Бъг в алармата

Потребителски аватар

Peter Radev
Регистриран: 29 апр 2014, 15:12
Моят WP е: Lumia 930
x 163

Re: Бъг в алармата

Мнениеот Peter Radev » 24 окт 2015, 22:24

И аз мисля, че 99% от случаите вината е в зад клавиатурното устройство. Emcku - кога последно ти е бъгнала алармата, понеже при мен не се е случвало никога по вина на телефона.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
mmg
Регистриран: 06 юли 2014, 16:22
Моят WP е: Lumia 925
WP версия: 8.1
x 70

Мнениеот mmg » 24 окт 2015, 22:45

И аз мисля, че 99% от случаите вината е в зад клавиатурното устройство.

Абсолютно!!!

Днес си настроих рутерите(до днес използвах друг начин на свързване) да са в една мрежа на разстояние 2000км един от друг с нива на криптиране AES512 + SHA512(сертификатите също са с високи нива на защита). Прекомпилирах си DLNA сървъра, за да си оправя проблема със субтитрите на ТВ-то. Достатъчно съм кадърен да си направя мрежата и сървърите така, че да гледам българска кабелна телевизия директно на ТВ-то ми във Франция.

За професионалните ми умения няма да говоря, нито къде и какво работя и къде уча(да, на стари години проучих пак).

Обаче видиш ли, съм неспособен да си наглася алармата. Която по някаква причина година и половина нагласявах успешно.

Вие ебавате ли се с мен или какво?!
0 x

Потребителски аватар

Emcku
Регистриран: 02 яну 2015, 16:45
Моят WP е: ...
x 128

Мнениеот Emcku » 24 окт 2015, 22:59

Хм! И за какво е форума тогава? Значи, няколко човека имаме понякога бъгоиве с алармата и дискутираме в темата, та дано можем да разчитаме на нея. Тоест се опитваме да си решим проблема. Не беше ли за това форума?
И сега Кувериа ме съветва да си продам телефона или да си купя будилник. Много ти благодаря! И това е решение, но не искам да си продавам телефона, а да го ползвам пълноценно. А относно втората ти препоръка - въж по-горе и сам се сетих да си взема будилник.
Сега, ако е възможно да се включват в темата хора, които могат или искат да помогнат, или имат някаква идея, а не, като колегата да се правят на умни и да трупат мнения.
0 x
LG Nexus 5x / Nokia 222
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята.

Потребителски аватар

Peter Radev
x 163

Мнениеот Peter Radev » 25 окт 2015, 09:11

И аз мисля, че 99% от случаите вината е в зад клавиатурното устройство.
Абсолютно!!!
За професионалните ми умения няма да говоря, нито къде и какво работя и къде уча(да, на стари години проучих пак).
Обаче видиш ли, съм неспособен да си наглася алармата. Която по някаква причина година и половина нагласявах успешно.
Вие ебавате ли се с мен или какво?!
Не никой не се ебава. И аз мога да настрйвам рутери и не говоря за малките домашни, като TPLINK Длинк и т.н. Не съм казал, че си неспособен да си настроиш алармата. Просто казвам, че в повечето случаи има съвсем обикновенно обяснение. ПО напред в темата дадох пример, че когато на мен не ми звънна алармата, си бях изтрил мелодията за алармата и просто нямаше аларма. Провери първо нормалните обяснения, да не си я навил или настроил правилно, да няма мелодия, да си пробвал Кортана и тихите часове, да си намалил звука на известията и т.н.
Emcku според теб какво може да се направи, ако е бъг в ОС или просто нещо се е омазало? Кой и с какво може да ти помогне? НЕ се мъча да се правя на умен, просто практиката ми показва така, всеки ден чувам "Както си работя, стана еди какво си и нищо не съм пипал". Всеки, който работи в тази сфера ще ти го каже. Преди колегата да каже, че разбира от компютри и т.н., аз не знаех почти нищо за него, както в случая е технически грамотен човек, така можеше да е и човек, който не може да намери копчето за включване на компютъра и бях длъжен да започна от най-простото и вероятно обяснение. Не съм искал да обидя никой.
0 x

Потребителски аватар

Emcku
x 128

Мнениеот Emcku » 25 окт 2015, 11:14

Колега, съжалявам, ако съм те обидил! Поста ми не беше насочен към теб, ти се опитваш да помогнеш и смятам, че дискусията ще ни доведе до решение. някой ми предложи да си продам телефона и пр. - това ме издразни.
Последния път беше вторник или сряда, а предния ден инсталирах наред програми за PDF понеже много ми трябваха няколко файла свалени. И преди са ми трябвали, но тогава нямах време да се занимавам. Не виждам обаче връзката между сваляне на такива програми и алармата. Както казваш има вероятност и аз да съм я бъгнал по някакъв начин, но за момента не се сещам как. За това и разпитвам, ако някой е установил как си е бъгнал алармата, може да ми помогне и на мен. Ще стигнем до истината, бавно или бързо - всичко се решава.
0 x
LG Nexus 5x / Nokia 222

Потребителски аватар

Emcku
x 128

Мнениеот Emcku » 25 окт 2015, 14:40

Не съм. Мисля си да взема да му направя един профилактичен ресет. От деня, в който казах, че се случи алармата си работи нормално. Лошото е, че не знам кога ще ме изненада пак.
0 x
LG Nexus 5x / Nokia 222

Потребителски аватар

Автор на темата
mmg
x 70

Мнениеот mmg » 25 окт 2015, 15:05

Нито мелодията е изтрита, нито тихите часове са включени, нито нещо съм инсталирал.
Ей, сега я тествах - работи.

Остави... Дано не се успя някоя сутрин, че тук с транспорта е хаос и закъснението ми е сигурно.
Нуждата от ресети при WP е едно от най-досадните неща, но какво да се прави. Бий му резета.
Малко като Windows 98, а?
Ако гледаме историята на десктоп версията, значи до версия 15 при мобилната версия ще се оправят нещата. :)
0 x

Потребителски аватар

Emcku
x 128

Мнениеот Emcku » 25 окт 2015, 15:28

А, ако направя тоя номер с бутоните дали ще се получи? И ще ми затрие ли всичко?
0 x
LG Nexus 5x / Nokia 222

Потребителски аватар

Peter Radev
x 163

Мнениеот Peter Radev » 25 окт 2015, 15:46

А, ако направя тоя номер с бутоните дали ще се получи? И ще ми затрие ли всичко?
Ако вече ти работи алармата нямаш проблеми с батерията и нямаш други проблеми, не прави хард ресет.
MMG още нещо се сетих, в два от билдовете имах проблем с готовата аларма. Т.е. нали след ъпгрейд или хард ресет има една готова аларма, настроена за 7:00 в работни дни. Тя нещо ми беше прецакана, затова вече я трия и си настройвам нова.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
mmg
x 70

Мнениеот mmg » 25 окт 2015, 15:50

Пич, усещам че яко ни ебаваш. Няма как алармата ей така да ти спре днеска, утре да проработи, после пак да ти спре. Ясно ми е, че тъгуваш по Андрод.

Като стана въпрос за алармите, при Андроид има три вида звуци RIngtone volume, Media volume и Alarm Volume. АКо сложиш програма, която автоматично спира музиката тя намалява звука на алармата. Т.е. тя ще звъни, но няма да издава звук. Тоя номер ми го е правил таблетеца 2 пъти. Айде да не ми хвалите тая умряла ОС, как ви буди за работа. ЗА това предпочитам iOS и Windows Phone. Защото са надеджни ОС-и.
Това за мен ли е?
Принципно, ако не цитираш значи тоговаряш на последния коментар.

И защо викаш вече не си зелен?
0 x

Върни се в “Windows Phone 8”