Покупка на телефон от интернет магазин

Потребителски аватар

Автор на темата
dekata
Регистриран: 10 сеп 2014, 19:19
Моят WP е: NL 1020
WP версия: 8.1
x 1

Мнениеот dekata » 11 сеп 2014, 08:30

Здравейте. Може ли някой запознат да ми каже защо има такава голяма разлика в цените на мобилни телефони в различните интернет магазини?Харесал съм си Лумиа 1020 и цените вървят от под 600лв до 1000лв.Някъде четох ,че става въпрос за нелегално внесени телефони,правени за пазари различни от европейският....Пуснах запитване по въпроса към няколко магазина,само от два ми отговориха,че става въпрос за напълно редовни апарати правени за европейският пазар.Може ли да ми препоръчате коректен магазин?

П.П.Не успях да намеря подобна тема във форума.
0 x

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 661

Re: Покупка на телефон от интернет магазин

Мнениеот FourTonMantis » 11 сеп 2014, 08:51

Аз знам същото като теб - сив внос, само че не е задължително да е извън европейския пазар.
Купувал съм три телефона от такъв магазин, не съм имал проблеми засега с нито един от трите. Единия беше с английски продуктов код, другия с български, направих справка и в imei.info - и двата си бяха с валидна европейска гаранция. Третия го подарих преди да проверя тези неща, но доколкото знам си е напълно здрав и работещ.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

maloumen
Регистриран: 08 сеп 2013, 15:27
x 1

Мнениеот maloumen » 11 сеп 2014, 08:58

Здравейте. Може ли някой запознат да ми каже защо има такава голяма разлика в цените на мобилни телефони в различните интернет магазини?Харесал съм си Лумиа 1020 и цените вървят от под 600лв до 1000лв.Някъде четох ,че става въпрос за нелегално внесени телефони,правени за пазари различни от европейският....Пуснах запитване по въпроса към няколко магазина,само от два ми отговориха,че става въпрос за напълно редовни апарати правени за европейският пазар.Може ли да ми препоръчате коректен магазин?

П.П.Не успях да намеря подобна тема във форума.
Защото са сив внос, внесени по някакви полулегални канали. Внасят ги и тук биват разкодирани. Иначе получаваш нов телефон със всички аксесоари. Взимал съм си няколко телефона от shtepsel.bg и никога не съм имал проблем. Също така ако си взимаш телефон от интернет магазин по добре забрави за гаранция. Дават такава, но не от производителя на апарата, а важи само към сервиза на онлайн магазина.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
dekata
x 1

Мнениеот dekata » 11 сеп 2014, 10:08

.... Дават такава, но не от производителя на апарата, а важи само към сервиза на онлайн магазина.
Което ще рече,че при проблем ще се опитват те да го отстранят,а няма да е в сервиз на Нокия,ако правилно съм разбрал.В един магазин ми предлагат 1020 за 650лв.,но с една година гаранция.При проблем направо сменяли с нов.Но пък само една година гаранция е малко смущаващо.Според тях,ако телефона е проблемен ще си проличи много преди да изтече тази година.
0 x

Потребителски аватар

maloumen
Регистриран: 08 сеп 2013, 15:27
x 1

Мнениеот maloumen » 11 сеп 2014, 11:03

Което ще рече,че при проблем ще се опитват те да го отстранят,а няма да е в сервиз на Нокия,ако правилно съм разбрал.В един магазин ми предлагат 1020 за 650лв.,но с една година гаранция.При проблем направо сменяли с нов.Но пък само една година гаранция е малко смущаващо.Според тях,ако телефона е проблемен ще си проличи много преди да изтече тази година.
Точно така, гаранцията я дава магазина и при евентуален проблем ремонта се изпълнява в техен си сервиз... в някое гаражче. Така,че ако ти се наложи по добре да си платиш и да го дадеш в някои истински сервиз.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 11 сеп 2014, 11:19

Точно така, гаранцията я дава магазина и при евентуален проблем ремонта се изпълнява в техен си сервиз... в някое гаражче. Така,че ако ти се наложи по добре да си платиш и да го дадеш в някои истински сервиз.
Мхм, само че, понякога се оказва, че малкото гаражче ти ожправя телефона , а фирмения сервиз - не може.
Както с моята втора 710-ка . Занесох го в сервиза на Джефф , на Оборище, не успяха да го оправят, след това го занесох в сервиза на нокиа на М-тел и, там ( нямали схемите още на телефона ) на финала намерих едно сервизче в Надежда и срещу 25 лева ми оправиха телефона.
Та това колко е фирмен и голям един сервиз, не е фактор, за това колко знаят техниците там.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 661

Мнениеот FourTonMantis » 11 сеп 2014, 12:27

Нямат право да предлагат 1 година гаранция в европейския съюз. Не бих им се доверил на тези конкретно.
А относно гаранцията - чувал съм (но не знам колко е вярно), че ако купиш телефон, който е произведен официално за ЕС, гаранцията му важи във всички членки на съюза, като при проблем директно имаш право да отидеш в официалния сервиз (в случая Омнител) без да минаваш първо през търговеца.
Ако това е вярно наистина остава въпроса - телефона който евентуално ще вземеш от сайт дали ще е произведен за държава - членка на ЕС.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Автор на темата
dekata
x 1

Мнениеот dekata » 12 сеп 2014, 06:50

Как мога да проверя преди да го платя дали наистина е произведен за европейският пазар?Баркод на кутията???Имаше някакъв код в самият телефон,но не си спомням как се стигаше до него.
0 x

Потребителски аватар

collectorbg
Регистриран: 10 дек 2013, 08:03
Моят WP е: Lumia 930- Orange
WP версия: 10
x 7

Мнениеот collectorbg » 12 сеп 2014, 07:34

Imei *#06#
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
dekata
x 1

Мнениеот dekata » 12 сеп 2014, 08:43

Първите две цифри показват кой го е регистрирал.Това ли да гледам?Ще прощавате за тъпите въпроси,но не съм на ясно с тези неща.На сегашният ми телефон показва 35,а телефона е купуван от инт.магазин и се беше с нормално зарядно.Може би е сменено...

Code Group/indication Origin
00 Test IMEI Nations with 2-digit CCs
01 PTCRB United States
02 - 09 Test IMEI Nations with 3-digit CCs
10 DECT devices
30 Iridium United States (satellite phones)
33 DGPT France
35 BABT United Kingdom
44 BABT United Kingdom
45 NTA Denmark
49 BZT / BAPT Germany
50 BZT ETS Germany
51 Cetecom ICT Germany
52 Cetecom Germany
53 TUV Germany
54 Phoenix Test Lab Germany
86 TAF China
91 MSAI India