпрос :D - дали ще може да се ъпгрейдне на уин фон 8 или слабо :-D
При Hard Reset мисля, че трие всичко. По-добре го вържи към Zune-а преди това, за да ти копира нещата и тогава го ресетвай.
На Windows Phone 8 не се надявай. Ще има обаче 7.8 в началото на 2013.
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v
Регистриран: 11 сеп 2012, 07:03
Моят WP е: Nokia Lumia 710

Мнениеот valk0v » 11 фев 2013, 21:12

Здравейте отново :)
Направих си ресет на тела от :абаут: от менюто, като си избирах език избрах english - united kingdom (никъде не ме пита регион или нещо от сорта) това значи ли че тела ми е с регин UK или не ?
И моля ви помогнете ми за тоя ъпдейт към 7.8 - заради това и си ресетнах тела ама пак не стана. Какъв ми е проблема - като вляза във zune и дам на update - проверя и ми изписва your phone is up to date, current phone software :7.10 (8779)
Във about на lumiata (710) пише : OS version : 7.10.8779.8
Как да се оправя ?
0 x

Потребителски аватар

ivailovd
Регистриран: 04 яну 2013, 17:31
Моят WP е: Nokia Lumia-800
WP версия: 7.8

Мнениеот ivailovd » 12 фев 2013, 08:37

Здравейте отново :)
Направих си ресет на тела от :абаут: от менюто, като си избирах език избрах english - united kingdom (никъде не ме пита регион или нещо от сорта) това значи ли че тела ми е с регин UK или не ?
И моля ви помогнете ми за тоя ъпдейт към 7.8 - заради това и си ресетнах тела ама пак не стана. Какъв ми е проблема - като вляза във zune и дам на update - проверя и ми изписва your phone is up to date, current phone software :7.10 (8779)
Във about на lumiata (710) пише : OS version : 7.10.8779.8
Как да се оправя ?
След ресет,отиди в настройките и си нагласи региона,за ъпдейта иди в съответния раздел и прегледай темите внимателно!
0 x
Когато човек желае нещо,цялата Вселена му съдейства.

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v

Мнениеот valk0v » 12 фев 2013, 20:48

Ок мерси
Да попитам друго - след като го ресетнах какви настройки трябва да направя за да не ми направи сметка - тоест да влиза в нета или нещо подобно. Във settings, mobile network - data roaming options - don't roam; higest connection speed - E; network selection - automatic
Така съм направил настройките в мобайл нетуорк-а, нещо друго трябва ли да се направи. Интернет ползвам само чрез wi fi
0 x

Потребителски аватар

ivailovd

Мнениеот ivailovd » 12 фев 2013, 21:13

Ок мерси
Да попитам друго - след като го ресетнах какви настройки трябва да направя за да не ми направи сметка - тоест да влиза в нета или нещо подобно. Във settings, mobile network - data roaming options - don't roam; higest connection speed - E; network selection - automatic
Така съм направил настройките в мобайл нетуорк-а, нещо друго трябва ли да се направи. Интернет ползвам само чрез wi fi
Там имаш едно тапче "Data connection",трябва да ти е на "Off",иначе ще влизаш в интернет и ще ти дърпа от сметката!
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v

Мнениеот valk0v » 12 фев 2013, 21:29

Мерси ivailovd, беше на ON и преди малко се чудех откъде имам навъртяни 2 и 50 ст :D На off е вече. Жив и здрав братле :)
0 x

Потребителски аватар

ivailovd

Мнениеот ivailovd » 12 фев 2013, 21:31

Мерси ivailovd, беше на ON и преди малко се чудех откъде имам навъртяни 2 и 50 ст :D На off е вече. Жив и здрав братле :)
И аз така бях ,добре че ме предупреди един приятел ,работи в Глобул! ;)
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v

Мнениеот valk0v » 14 фев 2013, 11:00

А някакви други настройки има ли ? За един ден ми е направил към 70-80 стотинки, а пък уж всичко съм изключил ?
0 x

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8

Мнениеот KRazpopov » 14 фев 2013, 17:12

Пробвай да изключиш location services.
Само не разбирам защо ползваш смартфон, когато нямаш план за мобилни данни на телефона. Половината функционалност на апарата се губи като няма нет.
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

Автор на темата
valk0v

Мнениеот valk0v » 14 фев 2013, 19:33

Братле за какво ми да плащам на мобилния си оператор и пари за интернет като вкъщи имам wi fi, и където и да изляза вече има wi fi. В най-тъпото кафе на което съм сядал, дори в някви забутани села съм намирал wi fi.
Пари на вятъра не ми се дават.
Мерси за отговора, ще спра локейшъна :)
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 710”