Messenger "умря" за 8.1 устройства⁉

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
WP версия: 10
x 145

Re: Messenger "умря" за 8.1 устройства⁉

Мнениеот enkov » 10 апр 2017, 18:11

Ако си с 8.1 - това е...
0 x

Потребителски аватар

hepsu
Регистриран: 02 юни 2014, 15:30
Моят WP е: Lumia 640 XL
WP версия: 8.1
x 12

Мнениеот hepsu » 10 апр 2017, 20:48

Е ми след като е така,ще се продава и нов телефон,но май няма да е уиндоус,след като няма подръжка за елементарно приложение,ще си вземем довиждане за сега:)
0 x
Lumia 640XL DS

Потребителски аватар

emkaemka
Регистриран: 21 юли 2013, 12:02
Моят WP е: Nokia Lumia 930

Мнениеот emkaemka » 10 апр 2017, 23:05

Messenger спря и това е недопустимо. Даже си мислех да се напише един дневен имейл до милиардера Зукърбърг, защото това е по тяхна вина. Операционната система може да спре да се поддържа, но това означава, че самата тя няма да получава ъпдейти, но това не се отнася за приложенията. Те могат да продължат да се поддържат за наличната версия на ОС и това няма нищо общо със спирането и от поддръжка! В случая от Майкрософт не са толкова виновни, колкото Фейсбук. Тоя ГЪЗ Зукърбърг да се замисли и да не принуждава хората толкова диктаторски да сменят устройства заради своеволията на софтуерни компании и разработчици. Те още малко ще започнат да спират след два месеца поддръжката на ОС и така да принуждават хората постоянно да купуват нови и нови устройства. Дефакто обаче нищо не ги спира да го правят, защото приложенията са безплатни, не е като при Apple. Там ако се случи такова нещо, ще вдигнат врява и ще им се обърне внимание, защото си плащат. Но на нас шансът е изключително малък някой да ни обърне внимание като потребители, защото това са безплатни приложения - като не искаш, не ги ползвай, никой не те кара - съответно не можеш и да предявяваш претенции. Язък за хубавата ОС и за хубавите устройства. Просто всичко гледа максималната печалба и на никой не му пука какво мислят потребителите
Последна промяна от emkaemka на 10 апр 2017, 23:25, променено общо 2 пъти.
0 x

Потребителски аватар

KamenSidi
Регистриран: 13 окт 2016, 08:54
Моят WP е: Никакъв
x 99

Мнениеот KamenSidi » 10 апр 2017, 23:11

А защо не минеш на 10?
0 x
Никога повече уиндоус фон. Докато другите се развиха,нас ни убиха!

Потребителски аватар

emkaemka

Мнениеот emkaemka » 10 апр 2017, 23:24

А защо не минеш на 10?
Защо трябва някой да ме принуждава да минавам към друга ОС? Тази ми харесва и не желая някой да ми нарежда какво да използвам!
0 x

Потребителски аватар

KamenSidi
x 99

Мнениеот KamenSidi » 10 апр 2017, 23:28

Защото новата е съвместима с твоя телефон и щом компанията производител ти дава този ъпдейт ,а и следващ,то ти нямаш право от оплакване и мрънкане,че нещо не ти работи.
0 x

Потребителски аватар

emkaemka

Мнениеот emkaemka » 10 апр 2017, 23:53

Защото новата е съвместима с твоя телефон и щом компанията производител ти дава този ъпдейт ,а и следващ,то ти нямаш право от оплакване и мрънкане,че нещо не ти работи.
Това са приказки наизуст! Ти въобще имал ли си Nokia Lumia 930 и опитвал ли я как се държи с десетка? Телефонът изнемогва и пърформанса му въобще не е като при 8.1. Само пълен лаик може да си съсипе 930-ката по тоя нелеп начин. 10-ката първо че е по-шарена и яде яко рам, която очевидно не е достатъчна, ами и е оцвъкана с безброй малки шрифтове, които на 5-те инча на 930-ката някак стоят не на място. Насича, чакаш повече при отварянето на различни менюта. Все едно телефонът от флагман се превръща в нискобюджетно устройство с минимални характеристики. Не е трудно човек да направи разликата, ако не му е промит мозъка. Решението не е да затриваш цяла една ОС за сметка на друга и да принуждаваш юзърите да я сменят, щото била по-добра.Ти да не си някакъв 10 трол? Преди години имаше стандарт при писането на приложения и ОС-и, който задължаваше разработчика за определен период и то немалък да поддържа продукта и да го осъвременява спрямо изискванията, които се появяват с времето. Сега обаче е пълна анархия и всички си правят каквото си поискат - днеска пишат ОС, утре я затриват, прекратяват поддръжка на приложения кога им скимне, лъжат потребителите, казват им какво да харесват........ ..
0 x

Потребителски аватар

KamenSidi
x 99

Мнениеот KamenSidi » 10 апр 2017, 23:55

Аз съм с 930 и се държи супер добре с 10 и не бих се върнал на 8.1 никога. Имам я от 8 месеца за основен телефон и 2 пъти по за 2 дни пробвах 8.1,е ми грозен и тъп от към функции,така,че нищо не те оправдава да стоиш на 8.1,дори камерата в 10 снима по-добре в пъти! Нито ми насича,нито ми забива,освен във фейсбук и месинджър ,но само при първото пускане.
Не ми ли виждаш подписа,там пише!
0 x

Потребителски аватар

Didoka
Регистриран: 30 апр 2016, 17:28
Моят WP е: Lumia 950XL
x 201

Мнениеот Didoka » 11 апр 2017, 07:14

В случая, Камен е прав. Сложи си 10ката, направи една чиста инсталация и си сфиркай.
0 x

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
WP версия: 10
x 485

Мнениеот vavilon » 11 апр 2017, 07:37

А защо не минеш на 10?
Защо трябва някой да ме принуждава да минавам към друга ОС? Тази ми харесва и не желая някой да ми нарежда какво да използвам!
Абсолютно си прав, но нищо не ти пречи да пробваш последния официален. :1F609-Wink:
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Върни се в “Windows Phone 8”