Препоръчайте ми смарт часовник за Lumia 640

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
WP версия: 10
x 106

Re: Препоръчайте ми смарт часовник за Lumia 640

Мнениеот damtrx » 26 апр 2016, 12:28

Вземи си Microsoft Band 1 . Вече са по 40 паунда и определено прави доста неща
0 x

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
x 146

Мнениеот enkov » 26 апр 2016, 12:49

Само дай насока къде ги по 40, щото по 100-120 са все, новите? Аз за 70 го зех на Черен Петък лани.

Иначе, да дам реален отзив за MS Band 1: всичко си е супер, но има 3 огромни кусура
1. Няма кирилица, излизат квадратчета. За Band 2 пуснаха ъпдейт, за 1 няма ъпдейти на фърмуера от края на юни миналата година.
2. Бързо и неприятно се зацапват контактите за зареждане, неподходящо са направени. Почистват се с памуче и спрей за контакти, ама писва. И металните части леко ръждясаха, не е точно ръжда, ама много неприятно корозираха.
3. На моя след 4 месеца употреба се олюпи отдолу отстрани над батериите покритието и е много неприятно и гадно. По нета виждам, че на доста хора е така. Не пречи на работата, но дразни, а и не е ясно това отдолу метал ли е, станиол ли е, в смисъл здравословно ли е. Заради това олюпване спрях да го нося 24 ч и да не си меря вече съня, а уж най-вече за това го взех. Денем навън си го слагам, за да си меря крачките и заради нотификациите и повикванията.

Иначе с 8.1 и 10 - всички нотификации без проблем, много съм доволен, тъй като съм леко глух и пропускам звънене и бипкания често, а вибрацията, ако съм прав и ходя или е на масата далеч от мен - не я усещам понякога.

Ако това са го оправили в Band 2 - ще си го взема, но се замислям за Garmin гривната с HR...
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 106

Мнениеот damtrx » 26 апр 2016, 14:28

Само дай насока къде ги по 40, щото по 100-120 са все, новите? Аз за 70 го зех на Черен Петък лани.

Иначе, да дам реален отзив за MS Band 1: всичко си е супер, но има 3 огромни кусура
1. Няма кирилица, излизат квадратчета. За Band 2 пуснаха ъпдейт, за 1 няма ъпдейти на фърмуера от края на юни миналата година.
2. Бързо и неприятно се зацапват контактите за зареждане, неподходящо са направени. Почистват се с памуче и спрей за контакти, ама писва. И металните части леко ръждясаха, не е точно ръжда, ама много неприятно корозираха.
3. На моя след 4 месеца употреба се олюпи отдолу отстрани над батериите покритието и е много неприятно и гадно. По нета виждам, че на доста хора е така. Не пречи на работата, но дразни, а и не е ясно това отдолу метал ли е, станиол ли е, в смисъл здравословно ли е. Заради това олюпване спрях да го нося 24 ч и да не си меря вече съня, а уж най-вече за това го взех. Денем навън си го слагам, за да си меря крачките и заради нотификациите и повикванията.

Иначе с 8.1 и 10 - всички нотификации без проблем, много съм доволен, тъй като съм леко глух и пропускам звънене и бипкания често, а вибрацията, ако съм прав и ходя или е на масата далеч от мен - не я усещам понякога.

Ако това са го оправили в Band 2 - ще си го взема, но се замислям за Garmin гривната с HR...
В ebay естествено и са втора ръка.
Приятелката ми има Band 2. Не е лош , но определено не е за мен. Всичко работи, почти не е олющен и работи доста приятно.
Проблем е че ме буди и мен докато спим . Определено ако можеш да си вземеш Band 2 ще е по-добрият вариант, но само за крачки и други простоти старият Банд е върхът. За тия пари направо си е подарък ако е втора ръка
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 26 апр 2016, 15:51

На мен Band 1 не ми беше удобен - много обемен и ми пречеше когато съм на компютъра - постоянно се чудех нагоре ли, надолу ли да го обърна... Сега съм с Garmin Vivosmart, който бива - дисплея му е много по-зле от този на Band-а, но на мен основното, което ми трябва (освен отчитането на сън и крачки) беше вибрация при notification и повикване.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

collectorbg
Регистриран: 10 дек 2013, 08:03
Моят WP е: Lumia 930- Orange
x 7

Мнениеот collectorbg » 26 апр 2016, 17:21

И при мен band1,в началото ми пречеше,но свикнах.Нося го с дисплея навътре.
Sent from my Lumia 930 using Tapatalk
0 x
Изображение

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
x 146

Мнениеот enkov » 26 апр 2016, 18:37

И аз свикнах с Band 1, просто това с ръждясването и олюпването дразни!
0 x

Потребителски аватар

yobremove
Регистриран: 22 мар 2016, 16:33
Моят WP е: N82/Lumia735/950
x 29

Мнениеот yobremove » 03 май 2016, 08:57

Вече ползвам китайски часовник gv18 една седмица. Впечатленията ми са добри, въпреки че операционната му система е андроид, се свързва без проблем. Обаждам се, приемам обаждания без проблем - разчита и контактите на кирилица. Работят крачкомера, измерването на съня, anti lost функцията, аларма, календар, камера и т.н. Не работят нотификациите за СМС, Фейсбук, камерата не може да се синхронизира с телефона, what's up - за да работи всичко трябва да се инсталира приложение, което е само за андроид. Като цяло работят едни и същи неща за IOS и Windows. Дано да съм бил полезен.
2 x

Върни се в “Аксесоари и зарядни устройства”