Windows Phone 8.1 - Обща тема

Потребителски аватар

r3start
Регистриран: 31 яну 2016, 17:39
Моят WP е: Lumia 900, 920, 950
WP версия: 10
x 88

Re: Windows Phone 8.1 - Обща тема

Мнениеот r3start » 22 юни 2016, 12:05

Мноооооооого съм подозрителен към всякакъв род подаръци, особено от непознати, така че предпочитам да си платя...
0 x

Потребителски аватар

survivor
Регистриран: 13 май 2016, 21:43
Моят WP е: Lumia 640xl
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 12:07

Вий па кви сте да плащате.... Дават ли ти - взимай!
Дори и на майтап да си го казал си е така.
Колкото и грубо да звучи,кое би ме накарало да платя,след като мога да намеря безплатно същото приложение,което да върши същата работа.
Не са прави и онези които гледат джоба на потребителя. Тоест купил телефон за 1200лв,значи може да плаща приложения. Много не точно изказване. Може да дам 1200лв за телефон,защото ми харесва дизайн ,камера,видео,дисплей и т.н,но пък да не искам да дам пари за приложения,защото не виждам такива,които да си струват за мен. Ако намеря това което търся кракнато,защо да го купя. Както разработчиците,не се интерисуват,от къде съм взел 1200лв за телефон и моите причини да го имам ,то и аз ,ако мога да намеря тяхното приложение безплатно за мен и добре работещо,няма да се заинтерисувам от разработчика,защото той трябва да е предвидил и това преди пускането на приложение.
А ако този разработчик се откаже,тази ниша ще се заеме от друг по-кадърен и креативен. Това е да имаш избор и ти и разрботчика.

Sent from Microsoft Lumia 640xl using mTalk
0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 516

Мнениеот hglr123 » 22 юни 2016, 12:16

Вий па кви сте да плащате.... Дават ли ти - взимай!
Дори и на майтап да си го казал си е така.
Колкото и грубо да звучи,кое би ме накарало да платя,след като мога да намеря безплатно същото приложение,което да върши същата работа.
Не са прави и онези които гледат джоба на потребителя. Тоест купил телефон за 1200лв,значи може да плаща приложения. Много не точно изказване. Може да дам 1200лв за телефон,защото ми харесва дизайн ,камера,видео,дисплей и т.н,но пък да не искам да дам пари за приложения,защото не виждам такива,които да си струват за мен. Ако намеря това което търся кракнато,защо да го купя. Както разработчиците,не се интерисуват,от къде съм взел 1200лв за телефон и моите причини да го имам ,то и аз ,ако мога да намеря тяхното приложение безплатно за мен и добре работещо,няма да се заинтерисувам от разработчика,защото той трябва да е предвидил и това преди пускането на приложение.
А ако този разработчик се откаже,тази ниша ще се заеме от друг по-кадърен и креативен. Това е да имаш избор и ти и разрботчика.

Като не искаш да купуваш приложение - недей, никой не те бие по-главата. Има и безплатни приложения.
Да се ползва кракнато - Ок, но ако е скъпо или тип subscription (наем на приложение, без да остава лиценза при теб - което си е пладнешки обир за мен).
Ама приложение за няколко лева??? Леле мале...
Тези разработчици нямат ли си семейства? Разходи? Техния труд безплатен ли е?
Много са ми смешни и жалки хората, които ако могат ще направят всичко за да вземат от другите - всичко което може за без пари, но ако е тяхно и го продават те или са работили по него - ще вдигнат вой до небесата ...
0 x

Потребителски аватар

survivor
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 12:19

Ако имаш търсено приложение,ще имаш печалба,а няколко стотин крадци,от хиляди купувача не бият коня.
Пример: Аз съм фотограф. На всяка снимка долу вдясно има моето лого. С това си изкарвам хляба.
Та така,аз продавам труда си,но има моменти в които мои снимки се крадат,изрязва се логото ми и се продават. Но аз съм преценил рисковете и съм на печалба,защото трима крадеца срещу хиляда купувача си е печалба.

Последна промяна от survivor на 22 юни 2016, 12:19, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

hglr123
x 516

Мнениеот hglr123 » 22 юни 2016, 12:23

Ако имаш търсено приложение,ще имаш печалба,а няколко стотин крадци,от хиляди купувача не бият коня.

Ми то със тази логика и другите 900 ще си кажат същото ...
Да даваш сума ти пари за телефон - а да нямаш 30-50 лева (може и по-малко, може и повече, зависи. но в никакъв случай не са мнооооогооо пари) за приложенията които ти трябват и то платени само един път??!!
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 22 юни 2016, 12:30

Ти ако знаеш какви са цифрите в Windows Store като цяло ... Хитови игри са сваляни по 20-30 хиляди пъти - приходите от това не могат да покрият заплатата на 10-те (примерно) човека, които са работили по тая игра, да не говорим за печалба. Правят го повече за реклама на самата компания и за портфолио.
Знам за случай на българска компания, която разработи няколко игри за Windows Phone 7 (няма да споменавам имена), и която до ден днешен не е взела никакви пари, защото не успява да се събере лимита за изплащане в Windows Store (има лимит от около 350 лв за да ти пратят пари Microsoft, ако са по-малко не можеш да си ги вземеш). По тия игри се работеше месеци и се плащаше заплата на екип.

Така че survivor много ги знаеш нещата теоретично, но положението е много по-различно в реалността на Windows Store.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

survivor
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 12:30

В андроид всичко което ми трябва е безплатно,рекламите не са ми проблем,но и тук всичко което ползвам е фрее,защото са основни неща и те ми стигат,но имам някои игри кракнати и само от тях съм спестил поне 50лв,които съм дал за друго,но не и на мутрите,както някой бе писал

0 x

Потребителски аватар

hglr123
x 516

Мнениеот hglr123 » 22 юни 2016, 12:35

Обади се следващия път когато започнат да дават и фрее/кракнато сирене и мляко.
То заради такова мислене сме на това дередже - всичко ще ние ... зле. Всеки си мисли как да мине тънко и с повече облаги/печалби, без да мисли за другия от другата страна. :/
1 x

Потребителски аватар

survivor
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 12:44

Като не печелиш човешки,как да мислиш за другия?
Ако парите ти отиват за сметки,бензин,деца,храна и ти остават около 300лв за нещо различно,какво да правиш,да пестиш,или да плащаш за нещо без което можеш?
В България повечето живеем ден за ден особено хората на хонорар с частен бизнес каквато е фотографията

0 x

Потребителски аватар

r3start
Регистриран: 31 яну 2016, 17:39
Моят WP е: Lumia 900, 920, 950
x 88

Мнениеот r3start » 22 юни 2016, 12:49

Мисли как да изкараш повече, а не само как да спестиш!
0 x

Върни се в “Windows Phone 8”