Батерия на лумия 920 АТ&T -> ФЕНОМЕН!?!?!?!!??

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Re: Батерия на лумия 920 АТ&T -> ФЕНОМЕН!?!?!?!!??

Мнениеот FourTonMantis » 18 фев 2014, 09:50

Програми от този вид НЕ мерят нивото на батерията. Естествено биха изразходвали енергия, но според мен тя би била нищожна.
И моята логика е такава. Опитът ми също.
Качих снимка, който иска може да види, как батерията ми държи над 10 дена.
Ами чудесно, 720-ката е известна с добрия си живот на батерията. Предполагам ще ти издържи още повече, ако направо го изключиш. Доколкото разбирам не го ползваш.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

sawmv
Регистриран: 06 яну 2014, 16:51
Моят WP е: nokia lumia 720
WP версия: 8.1

Мнениеот sawmv » 18 фев 2014, 09:59

Аз пък не виждам никаква разлика със и без приложението за батерия...

Sent from my Windows Phone
Е, как няма да влияе като непрекъснато мери колко батерия има и работа в background? Не влияе, друг път. Нека се изкаже и друг колега, че се ядосвам вече. Аз им казвам от опит, че нищо друго не съм сменил и че само този background ми е работил, те ми говорят, че нямало смисъл. Качих снимка, който иска може да види, как батерията ми държи над 10 дена. Всеки може сам да си извади изводите кой е прав и кой не. Живи и здрави.
Background процеса на приложения, които ти показват батерията, прави единствено това да гледа какво показва системата и да копира периодично тази информация в данните на своето приложение. Нищо друго. Програми от този вид НЕ мерят нивото на батерията. Естествено биха изразходвали енергия, но според мен тя би била нищожна.
Ако си прав, тогава това, което ми е хабило здраво батерията (тогава 2-3 дена, сега над 10 дена) са били live-tiles, които бяха около 15-16. Това като го казах тук и ми се изсмяха. Казаха ми, че нямало значение колко live-tiles имаш на стартовия екран, а само тези, които работили в background. При мен никое не работеше в background. Това означава, че или приложението за батерията черпи енергия или live-tiles? Потреблението ми е същото, а сега държи три пъти повече. Нищо друго не съм сменил, само тези две неща.
Последна промяна от sawmv на 06 мар 2014, 14:38, променено общо 1 път.
0 x
ЗАКУЕХ СЕ.

Потребителски аватар

chester_941
Регистриран: 22 дек 2012, 15:17
Моят WP е: Nokia Lumia 720

Мнениеот chester_941 » 18 фев 2014, 10:10

Аз пък не виждам никаква разлика със и без приложението за батерия...

Sent from my Windows Phone
Е, как няма да влияе като непрекъснато мери колко батерия има и работа в background? Не влияе, друг път. Нека се изкаже и друг колега, че се ядосвам вече. Аз им казвам от опит, че нищо друго не съм сменил и че само този background ми е работил, те ми говорят, че нямало смисъл. Качих снимка, който иска може да види, как батерията ми държи над 10 дена. Всеки може сам да си извади изводите кой е прав и кой не. Живи и здрави.
Background процеса на приложения, които ти показват батерията, прави единствено това да гледа какво показва системата и да копира периодично тази информация в данните на своето приложение. Нищо друго. Програми от този вид НЕ мерят нивото на батерията. Естествено биха изразходвали енергия, но според мен тя би била нищожна.
Ако си прав, тогава това, което ми е хабило здраво батерията (тогава 2-3 дена, сега над 10 дена) са били live-tiles, които бяха около 15-16. Това като го казах тук и ми се изсмяха. Казаха ми, че нямало значение колко live-tiles имаш на стартовия екран, а само тези, които работили в background. При мен никое не работеше в background. Това означава, че или приложението за батерията черпи енергия или live-tiles? Потреблението ми е същото, а сега държи три пъти повече. Нищо друго не съм сменил, само тези две неща.
Аз пък ще ти кажа, че живите плочки (Live tiles) изразходват батерия. Колкото повече са (и ако извършват някаква анимация и смяна на информация и/или изображения) това се отразява на батерията. Не знам дали си забелязал, но ако оставиш стартовия екран за малко и го наблюдаваш известно време, след определени секунди плочките спират да се ъпдейтват и замръзват в положението, в което са били. Когато си докоснеш пръста по екрана, плочките отново се задвижват. Стартовия екран също си е едно приложение, но представено по друг начин. То е активно, анимира се, оцветява се, следи за ъпдейти на плочките. То реално работи!

С 2 думи - да, колкото повече плочки, толкова повече изразходва батерията. И това не си го измислям, а съм го чувал от официално място, сигурно от съветите за пестене на батерия в сайта WindowsPhone.com.
0 x
Nokia Lumia 720 with WP8.1 Update 1 Dev Preview

Потребителски аватар

CHILIEV
Регистриран: 09 яну 2014, 22:57
Моят WP е: lumia 920

Мнениеот CHILIEV » 18 фев 2014, 16:00

Източи си батерията до край, зареди (на зарядно в контакта, не безжично, не на УСБ), рестартирай. Предполагам минава някаква калибрация, защото след тази процедура тел-а ми държи цял ден допълнително при съвсем идентично натоварване. С всяко следващо зареждане времето пада и така докато не се наканя да направя пак процедурата.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
WP версия: 10
x 140

Мнениеот Кобрата » 18 фев 2014, 18:33

Източи си батерията до край, зареди (на зарядно в контакта, не безжично, не на УСБ), рестартирай. Предполагам минава някаква калибрация, защото след тази процедура тел-а ми държи цял ден допълнително при съвсем идентично натоварване. С всяко следващо зареждане времето пада и така докато не се наканя да направя пак процедурата.

Това вече го пробвах 3 пъти
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
Кобрата
x 140

Мнениеот Кобрата » 27 фев 2014, 01:31

Интересна новина от моя милост, и моя терминаторски телефон :1F60E-Cool: :1F60E-Cool: :1F60E-Cool: :1F60E-Cool: :1F60E-Cool:
Понеже съм с 920-ка.... бях се разровил за ревюта на 920-ката в ютуб
И попадам на един клип, в който казват, да доближим телефона до ухото си и да го разклатим, ако чуем леко почукване отвътре, значи батерията лети на ляво на дясно, което лесно се оправяло... погледнах как се оправя, и реших своеволно да поправя това, на собствен риск...
порцедурата мина успешно, ОБАЧЕЕЕЕ.... докато телефона ми беше отворен (ето я и интересната част :1F635-Dizzy: :1F635-Dizzy: )
след като "подпрях" батерията да не шава в четирите посоки на света, се загледах, и си викам : абе.... тук нещо не е на ред.... гледам гледам .... и след 15-20 минути взиране в отворения телефон.... погледа ми се ЗАБИ като девствен пирон в дървено трупче... на батерията...
и какво виждат моите очи....
Тук е мястото да споделя, че когато погледнем спецификациите на 920 в интернет, там пише : 2000 mAh, е окей , обаче това което видя моя поглед бяха едни големи цифри които изписваха 4000 mAh.. и седях и се чудех : what the f****
0 x
Изображение

Потребителски аватар

rumo
Регистриран: 04 юли 2013, 10:04
Моят WP е: Nokia 830

Мнениеот rumo » 27 фев 2014, 10:42

Тук е мястото да споделя, че когато погледнем спецификациите на 920 в интернет, там пише : 2000 mAh, е окей , обаче това което видя моя поглед бяха едни големи цифри които изписваха 4000 mAh.. и седях и се чудех : what the f****
А ти снима ли я как изглежда и да сравниш снимката с на оригинална такава?
Едва ли има начин да се събере 4000м/ач батерия в тоя корпус.

А някъде си спомням, че беше писал, че си взел телефона чисто нов с транспортните лепенки?!?
Не искам да ти го казвам, но най-вероятно тези лепенки са залепени след като телефона е бил рециклиран в китайски гараж и по-лошото са му подменили батерията с менте, за да излезе по-евтино
Така и така си се научил да отваряш телефона вземи я смени с оригинална.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x
My WP devices: Lumia 800; Samsung Omnia 7; Htc 8X (x4); Samsung Ativ S; Lumia 920; Lumia 925 (x2)
Now Note 3 > Sony Z2 > SGS 5 > Nexus 5>Lumia 920> Moto G> Xiaomi Mi3> Mi4> Oneplus One> Nokia 830

Потребителски аватар

chester_941
Регистриран: 22 дек 2012, 15:17
Моят WP е: Nokia Lumia 720

Мнениеот chester_941 » 27 фев 2014, 11:41

обаче това което видя моя поглед бяха едни големи цифри които изписваха 4000 mAh.. и седях и се чудех : what the f****
Поне пишеше ли Nokia на батерията? :D
0 x
Nokia Lumia 720 with WP8.1 Update 1 Dev Preview

Потребителски аватар

Автор на темата
Кобрата
x 140

Мнениеот Кобрата » 27 фев 2014, 22:05

обаче това което видя моя поглед бяха едни големи цифри които изписваха 4000 mAh.. и седях и се чудех : what the f****
Поне пишеше ли Nokia на батерията? :D
Да! Абсолютно всичко точно, но цифрите са 4000 а не 2000
това ми обяснява до някъде нещата с онази снимка която постнах няколко страници по назад в тази темичка...
Реално телефона е нов!Като го взех беше целия в предпазни лепенки, след като го получих с гаранция от глобул ( съдейки по която телефона е бил закупен 12 дена преди аз да го взема)
0 x
Изображение

Потребителски аватар

rumo
Регистриран: 04 юли 2013, 10:04
Моят WP е: Nokia 830

Мнениеот rumo » 27 фев 2014, 22:22

Да! Абсолютно всичко точно, но цифрите са 4000 а не 2000
това ми обяснява до някъде нещата с онази снимка която постнах няколко страници по назад в тази темичка...
Реално телефона е нов!Като го взех беше целия в предпазни лепенки, след като го получих с гаранция от глобул ( съдейки по която телефона е бил закупен 12 дена преди аз да го взема)
A това как кореспондира с другото ти писане :
Огледай се за по големите модели между другото... Видиш ли може да ти излезе късмета... Аз набарах 920 ат&т за 180 лв. Даже си беше с транспортни лепенки от всички страни... И всичко си му работи.... Внимателно се огледай в продавалника... Понякога попадаш на изгодни оферти
Не вярвам от глобул да са ти дали гаранция за телефон от АТ&Т!!!
0 x
My WP devices: Lumia 800; Samsung Omnia 7; Htc 8X (x4); Samsung Ativ S; Lumia 920; Lumia 925 (x2)
Now Note 3 > Sony Z2 > SGS 5 > Nexus 5>Lumia 920> Moto G> Xiaomi Mi3> Mi4> Oneplus One> Nokia 830

Върни се в “Nokia Lumia 920”