Месенджър ..

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Re: Месенджър ..

Мнениеот LOVECAT9411 » 16 мар 2017, 20:49

Значи и при мене на 735-цата същата работа Facebook, Messanger и Instagram това са приложенията който са яко бъгави и крашват. Мъчих се месеци наред и ги чаках за обновление от декември мисля че почнаха проблемите FB скролвам малко и крашва някой път и телефона се изключва, Messanger-a не крашваше единствено като тръгна да снимам или да отварям снимки да пращам и тогава като FB или крашва или телефона се рестартира. А инстаграм стана свръх бавен и при тръгване да качваш снимка става свръх бавно и крашва само тогава по 10-опита трябва да правиш за да качиш нещо там ужас. И преди няколко дни се изнервих яко и върнах до 8.1 дори системата върви 10-пъти по-бързо тая 10-ка много тромава са я направили. Тука съм FB на MS няма чак толкоз екстри и не показва абсолютно на 100% всички новини, но все пак работи пъргаво и не крашва, Messanger-a е също много по-пъргав но и няма чак толкова екстри, instagram-a единствено което е че някой като качи нещо ми го показва чак след няколко часа и не ги показва подред някой път постовете, а разбъркано. Не е толкова шарена, но екрана за заключване ВРЕМЕ работи това много липсва на 10-ката не знам какво толко ги мъчи да го сложат както беше при 8.1. При 10-ката като правех снимки ми ги триеше от телефонът само и ги качваше в облакът и веднага след като са снимани ги гледам заключвам тела след 5-10 мин гледам няма ги в галерята нито мога ги пратя нито нищо и после след няколко часа се появяват но не са в телефонът а само в облъкът и са изтрити от телефонът тъпо до някъде, що после като съм някъде където нямам нет и не мога си видя или споделя снимките, като сваля снимки през Messanger-a ми излизат в галерята след часове или на другия ден ужас просто. Социалните мрежи са критичен случай при 10-ката не знам как работят на телефоните с 2 и 3ГБ рам, но про 1ГБ са просто неизползваеми при 8.1 нямам толкова екстри в тях но работят коректно. Чакам ъпдейт за 10-ката да ги оптимизират за 1ГБ или да пуснат Lite верси или ще си седя с 8.1 докато си не взема друг телефон.

Who cares- Само децата ползват тези пуберски приложения (така ми отговориха на мен старите WP Gurus от форума :1F60E-Cool: )
Не знам кой какво ти е отговорил, но значи в този случай 90% от ползвателите на смартфони са пубери което не е така и леля ми е на 50+ ама ползва социалните мрежи това какво я прави пубер ли ? Някой доста ограничен може да го каже това.

Иначе Messanger всеки път различно се отваря, но средно за 12 секунди, FB средно около 22 секунди и instagram 6,5 секунди това при 735-ца. До сега не им бях засичал, но наистина много бавно включват. Аз винаги си спирам приложенията не оставям нищо отворено и всеки път когато отварям чакам това време не съм ги оставал пуснати за да забележа дали по-бързо ще пада батерията. Тествах също Subway Surfers за 47 секунди, Temple Run 2 за 36 секунди чакам докато се покаже бутонът Play, Viber 4,5 секунди, Whats App 4 секунди, Skype 5 секунди, Камера отваряне 2 секунди/ за 10 секунди прави 9 снимки с автоматично фокусиране и за 10 секунди ръчен фокус 10 снимки помня едно време при 925 с 8 или 8.1 не съм сигурен беше много чакане особено между снимките. Приложенията тип социални мрежи са на памета на телефонът. Samsung ultra 64ГБ R/W-90/48 при тестове на компютъра 80/40 , а при тестове през телефонът 60/20 и то в най-добрите случай това е картата памет на нея са записани игрите и снимките се записват на нея, но мен лично ме съмнява за под 1 секунда да прави снимка. При серия от 100+ снимки може да има файда на телефонът, но като гледам как при 10 опита при ръчно фокусиране някъде между 4-7 секунда има едно забавяне при записването докато премигва екранът и за това време 2 снимки повече може да щракне или картата се товари или останалият хардуер на телефонът не може по бързо и за това засича сигурно. Има още какво да се оптимизира. Докато писах товатеших да тесвам още и тествах при ръчен фокус на 100 секунди колко снимки ще щракне и дали ще крашне имам късмет не крашна при автоматичен фокус 76 снимки и 87 при ръчен фокус при запис в картата. И в паметта на телефонът отново при 100 секунди с автоматичен фокус 78 снимки и 88 при ръчен фокус.

Сега видях, че вече може да триеш над 100 файла последно като бях пробвал на 8.1 можеше максимум 100 сега гледам го няма този лимит. Не знам от последните ъпдейти ли е или от началото на 10-ката.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 16 мар 2017, 21:33

Каква е логиката всеки път да затваряш и наново да отваряш тромаво приложение като Messenger?
Обичаш да си чакаш ей така за спорта ли? Освен това, по този начин товариш допълнително батерията.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

LOVECAT9411
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 16 мар 2017, 21:40

Някак си ме дразнят като седят там приложения, а и да не при много часове отворени да не ми падне по-бързо батерията, но трябва да пробвам да се отуча с тоя навик и да проследя разликата между зареждането на батерията.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

KamenSidi
Регистриран: 13 окт 2016, 08:54
Моят WP е: Никакъв
x 99

Мнениеот KamenSidi » 17 мар 2017, 08:20

Някак си ме дразнят като седят там приложения, а и да не при много часове отворени да не ми падне по-бързо батерията, но трябва да пробвам да се отуча с тоя навик и да проследя разликата между зареждането на батерията.
Сега разбра ли къде грешиш? Никога не затваряй приложенията и ще си доволен :tongueout:
0 x
Никога повече уиндоус фон. Докато другите се развиха,нас ни убиха!

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 17 мар 2017, 09:16

Бяха питали някакъв тип от Apple дали е полезно да се затварят приложенията оттам и той беше отговорил че не само че никак не е полезно ами си е направо вредно, защото:
1. те не хабят никаква батерия докато стоят там, защото не работят - в suspended състояние са
2. при нуждата да се презаредят изцяло наново се хабят повече ресурси (батерия, интернет), отколкото да ако си стоят там в паметта и просто да се отворят и да ъпдейтнат състоянието си

При Windows нещата работят по аналогичен начин, така че това важи и за него. Специално поради един спор бях питал във официалния developer-ски форум на Microsoft дали приложенията стоейки там хабят батерия и ми бяха отговорили "не".

Вярно е че ако се натрупат много там самия multitasking в windows започва да работи кофти и да ти презарежда почти всяко приложение, така че аз препоръчвам да оставяте там отворени основно приложения, които често ползвате.
1 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 17 мар 2017, 09:19

С 2Gb Ram или повече нищо не се презарежда :)
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

LOVECAT9411
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 18 мар 2017, 13:06

Забелязал съм го проблемът с презареждането най вече при игри сложа на пауза минимизиран отворя след няколко часа хоп зарежда наново цялата игра. Много кофти като стане така. Сега почнах да оставям Messangera i FB, но ми направи впечатление, че Messangera след известно време минимизиран ми изчезва при FB няма такъв проблем даже ползвам бета версята що си държа и версията на MS да не попадна в кофти ситуация :D.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
x 283

Мнениеот canyin » 28 мар 2017, 11:24

Facebook и Messenger повече не поддържат старите версии Windows и Windows Phone
http://4pda.ru/2017/03/27/338754/
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 18 май 2017, 21:38

Проблемът с презареждането на приложенията го реших, като си увеличих виртуалната памет с Interop Tools. Дигнах я на 1280 1792 и пробвах колко приложения ще трябва да я дигне автоматично системата до 1,7 и при 20 приложения стана едва на 1,4 и чак при 30 приложения се дигна на 1,66. Доста доволен съм бях пробвал до 2048, но нещо не стана което се оказа без значение защото при отворени Facebook, Messanger, Viber, Instagram, WhatApps, Skype не скочи над 1280 MB. Ето снимките който направих.
Изображение
Изображение
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Върни се в “Windows Phone Приложения”