Новини

Потребителски аватар

Автор на темата
FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 661

Новини

Мнениеот FourTonMantis » 27 ное 2014, 17:30

Създавам тази тема с идеята в нея да публикуваме и обсъждаме всякакви новини, на които се натъкваме и считаме, че може да бъдат интересни на останалите от форума, и в същото време да не генерираме оффтопик съдържание в други теми.

Първото нещо, на което се натъкнах и мисля да споделя, е че източници на Microsoft са подшушнали, че в края на Януари 2015-та ще има специална пресконференция, където вероятно ще покажат Windows 10 за телефони и ще обявят официално подробности относно това кой, кога и какво ще получи като ъпдейт.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Re: Новини

Мнениеот LOVECAT9411 » 27 ное 2014, 19:28

Надявам се 10-ката за телефони да е с доста нови функции като Андроид 5. Сега не мога да я намеря обаче преди месец време видях в една FB страница доста готина концепция на дизайна на самата ОС.
1.Надявам се новата ОС да не е нужен никакъв друг плеър от вградения видео и музика и чрез тях да може от където и да влезнеш през който и да е файлов мениджър да пуска винаги съответния клип или песен през видео и музика приложенията или по точно Xbox Music и Xbox Video да може и филмите да ги отваря дори с субове не само с UTF-8 кодировка, а и с други.
2.Да имаш по голям достъп до системни папки дори да не е пълен да е повече от сега защото доста системата ми прави сега бекъп на всички снимки в някоя от системните папки до който нямам достъп което е адски тъпо.
3.Да показва както през файловия мениджър файловете както на PC версията име.формат/Chrome.exe това е пример и при редакция на това exe с друг формат да го конвертира в съответния друг демек на кратко процесът конвертиране да е вграден на ниво система, а не чрез други програми.
4.OneDrive да се държи като плеър на може чрез него да се пускат филми и музика музиката, ако е в една папка да се пускат песен след песен според подредбата, а не като свърши песента пак да ръчкаш телефонът за да пуснеш следващата.
5.Алармата да е като при старите телефони да звъни при изключен телефон.
6. Action центъра сега при повечето модели заради големината на дисплеят позволява добавяне на 4 бързи настройки при 1320 и 1520 мисля, че само там са по 5 броя дано го направят да може да добавиш повече и да скролваш на страни за достъп до другите.
7.От настройките да може да си настройваш всеки файлов формат с каква програма да го отваряш ако имаш няколко програми и един път ти трябва през едната а другия през другата.
8.Да добавят възможност за видео повикване не само през скайп и други такива програми, а и през указателя нормално видео повикване
9.Да може за всякакъв вид известие да си избираш която и да е песен в телефона независимо дали е в папката рингтонове или папката МС са тъпи.
10.Екрана при заключване максимума да не е 5 минути, да има или поне до 20-60 минути да има опция неограничено или направо да има опция сам да въведеш колко минути и секунди .
11.Икономичният режим да има информация като колко пъти си го свързвал към зареждане да може да изчисли колко пълни цъкъла на заряд/разряд си направил. Колко ти е най дългото използване и най краткото. Да записва всеки процент в колко е паднал примерно 83 процента в 11:29 сутринта, 82 процента 11:53 и т.н. Да показва не за 24/48h или еди колко си, а да има информация за всяко зареждане кое приложение колко е изхабило и не само приложенията, а ми функциите като местоположение, мобилни данни, Wi-Fi, споделяне на интернет, bluetooth, Дисплеят и т.н.
12.Да има ръчна настройка за яркостта на дисплеят в проценти, а не само авто, ниско, средно и високо.
13.Достъпна Кортона на английски с БГ настройки пак би ме зарадвала.
14.Телефонът има радио няма да е зле да добавят и автоматична настройка на часа не само през мобилната мрежа, а ми и чрез радиосверяване така при офлайн режим и при тази настройка ще знаеш, че ако стане нещо с биоса и забрави часът ще ти се актуализира автоматично на всеки няколко часа ден или както е настроено.
15.Добавяне на настройки като ръчно калибриране на дисплеят.
16.USB OTG поддръжка за устройствата с процесори който поддържат тази функция.
17.В самите настройки да добавят фенер и да може да си избираш чрез плъзгане с колко силна светлина да свети светкавицата.
18.Мултитаскинг
19.Не знам дали имат датчици за температура, но няма как да нямат все пак са нужни в случай от прегряване телефонът да се изключи все пак информацията от датчика да е видима и за потребителя и да записва всеки ден максимални и минимални температури.
20.И един специален икономичен режим който спира всичко единствено гланц скрина да работи да показва само часът пропуснати повиквания и да може само да приемаш обаждания и да набираш тъчскринът дори да не работа и за дигане да е бутонът на камерата за търсене на абонати примерно копчетата за звука и пак за набиране бутона отново камерата в извън разговор при двойно двойно цъкване бутона на камерата се влиза в указател с копчетата за звука избираш абонат и набираш с бутона на камерата. Това е вече доста сериозно нещо и надали ще го има в близко бъдеще, но поне предните неща.

Това са някой от нещата който, ако ги добавят ще се зарадвам доста и вече наистина няма да има сила която да ме накара да мина на друга платформа.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 27 ное 2014, 19:48

Малииии, дано исканияъа ти се сбъднат. Само да има call recorder, аз за това се моля.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Мнениеот [R]evolution » 27 ное 2014, 19:55

Аз много искам screenrecorder плюс всичко това, което е изредил колегата, но най-много 16.
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Потребителски аватар

vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 27 ное 2014, 21:08

+ Видео разговор през мобилна мрежа а не през интернет приложение , + избор на режим на мобилната мрежа - само 4G 3G или 2G , видео тон за звънене , не мелодия както сега а да имаш възможност да ти звъни видео клип , избор на произволен файл за това от произволна папка , от произволно място - вградената памет или картата памет ...
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1126
Контакти:

Новини

Мнениеот wpa » 27 ное 2014, 22:09

Така, определено има какво да се добави но трябва да се внимава да не стигне другата крайност - Андроид. Доста хора се ориентираха към Windows именно поради по-изчистената визуална концепция и непретрупаност откъм функции. За какво ми е аction center за бърз достъп в който имам 100 иконки , нали затова имам Settings
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

Автор на темата
FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 661

Мнениеот FourTonMantis » 27 ное 2014, 23:00

Според мен номер 2, 3 и 13 ги отпиши отсега, не вярвам нито едно от трите да направят.
Иначе нещо се говори за поддръжка на flac и mkv без нужда от външен плейър, което ще е супер
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Stamb3t0
Регистриран: 18 сеп 2013, 20:58
Моят WP е: Microsoft Lumia 535
x 13

Мнениеот Stamb3t0 » 28 ное 2014, 15:31

http://it.dir.bg/news.php?id=17913440" onclick="window.open(this.href);return false;

Ето едно прекрасно таблетче само да можех да го поръчам още сега си го взимам :)
0 x
Microsoft Lumia 535 Windows 10 Mobile technical preview

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1126
Контакти:

Мнениеот wpa » 28 ное 2014, 19:44

http://it.dir.bg/news.php?id=17913440

Ето едно прекрасно таблетче само да можех да го поръчам още сега си го взимам :)

Мога да ти предложа нещо подобно само, че е 8-инча.

Linx 7 за 79 паунда от амазон.co,uk
Хардуера е почти същия , с по-съществена разлика 16ГБ памет.

Разликата между 7 и 8 инча се усеща доста, и първият е прекалено малък за таблет поне според мен.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

werwre
Регистриран: 09 яну 2014, 22:30
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1

Мнениеот werwre » 28 ное 2014, 19:47

А имаш ли впечатление от тези Linx?