Новини

Потребителски аватар

Emcku
Регистриран: 02 яну 2015, 16:45
Моят WP е: ...
x 128

Re: Новини

Мнениеот Emcku » 24 юни 2015, 12:02

Относно забравените от Гугъл телефони: Да, би било добре, но надали Майкрософт ще се хванат да пишат софтуер за толкова телефони. Много е трудно преминаването от една към друга ОС на един и същи телефон. Имах преди HTC HD2 и съм му сменял платформата - не е за всеки. Изключително е трудно да се поеме такава работа за толкова устройства, буквално невъзможно. Относно потребителите - повечето не ползват УйнФ не защото е кофти, а заради неща с които са свикнали в Андроид, а Уин не ги предлага. Най-вече разнообразието и избора, което няма да се случи при Майкрософт.
0 x
LG Nexus 5x / Nokia 222
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята.

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
WP версия: 10
x 1129
Контакти:

Мнениеот wpa » 24 юни 2015, 14:51

Защо се изказвате фенски? Без да се запознаете с фактите и сухата статистика вадите някакви генерални заключения.
Това е точно за Китай:
http://www.statista.com/statistics/2621 ... -in-china/
Ситуацията е такава: Ако Майкрософт искат изобщо да участват с дял в мобилния пазар трябва да се размърдат. Нещо което не правят до момента за жалост. В общи линии не успяват да задържат пазарния дял в глобален мащаб, който бяха достигнали Нокия. На единични пазари имат присъствие, но на повечето почти ги няма, каквато е ситуацията и в Китай. На домашния си пазар (САЩ) имат загуба на пазарен дял мисля около два пъти за последната година.
Прочети малко преди да пишеш глупости. Има голяма разлика между Гугъл и Андроид. Изрично съм написал Гугъл в предходното си мнение.
Пазара в Китай е доминиран от местни играчи, повечето от които ползват модифициран Андроид без услуги на Гугъл
В Китай, Гугъл не печели НИЩО от Андроид без услуги на Гугъл, ако ще и делът му да е 100%

"While Google Play, Google’s marketplace for Android phones is the primary source for Android apps in most markets, Chinese mobile users download and purchase apps from numerous third party app stores whose shared penetration reduce Google Play store to a very small player in the Chinese app market."
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

Emcku
Регистриран: 02 яну 2015, 16:45
Моят WP е: ...
x 128

Мнениеот Emcku » 24 юни 2015, 16:02

Прочетох и разбрах. А ти смяташ, че Гугъл присъстват на китайския пазар и не печелят нищо? Смяташ ги за идиоти или...? При близо 80% пазарен дял на Андроид и да твърдиш, че са зле и не хващат нищо от това е меко казано несериозно. Съвсем отделен е въпроса, че основните печалби на Гугъл не са свързани с Андроид. И аз се надявам Майрософт да успеят да се наложат и да вдигнат пазарния дял поне на 10-15%, но не се вижда как ще стане. Да се възлагат големи надежди просто на излизането на 10 не е нормално - той не е много по-различен от 8.1. Ще трябва да положат много по-сериозни усилия. Да за тях е дюшеш, че Андроид е толкова популярен, взимат си лицензните такси, но така се превръщат в "патентен трол", а не в компания с преки интереси на мобилния пазар.
0 x
LG Nexus 5x / Nokia 222
Историята ни учи, че нищо не научаваме от историята.

Потребителски аватар

vavilon
Регистриран: 30 юли 2014, 12:25
Моят WP е: 720/735/950/950XL
x 485

Мнениеот vavilon » 24 юни 2015, 16:11

Прочетох и разбрах. А ти смяташ, че Гугъл присъстват на китайския пазар и не печелят нищо? Смяташ ги за идиоти или...? При близо 80% пазарен дял на Андроид и да твърдиш, че са зле и не хващат нищо от това е меко казано несериозно. Съвсем отделен е въпроса, че основните печалби на Гугъл не са свързани с Андроид. И аз се надявам Майрософт да успеят да се наложат и да вдигнат пазарния дял поне на 10-15%, но не се вижда как ще стане. Да се възлагат големи надежди просто на излизането на 10 не е нормално - той не е много по-различен от 8.1. Ще трябва да положат много по-сериозни усилия. Да за тях е дюшеш, че Андроид е толкова популярен, взимат си лицензните такси, но така се превръщат в "патентен трол", а не в компания с преки интереси на мобилния пазар.
Да кажеш, че 8.1 и 10 са едни и същи е все едно да кажеш, че кашкавала и сиренето са еднакви. И двете се правят от мляко... :)
0 x
Където е Windows-а, там съм и аз... :1F60E-Cool:
435 ex

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
x 1129
Контакти:

Мнениеот wpa » 24 юни 2015, 16:25

Каквото написах по-горе това смятам. Гугъл не печелят НИЩО от Андроид телефони в Китай. Освен, че компаниите не ползват техния Store и приложения, доста и от другите им услуги са блокирани, включително и през уеб.
Майкрософт печелят повече от Андроид в Китай от Гугъл, поради таксите, които се плащат за всеки телефон с Андроид. Не се сещам колко е сумата, но може и към 10$ на бройка да е. Отделно, услугите на MS не знам да имат проблеми в Китай и се разпространяват и през китайските Android Stores и официалните iOS / Windows Stores/ докато приложенията на Гугъл НЕ/
0 x
---
Windows Freak

Потребителски аватар

johny
Регистриран: 12 юли 2015, 10:01
Моят WP е: Lumia 830
x 9

Мнениеот johny » 12 юли 2015, 10:13

Най-голямата спънка за WP, е горчивият вкус в устата на хората, относно миналото на операционната система. Втората такава, е "забилият" дизайн, като изключим 830/930. Време е да се събудят, и да напускат малко метални, стъклени, разчупени телефони. Аз ползвам андроид от 4 години поне, вече, сменил съм 4-5 андроида (все флагмани), един айфон 5, и сега се озъртам за зелена 830 :D майка ми има 530, и ми харесва как работи всичко, а самият телефон е пълна пръчка. Та мисля да минавам във вашия лагер. И се надявам да е future proof, че тея слухове за загиващия WP, звучат кофти.
0 x
Motorola MPX200/Toshiba Portege G900/Samsung Galaxy S/Samsung Galaxy Note2/iPhone 5/Xiaomi Mi3w/Samsung Galaxy Alpha -> Nokia Lumia 830

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
x 1129
Контакти:

Мнениеот wpa » 12 юли 2015, 10:43

1030 няма да има,
3-та серия е вече в историята.
0 x
---
Windows Freak

Потребителски аватар

djoker1905
Регистриран: 11 апр 2015, 11:14
Моят WP е: Nokia 1020
x 4

Мнениеот djoker1905 » 12 юли 2015, 11:33

1030 в историята? Къде го прочете това?
0 x

Потребителски аватар

[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Мнениеот [R]evolution » 12 юли 2015, 11:39

Каза, че 3-та серия (530; 630; 730; 830; 930 etc.) са в историята, т.е сега идва ред на 4-та серия.
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Потребителски аватар

johny
Регистриран: 12 юли 2015, 10:01
Моят WP е: Lumia 830
x 9

Мнениеот johny » 12 юли 2015, 14:05

Ами аз съм малко или много power user, и имаше неща, които с айфона не можеше да се правят, дори и с джейлбрейк. А самият факт, че е толкова ограничена като OS, ме дразнеше. Батерията му е също слабо място, белеше се от нищо..точно за 2 месеца му се нарадвах и приключих с iOS и айфоните. Любител фотограф съм, и 4" скорост на затвора ме блазни, както и евентуалната .RAW поддръжка. Гледах разни ревюта и тестове на 830ката, и ми хареса, особено при цените, на които се предлагат. Гледам тук един колега пуснал на 2 месеца 830ка за 365лв с гаранция, черна, и се чудя, да я вземам ли, или да изчакам някой да пусне зелена със сива рамка :D иначе ще си поръчам зелен капак и ще карам с черната рамка.

WP10 + project Continuum, е нещото, за което съм мечтал доста време. Едно устройство за всичко, офис в джоба. (ясно ми е, че 830ката няма да свърши работа, но ще ме въведе в OS-а малко или много)
Имаше и други опити, но нито един от тях, не е бил от фирма като MS, и за мен лично, ако се справят, ще запълнят дупката между телефон и десктоп. Което, ако се направи успешно, и се рекламира добре, ще удари андроид и iOS в земята, в това отношение.

п.п. и на мен ми е кофти, че зарязаха компактните размери. Не само Apple, ами и всички останали. Сега ползвам Samsung Galaxy Alpha, именно защото е 4.7", но батерията е бедствие, камерата "тръба", погрейва си, а андроид ми писна.
0 x
Motorola MPX200/Toshiba Portege G900/Samsung Galaxy S/Samsung Galaxy Note2/iPhone 5/Xiaomi Mi3w/Samsung Galaxy Alpha -> Nokia Lumia 830

Върни се в “Лаф-два”