Как да отключим своя Samsung WP телефон

Потребителски аватар

Автор на темата
File_Submit
Администратор
Администратор
Регистриран: 27 дек 2011, 19:38
Моят WP е: HTC Radar, Lumia 920
WP версия: 8.1
x 27
Контакти:

Как да отключим своя Samsung WP телефон

Мнениеот File_Submit » 07 яну 2012, 19:58

Искате да отключите своя Samsung WP телефон? Ето как можете да го направите:

1. Отворете Internet Explorer от своя телефон и въведете

следния URL адрес:
http://windowsphonehacker.com/windowbreak" onclick="window.open(this.href);return false;

2. Под описанието ще видите две опции - Read more и WindowsBreak Me. Натиснете бутона WindowsBreak Me.

3. Ще се отвори стъпка 2. Трябва да изберете 7-мата опция, която е с “windowsbreak”. Когато държите телефона вертикално, няма да можете да видите цялото име на файла, но ако го обърнете хоризонтално, ще видиде цялото име - windowsbreak.xml.

4. При свалянето на windowsbreak.XML файла, ще се отвори нов таб в Internet Explorer. Затворете приложението, като натиснете Start бутона на устройството.

5. Отворете dialer приложението на телефона и наберете ##634#. По този начин ще отворите менюто Diagnostics.

6. Въведете *#9908#.

7. По този начин ще се отвори списък на екрана на телефона. Скролирайте надолу по списъка, докато видите опцията windowsbreak. Изберете я.

8. Натиснете Save.

9. Изчакайте минута и след това рестартирайте телефона.

Отбелязваме, че windowsbreak работи само за Samsung устройства.

можете да повредите устройството си по време на тази процедура, както и да наруши гаранционните Ви условия. Правите това на Ваш собствен риск!

http://www.359gsm.com/how-to-jailbreak- ... 22011.html" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Потребителски аватар

MetroUI
Регистриран: 23 яну 2012, 21:25
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8.1

Re: Как да отключим своя Samsung WP телефон

Мнениеот MetroUI » 26 яну 2012, 11:51

Брат ми е с Samsung Focus и пряко се интересувам от този вариант за отключване на системата. Какви са рисковете, отзиви за това до колко е успешен методът... нещо такова?
0 x

Потребителски аватар

gogo_d4
Регистриран: 15 юли 2012, 12:15
Моят WP е: omnia 7

Мнениеот gogo_d4 » 15 юли 2012, 12:34

някои пробвал ли го е това да даде отзиви по вапроса?
0 x

Потребителски аватар

panulito
Регистриран: 16 юли 2012, 20:45

Мнениеот panulito » 16 юли 2012, 21:15

Някой пробвал ли е това отключване?
Всъщност може ли някой да ми обясни какво става като се отключи; кои са предимствата.
И аз, и брат ми сме на Самсунг уиндоус вълна - аз съм с Омниа 7, a той с Омниа W. Moят е в гаранция към Виваком, взех го преди месец от седмицата на намаленията, но неговият е внос и бих опитал да го отключа...Така и така е без гаранция...
0 x

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8

Мнениеот KRazpopov » 23 авг 2012, 23:45

Отключването си работи, само дето Tango ъпдейта премахва отключването, освен ако не се подходи по малко по-различен метод.

Ако във settings>about>OS Version пише 7.10.8773.98, значи имате Tango ъпдейта. Ако OS Version-а е в диапазона на 7.10.7720.68 - 7.10.8107, значи телефона още е на Mango.

За да се отключи, телефона трябва да се върне на версия Mango чрез Zune софтуера (включвате телефона, отивате на settings, phone, update и му давате restore).
! Това ще изтрие всички данни, които сте качили на телефона след като сте ъпдейтнали на Tango. Препоръчано е да се направи backup.

После се извършва процедурата, която е изписана в първият пост от темата.

После трябва да качим две програми на телефона, за което е нужно да инсталираме Windows Phone SDK-то.
http://download.microsoft.com/download/ ... 91-x86.exe

След това, чрез Application Deployment програмата от Windows Phone SDK-то, качваме две програми на телефона : WP7 Root Tools
http://www.wp7roottools.com/index.php/d ... -0-9-alpha
и RelockPrevent.xap.
http://windowsphonehacker.com/files/relockPrevent.xap
Първото приложение се използва, за да се дадат root привилегии на второто, а RelockPrevent се използва, за да не се заключи телефона след ъпдейт до Tango.

Телефона се слага в Airplane Mode, а на компютъра от който ще се ъпдейтва трябва да се направи промяна на един фаил.

Копирате тази пътека в Windows Explorer (без кавичките) : "%systemroot%/system32/drivers/etc"

Отваряте hosts файла с notepad, и най-долу добавяте следното на нов ред (без кавички)
"192.168.1.1 developerservices.windowsphone.com".

Тези стъпки пречат на телефона да се заключи, докато го ъпдейтваме до Tango.

След като се инсталира Tango ъпдейта, отворете Root Tools, прелистете до раздела Policies и дайте на relockPrevent да е trusted. После отворете relockPrevent, натиснете Prevent Relock, и на съобщението което изскочи горе дайте ОК. След това може да изключите телефона си от самолетен режим и да ползвате Windows Phone Tango с Interop Unlock.

Надявам се да съм помогнал. :)
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

vasilev0721
Регистриран: 02 окт 2012, 14:31
Моят WP е: Samsung Omnia 7

Мнениеот vasilev0721 » 07 окт 2012, 18:38

Стигнах до 7-ма стъпка и там не ми излиза Windowsbreak опция... С Омниа 7 съм ако има значение.
0 x

Потребителски аватар

gogo_d4
Регистриран: 15 юли 2012, 12:15
Моят WP е: omnia 7

Мнениеот gogo_d4 » 01 дек 2012, 12:19

и при мен сащото стигнах до седмата стапка и там нямаше windowsbreak а някакви други не6та (три са на брои)с омниа 7 сам 8гб.и сас манго ама несе получава моля ако някои има идея защо да каже или да сподели друг начин за отключване?
0 x

Върни се в “Как да отключим Windows Phone 7”