Ъпдейт на Lumia чрез Nokia Care Suite

Потребителски аватар

Автор на темата
xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Ъпдейт на Lumia чрез Nokia Care Suite

Мнениеот xn3k » 07 яну 2013, 18:33

Правя това ръководство, понеже напоследък зачестиха въпросите на колеги, които не успяват да схванат процедурата, която всъщност е супер елементарна. Единственото, което Ви трябва е програмата Nokia Care Suite. Можете да я изтеглите оттук:
http://htcfanboys.com/download/anaheiim ... &file=7765" onclick="window.open(this.href);return false;

Navifirm изобщо не Ви трябва. Nokia Care Suite сама ще си свали точната версия за вашият телефон.

1. Инсталирате Nokia Care Suite.

2. Инсталирате всички възможни драйвери от папка: C:\Program Files\Nokia\Nokia Care Suite\Drivers (това е за Windows 7 и 8. За ХР не знам къде се намират драйверите). Имайте предвид, че в папката има драйвери и за 32 битов и за 64 битов Windows. Ако не знаете с какъв сте просто пробвайте всеки драйвер. Който тръгне - добре, който не тръгне значи не е за вашият компютър. Файла, който се намира в архива на програмата (usergroupsconfiguration.cfg) слагате в папка: С:\Program Files\Nokia\Nokia Care Suite\Product Support Tool For Store 5.0 и с него трябва да замените този, който вече е в папката.

3. Отваряте Nokia Care Suite. Програмата изглежда така:

Изображение

Забележка: Софтуера задължително трябва да е в Online режим. Можете да го видите в долният десен ъгъл.

4. Свързвате телефона към компютъра, при което програмата трябва да го разпознае, като ще Ви покаже продуктовият код на устройството, както и дали има нова версия за него. Ако пише Out of Date значи има. Ако пише Up to Date значи няма.

Изображение

5. Натискате Programming и след това избирате Refurbish.

Изображение

6. Програмата отново ще ви покаже дали има нов софтуер за вашето устройство.

Изображение

Ако има - натискате Start и свалянето/флашването започва. Не пипате абсолютно нищо, докато флаша не завърши.

Това е всичко. Както виждате никак не е сложно! :)

ВНИМАНИЕ: Има вероятност след ъпдейта телефона ви да се заключи към чужд оператор ако е сив внос и е бил отключван!

Правите всичко това на собствен риск!
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

nedko1999
Регистриран: 03 яну 2013, 21:40
Моят WP е: Nokia Lumia 730
WP версия: 10

Re: Ъпдейт на Lumia чрез Nokia Care Suite

Мнениеот nedko1999 » 08 яну 2013, 08:50

Ако няма ъпдеит за вашия телефон сваляте ROM с друг продуктов код.После отивате в папката където е рома и преименувате 3-те файла с вашия продуктов код.Правите програмата не офлине режим и почвате ъпдеита. Това е ! :)
0 x

Потребителски аватар

iana.dimitrova
Регистриран: 08 ное 2012, 18:27
Моят WP е: lumia 710

Мнениеот iana.dimitrova » 08 яну 2013, 12:24

суперрр при мен се получи само на едно ме е яд че ми изчезнаха всички телефонни номера
0 x

Потребителски аватар

memo
Регистриран: 08 ное 2012, 01:09
Моят WP е: Ativ S
WP версия: 8.1

Мнениеот memo » 08 яну 2013, 12:44

Не са ти изчезнали. Синхронизирай с Уиндоуз лайф.
0 x

Потребителски аватар

pdjambov
Регистриран: 08 юни 2012, 20:58
Моят WP е: Nokia Lumia 710

Мнениеот pdjambov » 08 яну 2013, 13:14

Искам да попитам след флашването дали ще изчезнат всички приложения и игри?
0 x

Потребителски аватар

iana.dimitrova

Мнениеот iana.dimitrova » 08 яну 2013, 13:47

бях си забравила паролата на windows live и ми даде да си направя нов и затова няма как да стане
0 x

Потребителски аватар

Vlado_V
Регистриран: 12 дек 2012, 12:16
Моят WP е: Nokia Lumia 900

Мнениеот Vlado_V » 08 яну 2013, 15:02

Nokia care suite не разпознава телефона ми - Лумия 900. Качих всички драйвери, рестартирах даже и пак не го намира. Имате ли идеи къде е проблема?
0 x

Потребителски аватар

memo
Регистриран: 08 ное 2012, 01:09
Моят WP е: Ativ S
WP версия: 8.1

Мнениеот memo » 08 яну 2013, 15:50

iana.dimitrova, опитай да се логнеш в Уиндоус лайф през компа и ще те пита за забравена парола и възстановяването й, ако си задала преди това друг резервен мейл. Ако и това не стане, качи от друг телефон (ако имаш) контактите си в картата и след това сложи картата в новия и синхронизирай със СИМ.
За синхрониацията със Nokia care suite - при мен всичко стана от първи път и не се наложи да навлизам в подробности.
0 x

Потребителски аватар

Vlado_V
Регистриран: 12 дек 2012, 12:16
Моят WP е: Nokia Lumia 900

Мнениеот Vlado_V » 08 яну 2013, 17:51

Здравейте отново. Успях да свържа Lumia 900 с програмата. В software status ми дава: Not availible. Това означава, че трябва да изчакам да излезне за моя продуктов код ъпдейта ли?
0 x

Потребителски аватар

iana.dimitrova

Мнениеот iana.dimitrova » 08 яну 2013, 18:34

лошото е че съм забравила и паролата на пощата и затова нямам никакъв шанс да си върна всички номера нямам ги записани и другаде така че....
0 x

Върни се в “Update”