Покупка на телефон от интернет магазин

Потребителски аватар

Автор на темата
dekata
Регистриран: 10 сеп 2014, 19:19
Моят WP е: NL 1020
WP версия: 8.1
x 1

Мнениеот dekata » 19 сеп 2014, 09:11

Оценявам го и благодаря,но наистина първо ми идва голям,и второ-не мога да отделя такава сума за телефон.

П.П.Бях загледал 920,но той е още по-стар от 1020.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 19 сеп 2014, 13:03

Имам да подновявам договори на фирмени телефони и мислех да си взема 1020 ....утре ще говоря с акаунт менеджера.Дано да измислим нещо,че ми омръзна да мисля варианти. :smiley:
1020 е телефон с доста стар хардуер,
Батерията ще те вбеси.
Вземи 930.
Приятелски съвет. :)
Що говориш глупости - бил със стар хардуер ?!? Та то телефона е модел на година ( Излиза Юли 2013, а в България идва Декември , или Януари тая година ) Поддръжката му ще е , колкото и на 930 , и на 520 като времетраене. Абсолютно всичко, което може да се прави с телефон уиндоуски от 2012 година, може да се прави и с телефон 2014-2015 година стига да не е с 512 рам.
930 е прекалено скъп още за телефон от такъв ранг. Да не говорим, че 1020 има и по-добра камера
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Re: Покупка на телефон от интернет магазин

Мнениеот LOVECAT9411 » 20 сеп 2014, 00:02

Да не говорим, че 1020 няма Sensor core има де наречено hexagon ядро което се използва за подобни неща, но споменатото сензор ядро го няма, но нямаш възможност за motion data с Adreno 225 е както и аз и при NFS HOT Pursuit и някой други по тежки игри на момента лаги. Процесорът е с поддръжка до 1080p сега с като дойде новия ъпдейт кел файда, че имаш 41MP сензор като не може да снимаш 4К видео. 41MP аз няма да снима от километър кламер и да може после като зоомна да не е на пиксели моля ви се стига глупости 20МП е напълно достатъчно. http://www.gsmarena.com/compare.php3?id ... hone2=6227" onclick="window.open(this.href);return false; виж размерите единствено с 7 милиметра е по дълъг да знаеш огромна разлика. Има по висока плътност на пикселите демек по хубава картина, Dolby Digital 5.1 звук записва при видео което си е голям плюс. Wi-Fi-то поддържа ac стандарта, GPS чипът е следващо поколение и е много по точен и по добър от всякъде. Колонката му е много по-силна от на 1020. Батерията е по-силна няма значение, че е и по мощен процесор разхода на енергия е по-малък на snapdragon 800. По-бърза обработка на снимките не заради това, че са 20МП ами заради процесора. Има още много неща да не се задълбочавам това, че операционната система и на 2-та се поддържа не значи, че имат еднаква функционалност е заради една камера не бих жертвал толкова много екстри. 20МП сензор на Carl Zeiss с PureView технология е предостатъчно.

По вашата логика значи да си купя телевизор с кинескоп вместо LED телевизор.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 20 сеп 2014, 10:01

Я само да те попитам тогава, като обикновен потребител, какво ще може да прави единия телефон, което другия няма да може? Не излизай с отговора, че процесора бил по-бърз, по-ново поколение, защото реално разлика в работата няма да усетиш. Готви ли, чисти ли, пере ли ? Телефон, като телефон. Екстрите като екстри ги има при всички..... лумии.
Това, че батерията държи повече е много относително, не вярвай на статиите.
Първо, не си заслужава парите на този етап и то, не за друго, ами, защото МС напоследък обичат да послъгват и я има поддръжка 36 месеца, както обещаха, я няма - както се случи с едно HTC ( не знам кое от двете беше ).
Както вече казах, бързината на процесора, човек не може да я усети ( разликата ), ще браузваш с една и съща бързина, ще отваряш програми с една и съща бързина, ще работиш с тях пак с една и съща бързина.
Ти например с твоята 925, какво можеш повече да правиш от мен с моя атив с ? ( без да визираме строго профилираните програми на нокиа, като гланс скрийн и др. подобни ) ?
Това, че вадят и тук телефони напоследък като полудели, не значи, че има някаква фрапантна разлика в у-вата, която да компенсира идиотски високите цени на флагманите. 930 - близо 1000 лева нов ?!? WTF .. 1020 - 600 лева нов... Близо двойно, а за това какво получаваш ? - екстри и бързина, която , ако не си киборг, не можеш да различиш. Снимки....миии, не съм фотограф, ама атива ми прави прекрасни за моя вкус снимки. Звук, е, нямаме иквалайзери, мисля лумиите също, но звука е по вкуса ми. Работа с приложенията - перфектно.
И от МС, почнаха като андроидите - да вадят по сто еднакви телефона на различни цени, само и само, да се каже, че видиш ли - извадили са Ен брой модели за последното тримесечие, или полугодие.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
dekata
Регистриран: 10 сеп 2014, 19:19
Моят WP е: NL 1020
WP версия: 8.1
x 1

Мнениеот dekata » 20 сеп 2014, 14:40

Прочитайки двата поста вече твърдо съм за 1020 :smiley: Игри не играя.Никакви,нито тежки нито леки.Това да снимам нещо от далеч и после да го увелича без да разваля картината си ми е голям плюс.Лично на мен ще ми трябва при определени обстоятелства.Не подценявам качествата на нито един от двата телефона.Но и цената определено е от значение.Не мога да оправдая лично за мен още 400лв. за нещо в 930-ката което ще ми е толкова нужно.Благодаря и на двама ви за споделените впечетления.Нищо,че са коренно различни.В определен момент ще са полезни и за друг.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 20 сеп 2014, 15:45

Важното е че ти помогнахме при избора и вече си решил твърдо какво ще взимаш ние си изразихме всеки към какво се придържа. Иначе относно цената 930-ката в емаг е 900 кинта http://www.emag.bg/mobilen-telefon-noki ... DYF1QBBBM/" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

dworkd16
Регистриран: 13 юни 2017, 08:31

Мнениеот dworkd16 » 13 юни 2017, 08:33

Аз пък понякога виждам доста евтини предложения в онлайн магазините за по принцип скъпи телефони и се чудя дали им има нещо.. Даже наскоро спечелих един iPhone от една интернет игра - http://nagradi7.com - и си мислех, че ще ми дадат някаква реплика, а се оказа напълно оригинален и добре работещ телефон.
Последна промяна от dworkd16 на 24 юни 2017, 13:37, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
x 146

Мнениеот enkov » 13 юни 2017, 11:28

Хм, съживихме тема от преди 3 години, но... Да споделя моите премеждия с Йотафон 2.

Поръчах го от Tinydeal, от немския склад, дойде, и се скапа. И сервиза е в Китай. В Пощата обаче, отказват да го приемат с обикновена пратка, защото имало батерия, можело само с куриер. Но китайците казаха изрично "не с куриер" - явно няма кой да се занимава с митниците там. И съм яко вътре, отказах се вече от тоя телефон. Вече купувам само с осигурен сервиз в ЕС или в България, независимо какъв.

Някой пращал ли е скоро (ама скоро) до Китай пощенска пратка с телефон, да каже врътката?
0 x

Върни се в “Лаф-два”