Сензор за близост

Потребителски аватар

Автор на темата
rharalamov
Регистриран: 25 фев 2013, 11:18
Моят WP е: Lumia 820

Сензор за близост

Мнениеот rharalamov » 01 мар 2013, 12:06

Има ли такъв сензор, с негова помощ не си прекъсваш разговора с ухо или друга част на тялото. На моят телефон такъв сензор никога не е работил, има ли функция за изключването му. Два пъти заби телефона, при разговор изгасеше дисплея, и не можеше да се прави нищо, включително и да прекъснеш разговора.
0 x

Потребителски аватар

KOCMOTPOH
Регистриран: 18 юни 2012, 11:58
Моят WP е: Nokia Lumia 710

Re: Сензор за близост

Мнениеот KOCMOTPOH » 01 мар 2013, 13:31

Да имаш такъв сензор друг е въпроса дали не е дефектирал.
Екрана ти се изключва именно благодарение на така наречения proximity sensor с цел да не направиш някоя нежелана операция с ухото.
За да провериш дали сензора работи коректно влез в Diagnostics приложението (активира се като набереш: # # 634 # ) и избери тест на proximity sensor. Там има индикация която светва зелено като доближиш ръка до сензора и се връща в изходно състояние като я махнеш.
0 x
Изображение

Потребителски аватар

maimun
Регистриран: 01 окт 2012, 16:38
Моят WP е: lumia 630

Мнениеот maimun » 05 мар 2013, 17:51

До колокото знам при неотключени телефони няма начин да се забрани функцията. Ако си със скриин протектор виж да не е от него, ме при мен от него не ми се включва дисплея след проведен разговор.
0 x
android sucks

Потребителски аватар

andriann
Регистриран: 09 дек 2012, 09:54
Моят WP е: NokiaLumia 800 WP7.8

Мнениеот andriann » 09 мар 2013, 17:57

http://www.ebay.com/itm/Replacement-Lig ... 4869a#shId" onclick="window.open(this.href);return false; Това е сензора. Той не е за близост, а се води светлинен. Моят го прецаках като сменях дисплея и сега го чакам да пристигне. Смяната му е супер лесна. Между другото интересно ми е ако не работи светлинният, как се държи акселерометъра, че при мен и той спря да работи в същия момент когато прецаках светлинния и имам съмнения, че и двата са в едно или поне диният за да работи трябва да е в изправност и другият.
Последна промяна от andriann на 13 мар 2013, 22:30, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

maimun
Регистриран: 01 окт 2012, 16:38
Моят WP е: lumia 630

Мнениеот maimun » 13 мар 2013, 20:34

при мен има и светлинен и такъв за близост, иначе как ще ти изключи дисплея в тъмно помещение или през ноща? Светлинния управлява само осветеността на дисплея, когато е на автоматична яркост - поне такива са ми наблюденията.
0 x
android sucks

Потребителски аватар

KOCMOTPOH
Регистриран: 18 юни 2012, 11:58
Моят WP е: Nokia Lumia 710

Мнениеот KOCMOTPOH » 14 мар 2013, 13:41

http://www.ebay.com/itm/Replacement-Lig ... 4869a#shId Това е сензора. Той не е за близост, а се води светлинен. Моят го прецаках като сменях дисплея и сега го чакам да пристигне. Смяната му е супер лесна. Между другото интересно ми е ако не работи светлинният, как се държи акселерометъра, че при мен и той спря да работи в същия момент когато прецаках светлинния и имам съмнения, че и двата са в едно или поне диният за да работи трябва да е в изправност и другият.

Напротив този модул включва и сензор за близост плюс такъв за светлина. Отделни сензори са както се споменава в горния пост.
0 x
Изображение

Потребителски аватар

chochosany
Регистриран: 18 фев 2014, 16:05
Моят WP е: 820

Мнениеот chochosany » 14 фев 2015, 15:26

Да имаш такъв сензор друг е въпроса дали не е дефектирал.
Екрана ти се изключва именно благодарение на така наречения proximity sensor с цел да не направиш някоя нежелана операция с ухото.
За да провериш дали сензора работи коректно влез в Diagnostics приложението (активира се като набереш: # # 634 # ) и избери тест на proximity sensor. Там има индикация която светва зелено като доближиш ръка до сензора и се връща в изходно състояние като я махнеш.
При мен приложението Diagnostics не се активира.Да няма някаква друга комбинация.
0 x

Потребителски аватар

tachomacho
Регистриран: 23 ное 2015, 09:53
Моят WP е: Nokia Lumia 800
WP версия: 7.8

Мнениеот tachomacho » 23 ное 2015, 09:58

При мен проблема се оправи, като издухах със сгъстен въздух отвора на микро СИМ картата, както и отвора за слушалките. Сензора вече реагира нормално на близост, чрез Diagnostics (##634#) Proximity.
0 x

Върни се в “Windows Phone 7”