Windows Phone 8.1 - Обща тема

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Re: Windows Phone 8.1 - Обща тема

Мнениеот FourTonMantis » 21 юни 2016, 20:36

Мен пък не ме интересува на кой оператор си и какво те устройва. Явно нещата в тоя бизнес са ти твърде непознати и няма да се получи смислена дискусия.
Само да те питам - къде въпросното приложение е безплатно? И има ли реклами?
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
WP версия: 8.1
x 35

Мнениеот user » 21 юни 2016, 21:13

Windows - Win RAR. Android - ES File Explorer. Друго не съм пробвал а сигурно има още десетки.IOS без да съм ползвал съм 99% сигурен че има безплатeн версия.
А на въпроса от предния пост можеш ли да отговориш?
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 22 юни 2016, 00:22

Страшна логика. Това че за Windows и Android има някакви безплатни приложения за rar формата, не ти дава правото да изискваш всички приложения да са безплатни.
Ако ти си доктор и аз утре реша да стана доктор и да лекувам пациентите безплатно, това дава ли им право да идват при тебе и да настояват да ги лекуваш безплатно защото някъде си някакъв е решил да не им взима пари?
Голяма логика, няма що. Мисля че този спор се изчерпа дотук.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

survivor
Регистриран: 13 май 2016, 21:43
Моят WP е: Lumia 640xl
WP версия: 10
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 07:22

Страшна логика. Това че за Windows и Android има някакви безплатни приложения за rar формата, не ти дава правото да изискваш всички приложения да са безплатни.
Ако ти си доктор и аз утре реша да стана доктор и да лекувам пациентите безплатно, това дава ли им право да идват при тебе и да настояват да ги лекуваш безплатно защото някъде си някакъв е решил да не им взима пари?
Голяма логика, няма що. Мисля че този спор се изчерпа дотук.
Той те попита: Каква е разликата между това да ползваш Май Ап Фрее и да изтеглиш,както аз доста платени приложения без пари и абсолютно без реклами,и това да платиш същото приложение?
Тоест разработчика,ще умре ли ,ако ти свалиш кракнато приложението му,или го вземеш безплатно в определен ден ,чрез май ап фрее?
Също те попита: Ако всички крадяха,то щеше ли да има разработчици,а от там ос?
Попита те също ,не мислиш ли,че за да се развива една ос ,само разработчици не стигат,трябват и клиенти на тази ос?
Кога има клиенти,когато получават необходими приложения безплатно,а другите на сносна цена.
Попита те,защо да плащам за приложението 8зип,като уж сме с една еднаква платформа,а за компютър е фрии?
Следя спорът ви и виждам,че ти избягваш отговора на тези въпроси с цел да докажеш колко си прав.
Има логика,ти разработчика да се сърдиш ,че част от печалбата ти няма да се реализира при крак на твое приложение,но пък,ти би трябвало да си премерил плюсовете и минусите и от там да си разбрал,дали за теб си струва да пуснеш дадено приложение или не.
Говореше,че някои разработчици не пускат триал,било им скъпо,аз на такива циции ,най-обичам да крада приложенията,защото не мога да платя за нещо,което нямам представа дали въобще работи както очаквам.
Затова моля те отговори на въпросите по горе,ако решиш разбира се!

Sent from Microsoft Lumia 640xl using mTalk
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 22 юни 2016, 11:20

Той те попита: Каква е разликата между това да ползваш Май Ап Фрее и да изтеглиш,както аз доста платени приложения без пари и абсолютно без реклами,и това да платиш същото приложение?
Тоест разработчика,ще умре ли ,ако ти свалиш кракнато приложението му,или го вземеш безплатно в определен ден ,чрез май ап фрее?
MyAppFree прави РЕКЛАМНИ кампании, които разработчика дефакто "плаща" губейки от печалбата от евентуални продажби. Затова са ограничени по време, но в същото време са ефективни, защото привличат много нови клиенти и спомагат приложението да натрупа популярност по най-различни канали. При пиратството този ефект се губи, така че си е чиста кражба без особена полза за разработчика.
Също те попита: Ако всички крадяха,то щеше ли да има разработчици,а от там ос?
Зависи от това - колко са потребителите. Ако са много - част разработчиците могат да се издържат чрез реклами (както при Андроид), но ако са малко - никой няма да се трогне да пише за система, от която няма начин да се печели.
Попита те също ,не мислиш ли,че за да се развива една ос ,само разработчици не стигат,трябват и клиенти на тази ос? Кога има клиенти,когато получават необходими приложения безплатно,а другите на сносна цена.
Клиенти да, но пиратите не са клиенти. Не разбрах второто изречение.
Попита те,защо да плащам за приложението 8зип,като уж сме с една еднаква платформа,а за компютър е фрии?
НЕ Е free това приложение - иди да видиш в магазина. Той твърди, че има някакви други безплатни опции за компютър и за Андроид и затова едва ли не му се ПОЛАГА някакво безплатно приложение и за Windows телефон, но това че някой е решил да напише безплатно за компютър не значи, че другите които са решили да напишат за телефон трябва да имат същата ценова политика. Виж примера ми от предишния пост - ако един доктор реши да работи безплатно - всички ли трябва да са задължени да го направят?
Говореше,че някои разработчици не пускат триал,било им скъпо,аз на такива циции ,най-обичам да крада приложенията,защото не мога да платя за нещо,което нямам представа дали въобще работи както очаквам.
Всеки месец плащам такива суми за да съпортвам trial-а на собствените ми приложения, които циции като тебе не са давали за цялото време, откакто имат смартфон. Излиза че трябва АЗ да плащам за да може ТИ да имаш приложения, а не обратното, което е редно.
0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1127
Контакти:

Мнениеот wpa » 22 юни 2016, 11:29

Остави... не се занимавай.
Същата теза чувам и от подръжниците на всякакви пиратствания на филми, музика и литература. Това са хора, които през живота си не са дали пари за една книга или диск, и си мислят, че всико им се полага безплатно по някакъв неписан закон. Най-много да са ходили на кино на някоя американска боза.
1 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

r3start
Регистриран: 31 яну 2016, 17:39
Моят WP е: Lumia 900, 920, 950
x 88

Мнениеот r3start » 22 юни 2016, 11:35

Според мен нямате пресечна точка в мисленето, няма как да се разберете за съжаление, така че не се хабете... Само да вметна, че няма таково чудо "безплатен софтуер". Всичко си има цена и винаги тази цена се плаща от някого... най-често това са тези, които се ползват от уж "безплатното".

p.s. Аз лично предпочитам да си плащам за нещата, които използвам, в т.ч. и за софтуера.
0 x

Потребителски аватар

survivor
Регистриран: 13 май 2016, 21:43
Моят WP е: Lumia 640xl
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 11:42

Аз също искам да платя някои програми,но самото плащане става трудни поне в България,и затова докато не улеснят плащането,разработчиците и другите от които зависи,аз няма да закипя нито едно приложение. Теленор ,дават добра схема за плащане,ако бях към ъях щях да си плащам,но пък имам дог с друг оператор ,а там такава схема няма. В интерс на разработчиците е да улеснят клиентите си.

0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 513

Мнениеот hglr123 » 22 юни 2016, 11:48

Аз също искам да платя някои програми,но самото плащане става трудни поне в България,и затова докато не улеснят плащането,разработчиците и другите от които зависи,аз няма да закипя нито едно приложение. Теленор ,дават добра схема за плащане,ако бях към ъях щях да си плащам,но пък имам дог с друг оператор ,а там такава схема няма. В интерс на разработчиците е да улеснят клиентите си.

Пълни глупости са това със трудното плащане в България. Не сме 2000-та година.
0 x

Потребителски аватар

eld
Регистриран: 20 яну 2015, 07:40
Моят WP е: Lumia 630 DS
WP версия: 8.1
x 32

Мнениеот eld » 22 юни 2016, 11:48

Вий па кви сте да плащате.... Дават ли ти - взимай!
0 x
Μαματα ςι ε εδαλο

Върни се в “Windows Phone 8”