Общи приказки

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
WP версия: 10
x 1129
Контакти:

Re: Общи приказки

Мнениеот wpa » 12 апр 2018, 06:20

Айфона , защото приложенията ще работят и се ъпдейтват още години. Покупка в момента на WP... Даже и аз съм пас.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

maevmm
Регистриран: 17 апр 2014, 07:54
Моят WP е: Последно беше 930
x 77

Мнениеот maevmm » 12 апр 2018, 07:36

Точно 5 ли.. той им е последния 32-бит модел, няма ъпдейти на ОС, скоро ще спре да получава ъпдейти на приложенията (политиката им включва спиране на 32-битовите аппс от стора), което значи, че ще работят, докато не се спрат стари версии (ФБ също имат някаква мътна политика да спират достъп на стари версии, но го правят на етапи вероятно още около година след последния ъпдейт). Петицата си е на близо 5 години, време ѝ е за пенсия. Ако сравняваш със 6 или 6с нешата са много по-розови и съвпадат с казаното над мен.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

1 x
„And nothing shall forestall my return“

Потребителски аватар

vlatki4
Регистриран: 30 сеп 2012, 20:48
Моят WP е: NOKIA LUMIA 820
x 5

Мнениеот vlatki4 » 12 апр 2018, 07:56

Благодаря, вече съм сигурен, че ще е някоя 6-ца втора ръка. С win phone, скоро ще приключа и аз. Лек ден!
0 x

Потребителски аватар

izhelev
Регистриран: 01 авг 2015, 06:59
Моят WP е: Lumia 735--> 950
x 3

Мнениеот izhelev » 12 апр 2018, 09:07

За Карти:
Инфо
Очаква се това лято да оправят най-накрая картите, да бъдат нови, а не стари.

За гръб за големия 950Xl - аз ползвам още на Тудия, ама не знам дали вече продават за уин тел.
Според мен търси в Али или Olx.

И весели празници (остана още едн ден) :)
Има ги, аз си взех Тудиа за 950 в началото на годината, от Амазон.
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 106

Мнениеот damtrx » 12 апр 2018, 10:38

С най евтиния на пазара LeEco x626 dual sim

Като цяло не съм впечатлен от ОС-а
От приложенията съм
Ти сериозно ли? Взел си най-евтината пръчка и сега ми правиш изводи за андроид. Все едно да взема лумия 520 и да характеризирам уин фон. Вземи си нормален от средният клас поне и да не е такава куча марка и тогава напиши оценката. Нямам думи, да вземеш най-евтиното и да чакаш качество. Както и колегата ти преди теб взел тв бокс със супер стара версия андроид и чака качество. 😂
Всъщност малкия кенеф има и по-нови версии лагроид. Просто самата ос не предлага нищо...ама нищо.

Давам ти прост пример - Свалям Total Commander - изисква ми плъгин за мрежата ! Това е щото явно SMB имплементацията е кенеф.
Връзвам се в корпоративната мрежа със сертификат - инсталацията е Pain in the ass

Необходим ми е ...OTG апликейшън че да си достъпвам нещата на USB-то.

Google chrome е единственият брауер на който с 300 зора пускаш адрес бара да е долу
Нотификациите са пълна скръб! Да не кажа че под WP имах повече работещи нотификации от тук. Налага се да не съспендвам приложения щото Push notification-ите са на светлинни години назад.
За сметка на това гугъл акаунта ми преравя снимките постоянно и ми предлага енханснати такива постоянно - страхотно ;)

Интеграцията на календара от Outlook е доста назад спрямо тая която имах в WP .
Използвам Кортана която не се синква с ПС-то ми .
Използвам OneDrive който все още работи само с ПИН код . В същото време се радвам че OneNote-а ми работи с Fingerprint отклюючване.

За да си синкнеш снимките от контаките ти е необходим 3рд парти плъгин или да са ти в Google.
някои от Widget-ите спират да се ъпдейтват ;)

Иначе съм пробвал и Nougat версията на лагроида която е със същите качества. Естествено се отказах поради сериозният Battery drain който имах(кофти ром). Отделно тоя ROM e rooted и немога да го ползвам в MDM-а който имам. За сметка на това получавам хиляда нотификации че има App-ове които изразходват батерия. Нормално , ползвам ги.
Да не говоря за некви малоумни оптимизации и мега неадекватното меню ! Трябва сам да се грижа кои апп-ове да се стартират след Reboot. Тия нормални ли са ? Да не кажа че за да подкарам на FB head chat трябваше да дам на Messenger-а един тон права.

Skype-а не е оптимизиран.
Skype for business и Teams работят значително по-добре. Интеграцията обаче с Outlook е зле. Необходимо ми е да вкарам още веднъж User и Pass

Иначе SSH-а поне работи на пушка ;)
И да , ползвам MS Laucher с MS Apps без нито една гугълска простотия. Не е като да не отделих внимание на половината им приложения.

Fitbit app-а ми работи по зле по между другото
И най хубавото е че ако имаш Multi-Factor authentication Gmail-а не знае какво е . Страхотна система ама за некви фенбойчета на по 15г .

Ако искаш да пишеш поща и да си вършиш работата тоя кенеф андроид не предлага НИЩО.! Добре че има MS App-ове да оправят положението с пощата и донякъде с календара.
Единствената причина да го ползвам е :

Arduino IDE
Blynk
Сравнително добрите приложения за социални мрежи
MS Teams
Jaybird апликацията за Bluetooth слушалките ми .

Вчера ми се наложи да си логна информация от ECU-то на колата в графичен вариант. Единствеото що годе добро приложение е Torque който прилича на тамагочи и интерфейса му е хипер зле . Да изкараш 4 графики на O2 voltage + short trims = 15min работа. Е мерси.

бТВ: Пробвах и на другите телефона...Определено не е по моите нужди . До момента лагдроидчето върши работа но не е панацея. По между другото колкото повече приложения качвам толкова повече се забавя работата . Нещо с WP което нямах.

Направо се замислям дали да не си стартирам обратно 950xl-ката и да се почувствам човек отново.
2 x

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
x 283

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 11:17

Ти да си благодарен че плугина на тотал коммандера на лагдроида подържа СМБ2 - че И няква друга гняс там ЕС файл прочие също подържа ако си инсталираш друга гняс и си го отлючиш, иначе ВЛЦ, бсплайер, Коди и други пр. мне
А от накое време назад след някое КБ... Това не е включено стандартно по ред причини :)

Изображение

Лей а какво приключени е само е с външна клавиатура да пишеш на ЯВЕРТЪ , лейй слага се ЕК апп там настр. превкл пишеш, разкачаш клавиатурата пак превключваш . Сериозно ли ?
0 x

Потребителски аватар

trifon81
Регистриран: 27 яну 2014, 17:38
x 51

Мнениеот trifon81 » 12 апр 2018, 11:22

С най евтиния на пазара LeEco x626 dual sim

Като цяло не съм впечатлен от ОС-а
От приложенията съм
Ти сериозно ли? Взел си най-евтината пръчка и сега ми правиш изводи за андроид. Все едно да взема лумия 520 и да характеризирам уин фон. Вземи си нормален от средният клас поне и да не е такава куча марка и тогава напиши оценката. Нямам думи, да вземеш най-евтиното и да чакаш качество. Както и колегата ти преди теб взел тв бокс със супер стара версия андроид и чака качество. 😂
Всъщност малкия кенеф има и по-нови версии лагроид. Просто самата ос не предлага нищо...ама нищо.

Давам ти прост пример - Свалям Total Commander - изисква ми плъгин за мрежата ! Това е щото явно SMB имплементацията е кенеф.
Връзвам се в корпоративната мрежа със сертификат - инсталацията е Pain in the ass

Необходим ми е ...OTG апликейшън че да си достъпвам нещата на USB-то.

Google chrome е единственият брауер на който с 300 зора пускаш адрес бара да е долу
Нотификациите са пълна скръб! Да не кажа че под WP имах повече работещи нотификации от тук. Налага се да не съспендвам приложения щото Push notification-ите са на светлинни години назад.
За сметка на това гугъл акаунта ми преравя снимките постоянно и ми предлага енханснати такива постоянно - страхотно ;)

Интеграцията на календара от Outlook е доста назад спрямо тая която имах в WP .
Използвам Кортана която не се синква с ПС-то ми .
Използвам OneDrive който все още работи само с ПИН код . В същото време се радвам че OneNote-а ми работи с Fingerprint отклюючване.

За да си синкнеш снимките от контаките ти е необходим 3рд парти плъгин или да са ти в Google.
някои от Widget-ите спират да се ъпдейтват ;)

Иначе съм пробвал и Nougat версията на лагроида която е със същите качества. Естествено се отказах поради сериозният Battery drain който имах(кофти ром). Отделно тоя ROM e rooted и немога да го ползвам в MDM-а който имам. За сметка на това получавам хиляда нотификации че има App-ове които изразходват батерия. Нормално , ползвам ги.
Да не говоря за некви малоумни оптимизации и мега неадекватното меню ! Трябва сам да се грижа кои апп-ове да се стартират след Reboot. Тия нормални ли са ? Да не кажа че за да подкарам на FB head chat трябваше да дам на Messenger-а един тон права.

Skype-а не е оптимизиран.
Skype for business и Teams работят значително по-добре. Интеграцията обаче с Outlook е зле. Необходимо ми е да вкарам още веднъж User и Pass

Иначе SSH-а поне работи на пушка ;)
И да , ползвам MS Laucher с MS Apps без нито една гугълска простотия. Не е като да не отделих внимание на половината им приложения.

Fitbit app-а ми работи по зле по между другото
И най хубавото е че ако имаш Multi-Factor authentication Gmail-а не знае какво е . Страхотна система ама за некви фенбойчета на по 15г .

Ако искаш да пишеш поща и да си вършиш работата тоя кенеф андроид не предлага НИЩО.! Добре че има MS App-ове да оправят положението с пощата и донякъде с календара.
Единствената причина да го ползвам е :

Arduino IDE
Blynk
Сравнително добрите приложения за социални мрежи
MS Teams
Jaybird апликацията за Bluetooth слушалките ми .

Вчера ми се наложи да си логна информация от ECU-то на колата в графичен вариант. Единствеото що годе добро приложение е Torque който прилича на тамагочи и интерфейса му е хипер зле . Да изкараш 4 графики на O2 voltage + short trims = 15min работа. Е мерси.

бТВ: Пробвах и на другите телефона...Определено не е по моите нужди . До момента лагдроидчето върши работа но не е панацея. По между другото колкото повече приложения качвам толкова повече се забавя работата . Нещо с WP което нямах.

Направо се замислям дали да не си стартирам обратно 950xl-ката и да се почувствам човек отново.
Казах ти ползвай нормален телефон, не играчки. Няма нещо де не можеш да направиш на лагроида. Той нито е ябълката, нито уин фон. Но като ползваш смешни марки много ясно, че ще ревеш от тях. Изброяваш ми скайп, който е на мс и няма връзка с андроид, но работи в пъти по-добре и бързо на андроид. Ондрайв същата история, оutlook... Ами единствените апове, които някога са правили ядове на андроида ми са все от Майкрософт. Нотификациите са си перфектни. Само последно ще добавя, че доста от нещата, които казваш, че са мъка на андроид са невъзмони при уин фон.
П. С. Тея апове де ползваш за коя екосистема са?
0 x

Потребителски аватар

canyin
x 283

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 11:48

Искаш видео как се включва клавиатура( външна ) на 950-ка и на Андроид? Нямам проблем с превкл. на ЯВЕРТЪ и QWERTY на 950-ката.
Искам теб да те видя как ще напишеш АСД ASD с външна клавиатура - разкачаш и пак така АСД ASD.

p/p Ох добре че има Тотал Коммандер за андроид иначе не знам ? Що се самонаказват ? И самоубеждават.
0 x

Потребителски аватар

canyin
x 283

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 11:52

Ако ползвам нормален лагдроид както казваш : Ще мога ли с VLC плеера в локалната мрежа в компа с вин10 по SMB2 да вляза ?

Каква е връзката телефон от 1500 лева и 400 лева с ВЛЦ плеера? или Бисиплеера или Коди ???

п.п Между другото ВЛЦ-то и на винФоне още по SMB1 си кара.
0 x

Потребителски аватар

maevmm
Регистриран: 17 апр 2014, 07:54
Моят WP е: Последно беше 930
x 77

Мнениеот maevmm » 12 апр 2018, 12:01

Споменаваш, че коди за дроида не бачка с смб2. Коди за уинфон има ли изобщо? Биесплеър (бисиплейър няма, чуек)? Файлов мениджър с клауд? Какъвто и да е? За клавиатурата - при мен се сменява с левия alt + shift , без вадене и слагане. Отг бачка с кой да е файлов мениджър, включително и вградения. Чат хедс нормално да иска разрешения, но и без да ги даваш можеш да отговаряш от известията, на всеки чат-апп. И т.н. дреболии. Ако казаното горе беше вярно, предвид колко пари наляха М$ в тая ос.. сега нямаше да са така нешата.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

А, още нещо. Уинфон няма нито един с отг. На уин10м има 3 модела,супер аргумент. И бачкат само с фат32 и ексфат. Супер.
1 x
„And nothing shall forestall my return“

Върни се в “Лаф-два”