Проблем с батерия?

Потребителски аватар

Автор на темата
blue_789
Регистриран: 07 май 2014, 19:19
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8.1

Проблем с батерия?

Мнениеот blue_789 » 21 юли 2014, 23:49

Здравейте, имам Л920, преди бях с asha 302, на която батерията и някак не беше направена да пасва добре в телефона направо като ходех и ми беше в джоба се чуваше как си трака вътре. Като разклатех телефона също. Бях чувал че това е един от проблемите в конструкцията на Нокиите в последно време. Като си поръчах лумията извадих я от кутията и първото нещо, което направих беше да разклатя телефона, същото нещо го има и тук, батерията се клати вътре в самия телефон, но при лумията е в по-малка степен, не се усеща толкова, но все пак ме дразни. Да питам това проблем ли е или мога и така да си ползвам телефона? И още един въпрос, понеже съм с Privew for developers и имам WP 8.1 ще трябва ли да правя даунгрейд или ще мога и така да си инсталирам официалния ъпдейт, задавал съм този въпрос в една друга тема но има противоречиви мнения и не знам какво да права вече, телефона се държи добре с developer версията, ако нещо в крайна сметка може с нея да си остана защото не знам как да направя даунгрейд.
0 x

Потребителски аватар

mutata
Регистриран: 03 фев 2014, 17:02
Моят WP е: Lumia 640xl

Re: Проблем с батерия?

Мнениеот mutata » 22 юли 2014, 00:12

Здрасти и аз съм с 920 при мен нищо не се чува мисля че батериите на тези не лесно отвареми телефони батериите са залепени за корпуса с двойно лепещо.Тела да не си го взел втора ръка да са сменяли батерията и да са срали в него.Най лесния начин да разбереш как се държи батерията влез в ю туб.Там напиши следното nokia lumia 920 disasembli и гледай клипове как се разглобява и ще видиш как се закрепва батерията.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
blue_789
Регистриран: 07 май 2014, 19:19
Моят WP е: Nokia Lumia 920

Мнениеот blue_789 » 22 юли 2014, 00:16

Здрасти и аз съм с 920 при мен нищо не се чува мисля че батериите на тези не лесно отвареми телефони батериите са залепени за корпуса с двойно лепещо.Тела да не си го взел втора ръка да са сменяли батерията и да са срали в него.Най лесния начин да разбереш как се държи батерията влез в ю туб.Там напиши следното nokia lumia 920 disasembli и гледай клипове как се разглобява и ще видиш как се закрепва батерията.
Не е втора ръка, гледал съм такива клипчета на едно момче му се клатеше така батерията вътре, отвори го и изряза парче от кредитна карта мисля да запълни малкото пространство между корпуса и батерията. Не искам да го отварям да не прецакам нещо затова питах дали може и така да го ползвам, то вече го имам от половин година де и нищо му няма, но наскоро намерих този форум и реших да попитам.
0 x

Потребителски аватар

mutata
Регистриран: 03 фев 2014, 17:02
Моят WP е: Lumia 640xl

Мнениеот mutata » 22 юли 2014, 07:38

Здрасти ползвай си го смело и несе притеснявай батерията се държи с лентов кабел но ако те дразни дрънкането трябва да се отвори.Няма как да загуби контакт освен ако не скъса кабела но това е невъзможно.
0 x

Потребителски аватар

lubomirh
Регистриран: 21 ное 2013, 19:12
Моят WP е: NokiaL920/1020/1520
WP версия: 10
x 15

Мнениеот lubomirh » 22 юли 2014, 21:38

Не е сложно. Отвори го и подпри батерията. Две винтчета са. А за ъпдейта, ако Майкрософт фикснат проблема с Превюто 8.1 преди да излезе официално Циан за Л920, няма смисъл да се даунгрейдва. Иначе ако излезе Циан преди оправяне на проблема с Превюто 8.1 за Л920 тогава трябва да се свали със софтуера на Нокия до 8.0 и после да се ъпдейтва с 8.1 и Циан. Въпрос на време е. Няма кой да ти каже кое събитие ще настъпи първо. То вече мина седмица откакто разбраха че има проблем с битлокера и за сега нищо. А ъпдейтите на 8.1 и Циан си вървят. Но това което разбрах днес и след пуснатият ъпдейт за Л1520 е ,че седейки на Превю8.1 телефона не вижда ъпдейта Циан когато е пуснат.
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 920”