Nokia ще продължи производството на смартфони

Потребителски аватар

Автор на темата
xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Мнениеот xn3k » 04 авг 2014, 09:18

Много интересна новина!
Nokia ще продължи производството на смартфони и ще преназначи уволнените си служители

В средата на юли Microsoft обяви най-голямото съкращение на щата в своята история - през следващата година компанията ще съкрати около 18 000 служители, или 14% от общия си персонал. Значителна част от тези съкращения (12 500 души) ще засегне работещите в присъединената към Microsoft компания Nokia Devices and Services - подразделението на Nokia, което през април тази година Microsoft придоби за 7,2 милиарда долара.

Както съобщава агенция "Ройтерс", в петък стотици китайски разработчици от подразделението Devices and Services са излезли на протест срещу предстоящите съкращения. Протестите са се провели в пекинския развоен център на Microsoft и в завода, в който в момента работят 2400 души. Протестиращите държали в ръце плакати и скандирали лозунги, в които придобиването на мобилния бизнес на Nokia от страна на Microsoft било окачествено като "враждебно поглъщане".

Ресурсът BGR отбелязва, че през последните няколко седмици компанията Nokia е публикувала в LinkedIn десетки работни места, свидетелстващи за това, че Nokia възнамерява да преназначи някои от своите бивши служители, уволнени от Microsoft, и вероятно ще продължи производството на смартфони и други устройства.

Източник: http://www.kaldata.com/%D0%A2%D0%B5%D0% ... z39PC1ioOo" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето и оригиналната новина на английски за завръщането на Nokia на пазара за телефони. :)
http://bgr.com/2014/08/01/nokia-android ... -listings/" onclick="window.open(this.href);return false;

Какво мислите, дали Nokia ще възстанови производството си на телефони след двугодишния срок, в който няма право да произвежда телефони? :1F608-Devil:

Някой ми обясняваше преди време, че Nokia била фалирала? :1F61C-Kidding:
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Re: Nokia ще продължи производството на смартфони

Мнениеот Stefan Caromov » 04 авг 2014, 09:39

Продадоха се, за да имат кеш капитал, ще изчакат да изтече срока на ползване на името и с кеша, ще направят някакъв фурор според мен. А не мислите ли, че jolla и nokia ще се съберат отново и сейлфиша ще им стане официална ос ?
Това би било невероятно и със сигурност много печелившо .
Да, помня, че тук някой се беше изказвал за фалита на нокиа и не можа да разбере същината.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 04 авг 2014, 10:43

А не мислите ли, че jolla и nokia ще се съберат отново и сейлфиша ще им стане официална ос ?
Това наистина може да се окаже интересно ако се случи. Nokia и Jolla имат много сериозен човешки ресурс с потенциал за успех. Надявам се отново да покажат на какво са способни.
0 x
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

Автор на темата
xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 04 авг 2014, 11:51

Дал съм официален източник на английски в първия пост, но май не си разбрал новината. Хората са съкратени от Microsoft, а се преназначават в Nokia... истинската Nokia. ;) Точно в това е интригата. Дали Nokia не възнамеряват да започнат отново производството на телефони след като изтече срока на сделката с Microsoft. :)

Ето и обявите на Nokia в LinkedIn:
https://www.linkedin.com/vsearch/j?trk= ... cets=L%2CC" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето скрийншот на много малка част от обявите за тези, които нямат профил в LinkedIn:
Изображение
0 x

Потребителски аватар

memo
Регистриран: 08 ное 2012, 01:09
Моят WP е: Ativ S
WP версия: 8.1

Мнениеот memo » 04 авг 2014, 14:03

За нова ОС няма ниша, следователно, най-вероятно Нокия ще работят с андроид. Х и XL обаче никак не им вървят :smiley:
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 04 авг 2014, 14:13

Не мисля, че ще продължат Х серията, защото тя трябваше да бъде наследник на Asha, която е супер нисък клас. Според мен ще се насочат към "Z launcher".
https://zlauncher.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Видео:
https://www.youtube.com/watch?v=axnmyMpWMms" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Потребителски аватар

memo

Мнениеот memo » 04 авг 2014, 17:40

Да им пожелаем лек път по нанадолнището :smiley: По-скоро ще премина на Блекбъри, отколкото да участвам в нелепи и изнервящи проекти на Нокия, МС и подобни корифеи :smiley:
0 x

Потребителски аватар

memo

Мнениеот memo » 04 авг 2014, 18:41

Z30 е един много приятен телефон, при това вече са съвместими с андроид приложения и не искат трафик през специалните им сървъри
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 04 авг 2014, 19:16

На мен Z3 много ми допада, а и цената му е безсрамно ниска. Имах възможността да си поиграя за малко с него и съм впечатлен. Това е най-плавно работещата ОС, която съм виждал. Притеснява ме само, че за мен е абсолютно непозната, а не ми започва отначало да разучавам изцяло нова и различна среда.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 04 авг 2014, 19:18

Я малко да ме изучите, кво е това Z3 на кои телефони се прелага? Марка, модел ?
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Върни се в “Лаф-два”