Проблем със съхранението на снимките

Потребителски аватар

Автор на темата
sclera_bg
Регистриран: 18 мар 2016, 12:42
Моят WP е: MS Lumia 535 Cyan
WP версия: 10
x 9

Проблем със съхранението на снимките

Мнениеот sclera_bg » 01 апр 2018, 15:44

Привет колеги,

До новата 2018 година нямах никакви проблеми със снимките, които правя с телефона. Настройките ми бяха : снимките да се записват на SD картата, като едновременно с това да се качват в акаунта ми в OneDrive.

От Нова година насам започна едно "изчезване" на направените снимки - веднага след заснемане кадрите са видими в "Снимки", няколко часа по-късно остават само едни сиви квадрати, а след някакъв период от време (не мога да го установя точно) изчезват изобщо от телефона. Така в телефона ми са останали само няколко снимки от първите дни на януари т.г. Самите снимки си ги има в ОneDrive, но не виждам смисъла, нуждата и удобството да ги свалям оттам, само за да ги гледам на телефона.

Реших че има проблем поради факта, че ползвам WP 8.1 (от няколко месеца и синхронизирането на телефона не работи както трябва, но това изобщо не ме притеснява) и реших да спра качването на снимките в облака. За съжаление - без особен успех, тоест нещата си останаха каквито си бяха. Проблема го има, която и от двете камери (Lumia и Microsoft) да ползвам. Най ме дразни това, че ползвам снимките като визуален бележник - за неща, които нямам възможност/не искам да записвам (километража на колата при зареждане, показанията на водомерите - за да подам самоотчет и други такива) и накрая гризвам дървото....

Имате ли някаква идея на какво може да се дължи това и как да го "излекувам" ? Не планирам "upgrade" до WP 10 (пробвах го, когато излезе и не ми хареса, като естетика и поведение на скромния ми телефонец), но в края на краищата и това съм готов да направя. WP ми харесва, удобна ми е и нямам никакво намерение да сменям лагера (жена ми и двете ми деца са с "топ" андроид апарати и когато се наложи да направя нещо с тях ми е ужасно скверно ;) ), но това със снимките не може да продължава повече.
0 x

Потребителски аватар

atanas_mil4ev
Регистриран: 23 яну 2017, 10:35
Моят WP е: LUMIA 950
x 9

Re: Проблем със съхранението на снимките

Мнениеот atanas_mil4ev » 02 апр 2018, 07:30

опитай да запазваш снимките в основната памет - ако всичко е наред може да помислиш за смяна на SD картата
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 02 апр 2018, 17:59

SD карта.
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

Автор на темата
sclera_bg
x 9

Мнениеот sclera_bg » 03 апр 2018, 07:26

Ще сложа нова и ще докладвам какво е боложението :smiley:
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
sclera_bg
x 9

Мнениеот sclera_bg » 17 апр 2018, 12:32

Колеги, и с новата карта нищо не се промени.

Реших да дам още един шанс на десятката и вчера след 1 час борба успях да се ъпгрейдна - чрез "Съветник за надстройване" не пожела да стане - даваше някаква грешка в сървъра или в интернета :1F609-Wink: затова попрочетох и свалих някакъв тул от Microsoft  за ъпгрейд през кабел - така нещата заспаха...

Оставих го цяла нощ да си ъпдейтне, каквото е необходимо и засега нямам никакви оплаквания, освен едно:

Тъй като новата система ми е непозната успях да нахакам няколко ненужни номера в "Speed dial" секцията на телефона и по никакъв начин не мога да ги махна. Моля за помощ.
0 x

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
x 283

Мнениеот canyin » 17 апр 2018, 14:14

Задръж повече от 2 секунди и като пуснеш се показва делита.
За тук ли говориш ?

Изображение
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
sclera_bg
x 9

Мнениеот sclera_bg » 17 апр 2018, 14:54