Samsung S8

Потребителски аватар

Автор на темата
featbeast
Регистриран: 16 мар 2016, 18:46
Моят WP е: Lumia 950
WP версия: 10
x 4

Samsung S8

Мнениеот featbeast » 07 окт 2017, 04:27

Наскоро реших най-накрая да сменя моята Лумия 950 за андроид у-во. Спрях се на достра хваленият Samsung S8. Реших да ви напиша моето мнение за този твърде прехвален телефон. На външен вид наистина телефона е красив... но извитият дисплей колкото и да е красив, толкова е и непрактичен. Да оставим това на страна. Винаги когато съм си копувал телефон съм гледал камерата да му е добра (N82,N8, Lumia 1020, 950...) За жалост С8, въпреки че е ракламиран че е с най-добрата камера... се оказа пълен провал. Първо когато съм на автоматичен режим на снимане и камерата е на авто, телефона е много зле в разбирането си кога трябва да пусне светкавица (която е само една и доста слаба) и кога не. С 950 никога не съм имал такъв проблем, винаги когато е била необходима светкавица телефона я е пускал. Пример: Снимам с С8 под котка под масата, но телефона не пуска светкавица, това автоматично прави снимката за боклука. Веднага след това аз трябва да пусна светкавицата и да снимам пак котката, която вече е избягала примерно. Ще кажете- Защо не снимаш винаги със светкваца. Отговарям: Защото така се получава че обекта който е по-близо бива сниман горе долу добре, но тези назад остават пък доста тъмни което не ме кефи. Друго което ме дразни на камерата, е че доста често снимките са извън фокус и размазани, което при 950 рядко се случваше. Много хора казват че пикселите нямали значение. Явно имат. Защото на 950 когато снимам и реша да зумна след това мога да видя доста детайли, докато на С8 всичко се размазва. Друга нещо което ме издразни е че алтернативата на живите изображения от 950 в С8 се казва Motion photo, но за жалост няма как да ги видиш на компютъра си(освен да ги шерваш като видеа което е глупаво). При 950 тези изображения си излизаха на настолният ми комп с Вин10 без проблем. Сега ако трябва да сменя телефона, един вид ги губя тези видеа.
Звука на С8 е ужесен и лесно се запушва и с един пръст единсвеният му говорител намиращ се отдолу.
Сигурно нямаше да се оплаквам толкова, но все пак телефона струва 1350 лв. Просто не си заслужава парите. Ако 950 беше с Андроид, щях да си остана с него...
4 x

Върни се в “Лаф-два”