Качествени слушалки

Потребителски аватар

Автор на темата
LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Re: Качествени слушалки

Мнениеот LOVECAT9411 » 10 юни 2015, 19:57

Хм различен жак странно.
Дам.. Не влизат както трябва, както влизаха при 925. При 930 има една част от жака, която остава отвън и звукът е тих, а съм го усилил докрай. А ако вкарам жака докрай, звукът става писклив, чува се само мелодия без пеене, става както като се опиташ да си направиш СБ с програма за заглушаване на вокали или въобще не отчита, че има свързани слушалки.
То и аз на 925-цата съм имал проблеми със слушалки то е един лентов кабел и към него е 2-рия микрофон, микро усб жака и жака за слушалки отказа ми микрофона и почна постепенно да ми прави проблеми и жака за слушалки поръчах си от Китай ново такова нещо смених го може би 2 месеца нямаше проблеми всичко беше ок и наскоро започна пак да прави проблеми с слушалки с всякакви не ги отчита и светих с фенер с лупа гледах като луд и се оказа, че пиновете са разположени малко по различно от оригиналния жак и сега проблемът ми е че най долният пин не прави хубав контакт влезнал е навътре може би но като светя не мога да го видя но ако насилствено наклоня кабела в противоположна посока на пиновете и допира най долния пин в началото изискваше леко помръдване вече изисква сила която може да предизвика някаква друга щета ще купя контактен спрей да пробвам да видя дали ще помогне, ако ли не се чудя дали да поръчвам на ново от друго място съответното нещо или да си взема нещо с BT като Nokia BH-121. Поне сега ми работи микрофонът. Явно някой модели Lumia не са с много качествен жак за слушалки.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

smartboy
Регистриран: 11 апр 2015, 15:47
Моят WP е: Lumia 930 with Denim
WP версия: 8.1

Мнениеот smartboy » 23 мар 2016, 21:45

Здравейте колеги!
Да повдигна темата, защото се сблъсках с проблема наречен Слушалки за Nokia Lumia 930.
Пуснах търсене и прочетох намереното, но не можах да разбера от къде и точно какви слушалки да си взема. От известно време обикалям по магазините и нищо не намирам което да ми свърши работа. Даже днес в един магазин ми дадоха едни слушалки за проба и с тях така си блокирах телефона, че после трябваше да го рестартирам. Ползвал съм различни марки слушалки с жак 3,5 мм. но не вършат работа. Или не се чува добре, или само едната слушалка работи, или като извадя жака от телефона и после като го пъхна пак в телефона радиото спира или телефона блокира.
Не знам какви слушалки да си купя и от къде. Ако някои от вас ползва купени от България нека да сподели за марка и модел. Може да дадете и линкове.
Благодаря предварително.
0 x

Потребителски аватар

detector
Регистриран: 04 дек 2014, 19:08
Моят WP е: Nokia Lumia 930
x 21

Мнениеот detector » 23 мар 2016, 21:56

Аз съм с тези. Свирят доста прилично и си имат дистанционно. Точно за Lumia. :1F609-Wink:
https://www.telenor.bg/bg/private/devic ... kia-wh-510
0 x

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Мнениеот Peter Radev » 24 мар 2016, 07:07

Здравейте колеги!
Да повдигна темата, защото се сблъсках с проблема наречен Слушалки за Nokia Lumia 930.
Пуснах търсене и прочетох намереното, но не можах да разбера от къде и точно какви слушалки да си взема. От известно време обикалям по магазините и нищо не намирам което да ми свърши работа. Даже днес в един магазин ми дадоха едни слушалки за проба и с тях така си блокирах телефона, че после трябваше да го рестартирам. Ползвал съм различни марки слушалки с жак 3,5 мм. но не вършат работа. Или не се чува добре, или само едната слушалка работи, или като извадя жака от телефона и после като го пъхна пак в телефона радиото спира или телефона блокира.
Не знам какви слушалки да си купя и от къде. Ако някои от вас ползва купени от България нека да сподели за марка и модел. Може да дадете и линкове.
Благодаря предварително.
По принцип всички качественни слушалки трябва да работят (т.е. да работят и левия и десния канал). Ако не ти трябват дистанционни, има много видове слушалки. Гледай да са 16 или 32 ома.
За качеството на звука, просто това е нивото на дака, до сега не съм срещал качествен дак в телефон. Може би новото LG G5, отделния дак ще е добър, но .........
Сигурен ли си, че проблема не е в телефона ти? Да е много замръсен жака ти или нещо друго?
Друг много важен въпрос е до колко пари си склонен да отделиш? Какви слушалки предпочиташ в ухото или нямаш проблем да носиш около ухото (до сега не съм срещал много качественни in ear слушалки)?
Какви слушалки имаш в момента? Понеже може да са сносни и да е по добре да си вземеш външен дак.
0 x

Потребителски аватар

podredko
Регистриран: 22 окт 2015, 12:05
Моят WP е: MS Lumia 950
x 12

Мнениеот podredko » 24 мар 2016, 07:26

Купих наскоро тези за МР3 плеър, но и на телефона се държат добре. Пак бяха намалени.
http://www.emag.bg/slushalki-in-ear-sen ... E0S30BBBM/
0 x

Потребителски аватар

ivo777
Модератор
Модератор
Регистриран: 06 окт 2013, 15:34
Моят WP е: Microsoft Lumia 650
x 156
Контакти:

Мнениеот ivo777 » 24 мар 2016, 07:29

Точно на тези се бях навил преди време,дай повече подробности за тях - в смисъл как е честотния спектър - ниски,средни,високи,на кои е наблегнато при този модел?
0 x
http://symbian-modders.bulgarianforum.net/

Потребителски аватар

podredko
Регистриран: 22 окт 2015, 12:05
Моят WP е: MS Lumia 950
x 12

Мнениеот podredko » 24 мар 2016, 07:48

Аз не съм определящ фактор, тъй като имам увреждане на лявото ухо и не чувам високи честоти.
Исках слушалки със сравнително добро представяне в ниския диапазон (басовите), тъй като старите ми евтини за 10 лв наблягаха повече на високите, а при музика знаеш е от значение и добрия бас. Лично аз съм много доволен, дори си ги нося и слушам на работа. Имат удобно калъфче, където ги прибирам заедно с МР3-ката.

ПП. Звукът не се изкривява дори при volume на max.
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 24 мар 2016, 08:37

Аз в момента съм с тези Microsoft WH-308 и никакви ги няма в ниските, не препоръчвам за хора, които държат на звука много.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

smartboy
Регистриран: 11 апр 2015, 15:47
Моят WP е: Lumia 930 with Denim
WP версия: 8.1

Мнениеот smartboy » 24 мар 2016, 08:44

Благодаря ви колеги за мненията!
Разглеждам информацията и предложенията ви и в скоро време ще си взема.
Телефона и куплунга на жака са чисти, много си пазя телефона и нещата. Слагал съм слушалки пак от нокиа / с фенерче/ и от други евтини модели на нокиа. С тях не се получава слушане на музика.Ползвал съм и от други марки телефони слушалките им. Също не се получава слушане на музика. Стигнал съм до заключението, че стандартния жак от 3,5мм. не е много стандартен. За всяка марка и модел има някаква разлика. Срещат се и съвместими /тел. марка, модел, слушалки/, но е по скоро рядкост отколкото обичайност. Видях, че обикновено цената за управляеми е между 25-35лв.. За обикновените не управляеми е около 10-20лв. Не съм някакъв супер взискателен фен на кристалната музика, а и силна музика не понасям. Нещо там да ми свири за фон тихичко на ушите, ще ми е достатъчно. Ориентирал съм се към http://www.mobilebulgaria.com/accessori ... 0%BB%D0%B8
Уж пише, че са за нокиа ама честно ме е страх да не остана пак излъган и на сухо!
Поздрави
0 x

Потребителски аватар

detector
Регистриран: 04 дек 2014, 19:08
Моят WP е: Nokia Lumia 930
x 21

Мнениеот detector » 24 мар 2016, 08:58

Благодаря ви колеги за мненията!
Разглеждам информацията и предложенията ви и в скоро време ще си взема.
Телефона и куплунга на жака са чисти, много си пазя телефона и нещата. Слагал съм слушалки пак от нокиа / с фенерче/ и от други евтини модели на нокиа. С тях не се получава слушане на музика.Ползвал съм и от други марки телефони слушалките им. Също не се получава слушане на музика. Стигнал съм до заключението, че стандартния жак от 3,5мм. не е много стандартен. За всяка марка и модел има някаква разлика. Срещат се и съвместими /тел. марка, модел, слушалки/, но е по скоро рядкост отколкото обичайност. Видях, че обикновено цената за управляеми е между 25-35лв.. За обикновените не управляеми е около 10-20лв. Не съм някакъв супер взискателен фен на кристалната музика, а и силна музика не понасям. Нещо там да ми свири за фон тихичко на ушите, ще ми е достатъчно. Ориентирал съм се към http://www.mobilebulgaria.com/accessori ... 0%BB%D0%B8
Уж пише, че са за нокиа ама честно ме е страх да не остана пак излъган и на сухо!
Поздрави
Правилно си разбрал, че жака не е баш стандартен . Аз съм с 930 и предишния ми телефон беше Nokia N8 ( оригиналните му слушалки са точно тези, които гледаш WH-701). Имах идея да си ги ползвам на 930-ката, но не стават. Вземи си тези, които съм ти посочил по-горе-Coloud WH-501. Аз ги взех преди година и половина за 33 лв. от Теленор. Гледам, че сега са намалени. Нямам никакви проблеми с тях.
0 x

Върни се в “Аксесоари и зарядни устройства”