Когато windows mobile почине...............

Потребителски аватар

spikul
Регистриран: 16 окт 2013, 19:11
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 430

Re: Когато windows mobile почине...............

Мнениеот spikul » 21 окт 2017, 17:43

Хипотетична ситуация, купуваш си Sony за 1000лв и на втория месец сбъгясва нещо. Ще го хвърлиш и си купиш нов?
За мен лично подръжката на техниката не е робуване.
Връщам го и чакам някой в Теленор да му прави ХР, да му бае или да му се моли ако иска.
Достатъчно се грижа за телефона - зареждам го когато батерията му е под 20%, инсталирам му само официални ъпдейти, редовно проверявам за ъпдейти на приложения и навигация. Редовно го рестартирам.
На S7 например има възможност за оптимизиране на работата - изчистване на RAM и сканиране за проблеми.
Но да седна да се занимавам с ХР, не мерси - въпрос на личен избор.
0 x

Потребителски аватар

canyin
Регистриран: 06 окт 2015, 08:41
Моят WP е: L535,532,550,930,950
x 283

Мнениеот canyin » 22 окт 2017, 08:18

Малко странно ми звучи това твоето :) След рестарт да задържиш 1 бутон и после имаш още 4-тири бързи натискания на 3 бутона - и 20-тина мин. чакане. https://cdn.geckoandfly.com/wp-content/ ... -phone.jpg
Може да полегнеш не е нужно да седиш. След цялата работа просто си вкарай МайкрАкаунт и бърни бекъп, ако не ти се занимава наново да подреждаш плочки. Ако пак се уморим седейки полягаме за още близо един час и сме готови без да му баем или гадаем :)

Изображение
2 x

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 22 окт 2017, 10:16

Друго си е да загубиш няколко часа да ходиш и разправяш с Теленор / продавачи, + 2-3 седмици без телефон да чакаш някой друг да натисне 3 копчета.
3 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

spikul
x 430

Мнениеот spikul » 22 окт 2017, 11:05

С малката разлика, че никой не може да даде гаранция, че с ХР ресет ще се оправи.
Казах, че това е мое решение и никой не може да ме убеди, че ХР е полезен!
0 x

Потребителски аватар

trifon81
Регистриран: 27 яну 2014, 17:38
x 51

Мнениеот trifon81 » 22 окт 2017, 11:30

Колко мъка има по този свят. Такива... като теб никой не може в нищо да ги убеди. Само тук си прав. Щом не можеш да схванеш елементарни неща, положението е изтървано.
0 x

Потребителски аватар

Trentatre
Регистриран: 24 юни 2014, 21:05
Моят WP е: Lumia 1020/lumia 950
x 131

Мнениеот Trentatre » 22 окт 2017, 12:03

Ползвам Asus Nexus 7 в домашни условия...не е лоша машинката...но преди няколко седмици както си работеше се побърка...почна да си прави каквото си иска....Софт ресет не помогна...след два хард ресета...чак тогава дойде на себе си...
Мъка са за мен тез андроиди 😂😂😂😂😂😂😂
0 x

Потребителски аватар

spikul
x 430

Мнениеот spikul » 22 окт 2017, 18:44

Колко мъка има по този свят. Такива... като теб никой не може в нищо да ги убеди. Само тук си прав. Щом не можеш да схванеш елементарни неща, положението е изтървано.
Едва ли личностните нападки ще направят по-малко мъката по света!
Когато някой ми купи телефон, тогава може да ми каже какво да правя с него.
Сега ако искам мога да го тръшна в земята.
Не разбирам какво има да се коментира повече по мой адрес? Решил съм да го сменям, защото си изпя песента. Кога ще го сменя, не знам, но определено телефонът и 1000 ХР да му се направят, ще си грее като печка при сърфиране, заради смотания SD 808. А загрее ли един път, няма спасение от рестартиране.
Казах, че ХР никога няма да направя, точка.
Последна промяна от spikul на 23 окт 2017, 15:32, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

maevmm
Регистриран: 17 апр 2014, 07:54
Моят WP е: Последно беше 930
x 77

Мнениеот maevmm » 23 окт 2017, 06:59

Ползвам Asus Nexus 7 в домашни условия...не е лоша машинката...но преди няколко седмици както си работеше се побърка...почна да си прави каквото си иска....Софт ресет не помогна...след два хард ресета...чак тогава дойде на себе си...
Стана ми интересно какво е софт резет на дроид.. Принудителен рестарт - да, ХР - също. от друга страна наистина не е лоша машинка, но прави ли ти впечатление, че е на 4-5 години? Особено ако е първия Нексъс 7 излиза преди 920 на по-ниска цена.
1 x
„And nothing shall forestall my return“

Потребителски аватар

Trentatre
Регистриран: 24 юни 2014, 21:05
Моят WP е: Lumia 1020/lumia 950
x 131

Мнениеот Trentatre » 23 окт 2017, 12:29

Стана ми интересно какво е софт резет на дроид.. Принудителен рестарт - да, ХР - също. от друга страна наистина не е лоша машинка, но прави ли ти впечатление, че е на 4-5 години? Особено ако е първия Нексъс 7 излиза преди 920 на по-ниска цена.
32GB 3g...при покупката на голямо количество техника от едно от технотата...ми направиха хубава оферта за него и го взех...589лв струваше (на рафта дет се вика) Толкоз преди 4 години го взех...ползвам го само за сърфиране в нет-а и някой друга игра като ме мързи да включа Плейстешъна 😂😂😂 Никога даже не съм слагал и сим карта. Ъпдейтнал съм го до версията която по форумите я препоръчват за най подходяща за този модел. Софт ресет с комбинацията на копчетата...както го дават в тубата...хард ресет един път пробвах с нулиране ....не се получи....след това пак от тубата с комбинацията от копчета за хард ресет еле този път стана.
0 x

Потребителски аватар

maevmm
Регистриран: 17 апр 2014, 07:54
Моят WP е: Последно беше 930
x 77

Мнениеот maevmm » 23 окт 2017, 12:43

Това е форсиран рестарт, няма общо със софт резета, макар да го пишат така някои. Тоест твоя Нексъс 7 е втората генерация, със S4 pro, а не оная Тегра трагедия?
0 x
„And nothing shall forestall my return“

Върни се в “Лаф-два”