Общи приказки

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
WP версия: 10
x 272

Re: Общи приказки

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 12:14

На горе на няколко пъти споменаваме за Тотал командера а ти пак питаш за "Файлов мениджър с клауд? Какъвто и да е?" на винфоне нали?
Ау а това за външна клавиатура мятай видео плзз как го правиш моля ? """напишеш АСД ASD с външна клавиатура - разкачаш и пак така АСД ASD."""

Изображение
0 x

Потребителски аватар

canyin
x 272

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 12:22

Ауу ще оакаме и тази тема, някои си пишат наизуст! От мен снимки и видеа ако искаш дай ся да не пишем наизуст моля.
Вица за цигането и луканката го знаем :)
Много моля на скъп телефон да видя как работи външна клавиатура (Андроид телефон де) това ==> """напишеш АСД ASD с външна клавиатура - разкачаш и пак така АСД ASD."""
0 x

Потребителски аватар

canyin
x 272

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 12:29

Сменя се със WIN + Space И на винФона и на Лагдроида.

Изображение

Може и да е китайска но за 6 евра прекрасно работи на винФона :)
Твоята сигурно е от 500 лева фирмена и сама пише.
0 x

Потребителски аватар

canyin
x 272

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 13:05

Ето кракната от 4пда-то за външна клавиатура ==> https://drive.google.com/file/d/1pj0vDV ... sp=sharing

Тествано на Лагдроид 7.1.2 работи нормално QWERTY и ЯВЕРТЪ
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 105

Мнениеот damtrx » 12 апр 2018, 13:12

Пак ще кажа че освен ако не си на 15 няма как да разбереш болката ми.
Много ясно че ще пускам МС апликации щото са ми корпоративни.

Нещо с което си изкарвам хляба един вид.

Иначе на колегата Самсунг ноут 8 за 2к плюс има същите драми.
Самсунг едгж 8 и той. Вярвай ми не е проблема в цената.

Просто е писано с гъз си. Гугъл вмомента мигрират приложенията си към push notification.

За това ту работят ту не. Давам за пример WhatsApp който работи на високосна.

Най сериозния проблем е че календара на гугъл в мега смотан и текущата интеграция на аутлук с календара е нямам думи.

Иначе футбит апа скучен батерия катоза световно. Липсва нотификация та че батерията ми пада осен ако не съм оставил приложението работещо някога.

И не на последно място. Всичко изглежда доста неконсистентно но да кажем че това е от версията и лайната На девелопърите.

Офтопик:смб ползвам само заради коди. И през ум не ми минава да си ползвам телефона в локална мрежа. За това си имам пс
1 x

Потребителски аватар

trifon81
Регистриран: 27 яну 2014, 17:38
x 49

Мнениеот trifon81 » 12 апр 2018, 13:22

Otg ми подкарай на уин, моля те. Искате нагледно. Ок. Даже с цифри мога да ви го обясня. Ако беше зле андроид нямаше да има 88% пазарен дял. А колко има всеможещата мумифицирана ос, май вече 0? По красноречиво няма как да се покаже. Всяко елементарно действие е жива мъка там.
Относно тоя умрял вече протокол смб2 няма да говоря. Ако са писани с гъз, за уин сигурно са били в разтройство. 😂 🤣 МС трябва да се радват, че има тук таме олигофрени, че да им ползват лайната. Разбирам, защо форума ви навсякъде е станал за смях. И що тук някои ви храниха добре.
0 x

Потребителски аватар

canyin
x 272

Мнениеот canyin » 12 апр 2018, 13:28

Абе пич тая снимка на клавиатура дет ти поснах има и ЮСБ модулче , бах да не си го слагам в задника бре? Мушкам го в 950-ката.
Там и флашки ръгам , и прочие Мажки ЮСБ-та бах . Да не съм та в гъ@а да си ги бутам, естествено в винфона моя 950 ги ръгам.
Малко извинявам се за лексиката ма май така може и да се разберем бах.
Иначе знам за вас тея със Самисуги те и Джапанка разпознава плугпейзей ко му туриш се пее :)

Какво е USB On-The-Go Ръгам мажкото i GOOOOOO

Изображение

Между другото Флашката 64 гига от снимката взех за 17 евра от али-то уникална 25 мега врайт спиид(запис) и много добре се държи и на ВинФона ми :)
0 x

Потребителски аватар

damtrx
Регистриран: 01 мар 2013, 10:59
Моят WP е: Lumia 950 XL DS
x 105

Мнениеот damtrx » 12 апр 2018, 13:52

Otg ми подкарай на уин, моля те. Искате нагледно. Ок. Даже с цифри мога да ви го обясня. Ако беше зле андроид нямаше да има 88% пазарен дял. А колко има всеможещата мумифицирана ос, май вече 0? По красноречиво няма как да се покаже. Всяко елементарно действие е жива мъка там.
Относно тоя умрял вече протокол смб2 няма да говоря. Ако са писани с гъз, за уин сигурно са били в разтройство. 😂 🤣 МС трябва да се радват, че има тук таме олигофрени, че да им ползват лайната. Разбирам, защо форума ви навсякъде е станал за смях. И що тук някои ви храниха добре.
Ами аз мога да ти обясня що МС не се класираха и няма да се класират в скоро време

1. Неконститентна среда за девелопъри
2. Висока цена за публикуванена приложение в стора
3. 4 години проблеми с Windows Phone еко системата
4. Сатя Надела който бута системата в облака

Иначе главната причина лагроида да преуспее са > Апликациите . Работят ли - работят
Имат ли консистента система обаче - Не
Имат ли UI който е еднакъв за повечето мобилни устройства - Не
Имат ли поддръжка на телефони - Не
Security patches и прочие - Не

Не че нещо ама при МС тия неща поне работеха. Както и част от техните приложения.
Например през ум не ми минава че ще Outlook-а и няма да мога да сваля картинка в съобщение което е S/Mime кодирано. В същото време на пръчката си работи

И за OTG си прав . Има го само в 950/950xl . Аз реално сравнявам експирънса си с 950хл и лагроида в мен и около мен.
Чисто като ОС работи много по добре.
Като апове и интеграция между тях е зле. Това никога не съм го отричал

п.п На мен ми трябва реално само за тестове тоя телефон. Като цяло си чакам МС да предложат нещо работещо. Просто си дадох сметка че дори да изкарат нещо до 1-2г ще струва майка си и баща си . Пари които няма да дам никога. За това ми е най евтиния китайски …, за да мога да тествам нещата които ми трябват
1 x

Потребителски аватар

trifon81
Регистриран: 27 яну 2014, 17:38
x 49

Мнениеот trifon81 » 12 апр 2018, 14:30

Ами аз мога да ти обясня що МС не се класираха и няма да се класират в скоро време

1. Неконститентна среда за девелопъри
2. Висока цена за публикуванена приложение в стора
3. 4 години проблеми с Windows Phone еко системата
4. Сатя Надела който бута системата в облака

Иначе главната причина лагроида да преуспее са > Апликациите . Работят ли - работят
Имат ли консистента система обаче - Не
Имат ли UI който е еднакъв за повечето мобилни устройства - Не
Имат ли поддръжка на телефони - Не
Security patches и прочие - Не

Не че нещо ама при МС тия неща поне работеха. Както и част от техните приложения.
Например през ум не ми минава че ще Outlook-а и няма да мога да сваля картинка в съобщение което е S/Mime кодирано. В същото време на пръчката си работи

И за OTG си прав . Има го само в 950/950xl . Аз реално сравнявам експирънса си с 950хл и лагроида в мен и около мен.
Чисто като ОС работи много по добре.
Като апове и интеграция между тях е зле. Това никога не съм го отричал

п.п На мен ми трябва реално само за тестове тоя телефон. Като цяло си чакам МС да предложат нещо работещо. Просто си дадох сметка че дори да изкарат нещо до 1-2г ще струва майка си и баща си . Пари които няма да дам никога. За това ми е най евтиния китайски …, за да мога да тествам нещата които ми трябват
И ти си прав за някои неща, но като цяло ъпдейтите навсякъде са що годе еднакви. Един телефон се поддържа около 2г и край. Освен, ако не е флагман, който може и малко повече. Лошото е, че при уин всеки ъп оправя едно и чупи две неща. Също и става все по тромав с тях. Е тогава това от предимство се превръща в недостатък. Преди не бяха така нещата. Но мс се постара да затрие всичко. За което и аз много съжалявам. Но сега ще кажете, че хейтя, ама това го мисля и виждам. Почти всяко действие в уин си е тромаво и мъка. Не може да се сравни с бързината при робота. Говоря за уин във среден клас и робот във същия. Това заедно с приложенията, както каза е причината за процентите в полза на едните.
0 x

Потребителски аватар

canyin
x 272

Мнениеот canyin » 13 апр 2018, 07:40

Така - колега дай сега да не плюем всичко. Човек е жив докато се учи. Може и аз да съм пропуснал не малко неща, не може да знаеш всичко.
Дай нещо от топ вашите приложения което хем да ми е полезно хем на 42% да ми е необходимо ?
Да видя аз при мен на 950-ка дали някоя алтернативка нямам - която да се окаже дори по функционална.
Просто се изказваше не подготвен с файлови менаджери и ОТГ а се оказа че си имам. Та дай да не се караме а да обменим опит и да си помогнем с някое приложенийце. Благодаря!

п.п Малко ОфФ топ. на компа в кафето повече от месец съм оставил това тапетче.
И странното е че след 90 набор процента на хората които знаят какво е това е много малък.
Но не мога да кажа същото за под 90s - Охо това е от ...............

Изображение
0 x

Върни се в “Лаф-два”