Android срещу Windows Phone vs iOS

Потребителски аватар

breackk
Регистриран: 01 сеп 2015, 11:41
Моят WP е: Nokia lumia 1520
WP версия: 8.1
x 7

Re: Android срещу Windows Phone vs iOS

Мнениеот breackk » 12 май 2017, 15:13

Всички телефони ги ползвам на автоматично настройване на екрана :) Само ме е яд, че не направих видео сравнение между двата преди да го продам.
Както и да е :P Важното е всеки да е доволен от избора си!
Спорен ден.
0 x

Потребителски аватар

spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 428

Мнениеот spikul » 12 май 2017, 15:23

Всички телефони ги ползвам на автоматично настройване на екрана :) Само ме е яд, че не направих видео сравнение между двата преди да го продам.
Спорен ден.
Ето там ти е бил проблема! Повярвай ми, на пазара няма телефон с по-видим дисплей на слънчева светлина от 950!
Само, че има нужда от включване на настройката "Четливост на слънчева светлина" в "Цветови профил" при "Екстри".
Така че цялото ти мнение за 950 ще се окаже напълно дилетантско, без да се обиждаш :)
2 x

Потребителски аватар

p_valchev
Регистриран: 20 сеп 2016, 18:48
x 8

Мнениеот p_valchev » 12 май 2017, 21:00

Спорен ден.
Ето там ти е бил проблема! Повярвай ми, на пазара няма телефон с по-видим дисплей на слънчева светлина от 950!
Само, че има нужда от включване на настройката "Четливост на слънчева светлина" в "Цветови профил" при "Екстри".
Така че цялото ти мнение за 950 ще се окаже напълно дилетантско, без да се обиждаш :)
Според мен, екранът на Lumia 650 е с по-добра видимост на слънчева светлина от Lumia 950 XL, дори и цветовете изглеждат някак по-наситени, не само при силна светлина, но и при нормална.
0 x

Потребителски аватар

p_valchev
x 8

Мнениеот p_valchev » 12 май 2017, 21:05

Минал съм през Lumia 735, 1520, 930, 950xl. . .преди това пак само Нокиа телефони, като Н73 го ползвах 8 години!
Много харесвам камерите и стила на Windows, обаче всичко друго е ужасТ!
В момента съм с Huawei P9, като имам и P9 lite, който подарих на майка ми. . .чудя се как досега съм се мъчил толкова време? Приложенията на p9 lite и самия телефон върви по-гладко и стабилно от 950xl!
Само заради камерата го смених с чистия П9.
Имайте предвид, че съм бил от най-върлите привърженици на Windows и отказвах да пипна друг телефон. Просто трябва да сме обективни :)
За пиниз съм пробвал непретенциозна игра като Fun Run 2 на iphone 6, 950xl и p9 lite.
Най-добре върви на iphone 6, на второ място е p9 lite, при който има пренебрежим и едва забележим лаг, а на 950хл лага е толкова ужасен, че е невъзможно да играеш нормално.
Който, каквото иска да казва, но това е истината :)
Това казах и аз преди месец, Huawei P8 работеше безсрамно живо в сравнение с Lumia 950XL. Това е и причината да искам да го пенсионирам преждевременно, липсата на нормални приложения и бавната работа. Edge не е вариант за заместване на приложения.
0 x

Потребителски аватар

spikul
x 428

Мнениеот spikul » 12 май 2017, 21:49

Минал съм през Lumia 735, 1520, 930, 950xl. . .преди това пак само Нокиа телефони, като Н73 го ползвах 8 години!
В момента съм с Huawei P9, като имам и P9 lite, който подарих на майка ми. . .чудя се как досега съм се мъчил толкова време? Приложенията на p9 lite и самия телефон върви по-гладко и стабилно от 950xl!
Имайте предвид, че съм бил от най-върлите привърженици на Windows и отказвах да пипна друг телефон. Просто трябва да сме обективни :)
За пиниз съм пробвал непретенциозна игра като Fun Run 2 на iphone 6, 950xl и p9 lite.
Най-добре върви на iphone 6, на второ място е p9 lite, при който има пренебрежим и едва забележим лаг, а на 950хл лага е толкова ужасен, че е невъзможно да играеш нормално.
Това казах и аз преди месец, Huawei P8 работеше безсрамно живо в сравнение с Lumia 950XL. Това е и причината да искам да го пенсионирам преждевременно, липсата на нормални приложения и бавната работа. Edge не е вариант за заместване на приложения.
Нали твоята 950 имаше проблем с дисплея? И няма как 650 да е с по-добра видимост на слънце от 950, защото ползват абсолютно една и съща технология - AMOLED clear black.
0 x

Потребителски аватар

p_valchev
x 8

Мнениеот p_valchev » 12 май 2017, 21:58

Нали твоята 950 имаше проблем с дисплея? И няма как 650 да е с по-добра видимост на слънце от 950, защото ползват абсолютно една и съща технология - AMOLED clear black.
Моята 950 XL имаше проблем с дисплея, но в крайна сметка проблемът беше в дънната платка, която беше сменена.
Сравнете ги двата телефона един до друг и ще видите разлика - лично имах и двата паралелно за около два месеца.
0 x

Потребителски аватар

spikul
x 428

Мнениеот spikul » 12 май 2017, 22:06

Въпросът е дали си бил на фабрични настройки или си пуснал всичко на максимум на двата с включена "Четливост на слънчева светлина".
0 x

Потребителски аватар

p_valchev
x 8

Мнениеот p_valchev » 12 май 2017, 22:14

Въпросът е дали си бил на фабрични настройки или си пуснал всичко на максимум на двата с включена "Четливост на слънчева светлина".
Само на фабрични настройки. Осветеността на е екрана - на автоматичен режим. Който има възможност да ги сравни - ще види разлика - Lumia 650 е с по-наситени цветове. Спирам, че вече стана твърде офф-топик.
0 x

Потребителски аватар

spikul
x 428

Мнениеот spikul » 12 май 2017, 22:23

А защо ли си правя труда да пиша как се постига максимална видимост на слънчева светлина, след като не се чете и се пише наизуст?
Пишеш ми, че 650 е с по-добра видимост на слънце, без изобщо да си видял възможностите на 950. Нормално е по-големия дипслей да е със заводска настройка с по-ниска яркост от по-малкия дислпей, заради пестенето на батерията - все пак 950 има 4 пъти повече пиксели.
https://www.youtube.com/watch?v=9LK5hjxGta4
Жалко е, че си втория, който си е продал 950-ката без да знаеш възможностите му. Горе-долу като "червенеето" на S8 - няма кой да разгледа функциите на телефона и да си оправи настройките
2 x

Потребителски аватар

p_valchev
x 8

Мнениеот p_valchev » 12 май 2017, 22:37

А защо ли си правя труда да пиша как се постига максимална видимост на слънчева светлина, след като не се чете и се пише наизуст?
Пишеш ми, че 650 е с по-добра видимост на слънце, без изобщо да си видял възможностите на 950. Нормално е по-големия дипслей да е със заводска настройка с по-ниска яркост от по-малкия дислпей, заради пестенето на батерията - все пак 950 има 4 пъти повече пиксели.
https://www.youtube.com/watch?v=9LK5hjxGta4
Жалко е, че си втория, който си е продал 950-ката без да знаеш възможностите му. Горе-долу като "червенеето" на S8 - няма кой да разгледа функциите на телефона и да си оправи настройките
Всъщност, "Четливост на слънчева светлина" не ми говореше нищо написано така, тъй като не използвам българския език на телефони и компютри. Но сега се замислих и разбрах, че ми е активиран и цветните настройки съм си ги правил аз.
Никъде не съм казал, че съм си продал телефона, нямам и намерение, както не съм продал и 650, но не го ползвам аз.
0 x

Върни се в “Лаф-два”