contacts+message backup не ми възстанови контактите

Потребителски аватар

Автор на темата
sluchaen_fen
Регистриран: 18 мар 2015, 23:05
Моят WP е: Nokia Lumia 630
WP версия: 8.1
x 2

contacts+message backup не ми възстанови контактите

Мнениеот sluchaen_fen » 12 юни 2017, 11:24

Преди два дни ми донесоха един бъгнат телефон Microsoft Lumia 550 WindowsPhone 10, на който не му помнят паролата за акаунта в MS. Преди нулирането инсталирах приложението contacts+message backup и архивирах контактите.
На стационарен компютър копирах съдържанието на SD-картата.
Нулирах телефона с формат на SD-картата.
Създадох нов MS акаунт.
Инсталирах приложението contacts+message backup
Свързах телефона и стационарния компютър с кабел
Прехвърлих бейкъп файловете от стационарния компютър към SD-картата на телефона. Файловете прехвърлих в съответните папки.
Отворих приложението contacts+message backup и опитах да възстанови контактите. Приложението възстанови само 5 контакта, а останалите стотина контакта се изпариха. Първите 4 контакта нямат телефонен номер и започват с букви на маймуница. Петият контакт има телефонен номер и започва с буквата A на латиница. Може този контакт да е първият от реалната контакт листа. Останалите стотина контакти липсват.
На стационарния компютър опитах да отворя бейкъп-файла с контактите vCard. Отвори се първия контакт и при опит да затворя прозорчето с визитната картичка, се отвори следващият контакт и т.н. докато изредих всичките стотина контакти. Значи приложението е архивирало всичките контакти, а час по-късно след нулирането (преинсталирането) възстановява само 5 контакта.
Има ли начин да възстанова всичките контакти?
Пробвах с Outlook 2010 на стационарен компютър. Логнах се в същия акаунт, но немога да импортирам контактите в Outlook. Иначе в Outlook излизат петте контакта.
0 x

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
WP версия: 10
x 146

Re: contacts+message backup не ми възстанови контактите

Мнениеот enkov » 12 юни 2017, 12:22

Пробвай да ги импортираш в Gmail или Outlook.com емайл. Ако стане, после ще ги линкнеш и ще се налеят в телефона. Направи на човека един гмайл или мс емайл.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
sluchaen_fen
x 2

Мнениеот sluchaen_fen » 12 юни 2017, 15:11

Пробвах импортиране в Gmail и после импортиране от Gmail в live.com и се получи маймуница и на 2/3 от контактите им липсва телефонният номер. Освен това почти всички контакти се повтарят по три пъти. Лошото е, че на половината телефонни номер съответсва име, изписано на маймуница. Затова търся по-удачен вариант на възстановяване на контактите.
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 106

Мнениеот damtrx » 13 юни 2017, 07:44

Пробвах импортиране в Gmail и после импортиране от Gmail в live.com и се получи маймуница и на 2/3 от контактите им липсва телефонният номер. Освен това почти всички контакти се повтарят по три пъти. Лошото е, че на половината телефонни номер съответсва име, изписано на маймуница. Затова търся по-удачен вариант на възстановяване на контактите.
Най вероятно полетата не ти мачват. Отделно енкодинга също.
Пробвайте да възстановите паролата на старият МС акаунт. Ако ли не редактиране на контактният файл така че да съвпаднат полетата и енкодинга
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
sluchaen_fen
x 2

Мнениеот sluchaen_fen » 13 юни 2017, 10:25

Мерси,
Контактите разпечатох на хартия и казах на приятелчето, че понякога така става като не си помня паролата от акаунта. Човекът не ги разбира нещата и преди година са му помогнали за настройката на новия телефон
Все пак няма никаква логика да инсталирам приложението contacts+message backup, да архивирам контактите, да преинсталирам с нулиране на телефона, отново да инсталирам приложението contacts+message backup и накрая да не може да се възстановят контактите. Всичко това става в рамките на два часа. Тога какъв е смисъла да ползваме МАЙКРОСОФСКОТО приложение contacts+message backup и в случай на нужда да разберем, че не може да се разчита на това приложение? Ако приложението е разработено от неизвестен автор, може да има вероятност да не върши работа, но приложението е на Microsoft.
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 13 юни 2017, 11:49

Мерси,
Контактите разпечатох на хартия и казах на приятелчето, че понякога така става като не си помня паролата от акаунта. Човекът не ги разбира нещата и преди година са му помогнали за настройката на новия телефон
Все пак няма никаква логика да инсталирам приложението contacts+message backup, да архивирам контактите, да преинсталирам с нулиране на телефона, отново да инсталирам приложението contacts+message backup и накрая да не може да се възстановят контактите. Всичко това става в рамките на два часа. Тога какъв е смисъла да ползваме МАЙКРОСОФСКОТО приложение contacts+message backup и в случай на нужда да разберем, че не може да се разчита на това приложение? Ако приложението е разработено от неизвестен автор, може да има вероятност да не върши работа, но приложението е на Microsoft.
Можело е, да мигрираш за всеки случай контактите в Гугъл акаунт и от там да си ги свалиш.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Автор на темата
sluchaen_fen
x 2

Мнениеот sluchaen_fen » 13 юни 2017, 13:28

Точно това направих.
Файлът vCard, получен от бейкъпа, импортирах в чисто нов гугълски акаунт и после веднага направих експорт във формат outlook.com и така получих файла contacts.csv който отворих с Excel и отпечатах върху хартия.
0 x

Върни се в “Windows Phone Приложения”