Месенджър ..

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Re: Месенджър ..

Мнениеот LOVECAT9411 » 10 мар 2017, 22:24

Значи и при мене на 735-цата същата работа Facebook, Messanger и Instagram това са приложенията който са яко бъгави и крашват. Мъчих се месеци наред и ги чаках за обновление от декември мисля че почнаха проблемите FB скролвам малко и крашва някой път и телефона се изключва, Messanger-a не крашваше единствено като тръгна да снимам или да отварям снимки да пращам и тогава като FB или крашва или телефона се рестартира. А инстаграм стана свръх бавен и при тръгване да качваш снимка става свръх бавно и крашва само тогава по 10-опита трябва да правиш за да качиш нещо там ужас. И преди няколко дни се изнервих яко и върнах до 8.1 дори системата върви 10-пъти по-бързо тая 10-ка много тромава са я направили. Тука съм FB на MS няма чак толкоз екстри и не показва абсолютно на 100% всички новини, но все пак работи пъргаво и не крашва, Messanger-a е също много по-пъргав но и няма чак толкова екстри, instagram-a единствено което е че някой като качи нещо ми го показва чак след няколко часа и не ги показва подред някой път постовете, а разбъркано. Не е толкова шарена, но екрана за заключване ВРЕМЕ работи това много липсва на 10-ката не знам какво толко ги мъчи да го сложат както беше при 8.1. При 10-ката като правех снимки ми ги триеше от телефонът само и ги качваше в облакът и веднага след като са снимани ги гледам заключвам тела след 5-10 мин гледам няма ги в галерята нито мога ги пратя нито нищо и после след няколко часа се появяват но не са в телефонът а само в облъкът и са изтрити от телефонът тъпо до някъде, що после като съм някъде където нямам нет и не мога си видя или споделя снимките, като сваля снимки през Messanger-a ми излизат в галерята след часове или на другия ден ужас просто. Социалните мрежи са критичен случай при 10-ката не знам как работят на телефоните с 2 и 3ГБ рам, но про 1ГБ са просто неизползваеми при 8.1 нямам толкова екстри в тях но работят коректно. Чакам ъпдейт за 10-ката да ги оптимизират за 1ГБ или да пуснат Lite верси или ще си седя с 8.1 докато си не взема друг телефон.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 11 мар 2017, 10:47

При 735 Facebook и Messanger не крашват и работят коректно, но зареждат бавно. Официален билд.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 11 мар 2017, 14:53

И аз бях с официалния но правеха описания проблем от мене не съм аз единствения който има проблеми с тези приложения по чуждите форуми има куп оплакващи се от тези проблеми.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Шнура
Регистриран: 24 фев 2017, 08:20
Моят WP е: 950
x 8

Re: Windows 10 Mobile [тема за Официални ъпдейти]

Мнениеот Шнура » 16 мар 2017, 12:24

Да вайбър и месинджър на фейсбук не вървят съвсем гладко. Но все пак това не са системни приложения.

НА ДРУГИТЕ ОПЕРАЦИОННИ СИСТЕМИ КАК ВЪРВЯТ СЪВСЕМ ГЛАДКО ?
Да не говорим, че месинджъра и Фейсбук Апп ги стартирам по минимум 3-4 минути ! Седи на логото :1F61E-Unhappy:
0 x

Потребителски аватар

sn_stoianov
Регистриран: 18 юни 2014, 15:18
Моят WP е: Microsoft Lumia 950
x 72
Контакти:

Мнениеот sn_stoianov » 16 мар 2017, 12:30

И при мен месинджъра е доста бавен. Лично аз си го обяснявам, че не е оптимизиран или нещо такова.
Последна промяна от sn_stoianov на 16 мар 2017, 12:30, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

trifon81
Регистриран: 27 яну 2014, 17:38
x 51

Мнениеот trifon81 » 16 мар 2017, 12:36

Месенжера е уникално бавен, а и за толкова време едни известия не му пуснаха дори. За разговорите да не говорим.
1 x

Потребителски аватар

Шнура
x 8

Мнениеот Шнура » 16 мар 2017, 12:38

Месенжера е уникално бавен, а и за толкова време едни известия не му пуснаха дори. За разговорите да не говорим.
"Уникално бавен" е комплимент за Месинджъра братле.
Неговото отваряне трябва да се мери с КАЛЕНДАР

Известия- какво беше това

Я, вярно едно време си спомням бегло, преди да мина на WP че получавах разни известия от един сайт ... май се казваше EBAY
Ебаси...
0 x

Потребителски аватар

Шнура
x 8

Мнениеот Шнура » 16 мар 2017, 12:57

Значи и при мене на 735-цата същата работа Facebook, Messanger и Instagram това са приложенията който са яко бъгави и крашват. Мъчих се месеци наред и ги чаках за обновление от декември мисля че почнаха проблемите FB скролвам малко и крашва някой път и телефона се изключва, Messanger-a не крашваше единствено като тръгна да снимам или да отварям снимки да пращам и тогава като FB или крашва или телефона се рестартира. А инстаграм стана свръх бавен и при тръгване да качваш снимка става свръх бавно и крашва само тогава по 10-опита трябва да правиш за да качиш нещо там ужас. И преди няколко дни се изнервих яко и върнах до 8.1 дори системата върви 10-пъти по-бързо тая 10-ка много тромава са я направили. Тука съм FB на MS няма чак толкоз екстри и не показва абсолютно на 100% всички новини, но все пак работи пъргаво и не крашва, Messanger-a е също много по-пъргав но и няма чак толкова екстри, instagram-a единствено което е че някой като качи нещо ми го показва чак след няколко часа и не ги показва подред някой път постовете, а разбъркано. Не е толкова шарена, но екрана за заключване ВРЕМЕ работи това много липсва на 10-ката не знам какво толко ги мъчи да го сложат както беше при 8.1. При 10-ката като правех снимки ми ги триеше от телефонът само и ги качваше в облакът и веднага след като са снимани ги гледам заключвам тела след 5-10 мин гледам няма ги в галерята нито мога ги пратя нито нищо и после след няколко часа се появяват но не са в телефонът а само в облъкът и са изтрити от телефонът тъпо до някъде, що после като съм някъде където нямам нет и не мога си видя или споделя снимките, като сваля снимки през Messanger-a ми излизат в галерята след часове или на другия ден ужас просто. Социалните мрежи са критичен случай при 10-ката не знам как работят на телефоните с 2 и 3ГБ рам, но про 1ГБ са просто неизползваеми при 8.1 нямам толкова екстри в тях но работят коректно. Чакам ъпдейт за 10-ката да ги оптимизират за 1ГБ или да пуснат Lite верси или ще си седя с 8.1 докато си не взема друг телефон.

Who cares- Само децата ползват тези пуберски приложения (така ми отговориха на мен старите WP Gurus от форума :1F60E-Cool: )
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 16 мар 2017, 13:10

Верно по-бавно се отварят Messenger и FB - за около 4 секунди. Както и Instagram - тези три приложения са преработка от iOS чрез инструменти на FB и са доста тромави. Аз ползвам само Instagram от трите, защото просто нямам нужда от останалите.
Всички останали приложения са бързи - споменатият календар зарежда за 1,4 секунди.
С Redstone 2 приложенията се зареждат дори още по-бързо след отпимизацията. Явно Контакта е изтеглил най-късата клечка, хем мейла му @Microsoft.com :1F624-Laughing:
1 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

trifon81
Регистриран: 27 яну 2014, 17:38
x 51

Мнениеот trifon81 » 16 мар 2017, 19:49

А някой чел ли е дали се очакват известия на lock screen за месенжера вече?
0 x

Върни се в “Windows Phone Приложения”