Windows Phone 8.1 - Обща тема

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
WP версия: 10
x 513

Re: Windows Phone 8.1 - Обща тема

Мнениеот hglr123 » 22 юни 2016, 12:53

Като не печелиш човешки,как да мислиш за другия?
Ако парите ти отиват за сметки,бензин,деца,храна и ти остават около 300лв за нещо различно,какво да правиш,да пестиш,или да плащаш за нещо без което можеш?
В България повечето живеем ден за ден особено хората на хонорар с частен бизнес каквато е фотографията

Sent from Microsoft Lumia 640xl using mTalk
Много добре знам как се живее и работи в България.
И особено в частния сектор.
И особено в сферата на фотографията/видеото ...

Това не означава, че не трябва да мислим правилно и когато можем да действаме правилно.
Както ти казах по-горе - има неща които няма как да се купят/плащат месечно - за тях съм съгласен за кракнатите версии.
Но за телефони?!? След като си намирате сума ти пари за хардуеъра? И го подменяте през 1 година, а някои и по-често?
Ае стига ...

Но в същото време искаш за труда си да вземаш пари, които ти се полагат, а не огризки, нали?
Защото клиента от другата страна си мисли същото за теб, но не му пречи да иска Холивуд, нали?

И накрая какво става? Един омагьосан кръг. Така ще бъде, докато не си променим мисленето, бавно, но славно.
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 22 юни 2016, 13:11

В андроид всичко което ми трябва е безплатно,рекламите не са ми проблем,но и тук всичко което ползвам е фрее,защото са основни неща и те ми стигат,но имам някои игри кракнати и само от тях съм спестил поне 50лв,които съм дал за друго,но не и на мутрите,както някой бе писал
Тоест откраднал си 50 лв от някой, който е работил месеци за да я има играта и си ги дал на някой друг, само защото закона е такъв, че няма да влезеш в затвора задето си откраднал тези пари.
В Андроид (изтърках се вече да обяснявам) има достатъчно много потребители, че да може тези проекти да се издържат от реклами. Пример Angry Birds за Android е безплатна с реклами, за Windows е платена. Причината е точно това - потребителите на Windows са твърде малко за да генерират смислен трафик от реклами и няма икономическа обоснованост да се прави играта безплатна с реклами. Андроид потребителите по-често гледат да изкярят безплатно но пък са много и могат да гледат и търпят реклами и по този начин рекламодателите да платят вместо тях.

tl;dr; тези, които искате безплатни приложения сте сбъркали платформата. Андроид е за вас.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

survivor
Регистриран: 13 май 2016, 21:43
Моят WP е: Lumia 640xl
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 13:11

Ако парите ти отиват за сметки,бензин,деца,храна и ти остават около 300лв за нещо различно,какво да правиш,да пестиш,или да плащаш за нещо без което можеш?
В България повечето живеем ден за ден особено хората на хонорар с частен бизнес каквато е фотографията

Това не означава, че не трябва да мислим правилно и когато можем да действаме правилно.
Както ти казах по-горе - има неща които няма как да се купят/плащат месечно - за тях съм съгласен за кракнатите версии.
Но за телефони?!? След като си намирате сума ти пари за хардуеъра? И го подменяте през 1 година, а някои и по-често?
Ае стига ...

Но в същото време искаш за труда си да вземаш пари, които ти се полагат, а не огризки, нали?
Защото клиента от другата страна си мисли същото за теб, но не му пречи да иска Холивуд, нали?

И накрая какво става? Един омагьосан кръг. Така ще бъде, докато не си променим мисленето, бавно, но славно.
Аз съм със висок клас фотоапарат и обективи,но с евтин телефон,разбираш,че всеки свободен лев давам за развитието си,затова и не съм в графата тъпанари със скъпи играчки за да рутят мацки,а без пари за приложения.
Ползвам единствено соц мрежи и офиса,а те са фрее,и да няколко игри като 2 са кракнати,но са мега извесни ,обаче стари и не считам,че ощетявам някой с това да ги имам.

0 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 513

Мнениеот hglr123 » 22 юни 2016, 13:17

Ае стига ...

Аз съм със висок клас фотоапарат и обективи,но с евтин телефон,разбираш,че всеки свободен лев давам за развитието си,затова и не съм в графата тъпанари със скъпи играчки за да рутят мацки,а без пари за приложения.
Ползвам единствено соц мрежи и офиса,а те са фрее,и да няколко игри като 2 са кракнати,но са мега извесни ,обаче стари и не считам,че ощетявам някой с това да ги имам.

За разбирането - те разбирам. :)
Но от друга страна и аз искам да карам ферари, ако може кракнато - ма не намирам. :1F60F-Smirking: :1F60F-Smirking:

Както и да е.
Просто се замисляйте малко за хората около вас, когато е възможно. И за дребни неща не бъдете дребни.

:)
1 x

Потребителски аватар

survivor
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 13:26

От българин разработчик програма не съм крал и не бих,но от американските не ме е срам да взема.
Нашия колега FourTonMantis пише страхотни приложения,аз ползвам това за пратките и ако сложи цена бих го купил,но той е блестящ и приложението му ми спестява време и нерви.
Нека има повече полезни приложения ,а с тях ще има и плащащи клиенти

Последна промяна от survivor на 22 юни 2016, 13:26, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

r3start
Регистриран: 31 яну 2016, 17:39
Моят WP е: Lumia 900, 920, 950
x 88

Мнениеот r3start » 22 юни 2016, 17:13

Нашия колега Форт маунт пише страхотни приложения,аз ползвам това за пратките и ако сложи цена бих го купил,но той е блестящ и приложението му ми спестява време и нерви.l using mTalk
На FourTonMantis ли е Пратки? Браво! Както се казва, Господ здраве да му дава! ... И парички да падат, разбира се! :)))
0 x

Потребителски аватар

user
Регистриран: 25 яну 2014, 13:45
Моят WP е: Lumia520
WP версия: 8.1
x 35

Мнениеот user » 22 юни 2016, 18:36

Страшна логика. Това че за Windows и Android има някакви безплатни приложения за rar формата, не ти дава правото да изискваш всички приложения да са безплатни.
Ако ти си доктор и аз утре реша да стана доктор и да лекувам пациентите безплатно, това дава ли им право да идват при тебе и да настояват да ги лекуваш безплатно защото някъде си някакъв е решил да не им взима пари?
Голяма логика, няма що. Мисля че този спор се изчерпа дотук.
Аз като клиент имам право да изисквам всичко. Като ме ощетяват по един или друг начин имам право да им кажа ДГД. А Microsoft направо си го просят с тази тотална апатия към клиентите си. Няма как при условие, че имаш най малко клиенти спрямо конкуренцията, да предлагаш по-малко от тях, че и пари да искаш за нещо което конкурента дава безплатно. Резултата е налице - потребителите напълно логично намаляват. Идеята не ми е разработчиците (тези които искат, да изкарат някой лев) да не им се плаща. Microsoft да им плаща, не аз. Ясно е, че това няма как да стане за всички приложения, но поне за тези които са безплатни навсякъде другаде. Така че ако приложа аналогията ти с доктора тя изглежда така: Аз съм единственият доктор, който взима пари за услуга, която ти и всеки друг прави безплатно.

Но аз не видях отговор на въпроса: С какво и как моя отключен телефон застрашава който и да е друг, независимо отключен или заключен?
0 x

Потребителски аватар

survivor
x 14

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 19:18

Ако питаш разработчик,то отговора е ,че след като крадеш то ти пречиш на развитието на дадена платформа. Сега погледни как ще затапя разработчика и мисленето му: Най-много хакнати,рутнати и т.н телефони с тези с андроид,а коя е системата с най-висок дял при мобилните такива?
Андроид,тоест,въпреки ,че най-голям брой крадат андроид приложения ос лети и е на най-челно място.
Защо е така,защото потребителите искат първо да пипнат,после да краднат,а ако е нещо уау наистина,да купят. Затова и андроид разработчиците търсят уау ефекта.
Колко айфони има джейлнати-милиони,защо,заради хакнати приложения разбира се.
Колко потребители плащат без да крадат,хиляди,но повечето милони първо тестват после плащат.
Уиндоус фон по подразбиране може да се хакне,джейлне и т.н,говоря за раздел разработчици.
Защо,ами защото уиндоус разработчиците,са нагли,прости и алчни,и искат пари за нещо безплатно при другите,ама нали нямат алтернатива потребителите на уиндоус фон предвид малкото свесни безплатни приложения,то нега ги дерем гадовете,това е мисленето на 99процента от разработчиците за уиндоус фон.
Колегата от форума не е с такова мислене и не го слагам там.
Та затова Майкрософт дават тази опция,та дано получат повече потребители,макар и били те пирати.
И ето краят на сагата:
Уиндоус фон е супер яка ос,с удобни менюта,алчни разработчици,намаляващи юзъри и подръжка ,за да я има от Майкрософт.

0 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1127
Контакти:

Мнениеот wpa » 22 юни 2016, 19:58

Още някой да не е разбрал, че WP умря с излизането на Windows 10 и универсалната платформа?
Разсъжденията ви не издържат.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

survivor
x 14

Re: Windows Phone 8.1 - Обща темай

Мнениеот survivor » 22 юни 2016, 20:30

Кой ти каза,че е мъртав?
Напротив жив е и се развива супер предвид и новия фейсбук ,месинджър и т.н,оптимизираните игри и всичко ново и готино.
Но когато някой те обвини,че си му откраднал пари,защото видиш ли си си качил дърт релиз на игра,то няма как да не му отговориш.

Последна промяна от survivor на 22 юни 2016, 20:30, променено общо 1 път.
0 x

Върни се в “Windows Phone 8”