Как Microsoft се изгавриха с мен и моето UWP приложение

Потребителски аватар

Автор на темата
Gerg
Регистриран: 18 юни 2015, 19:12
Моят WP е: нямам
x 563
Контакти:

Как Microsoft се изгавриха с мен и моето UWP приложение

Мнениеот Gerg » 03 фев 2018, 23:50

Здравейте колеги,
напоследък не влизам тук, защото няма нищо интересно около платформата и Microsoft, а и започнаха да ме губят бавно като фен. Ще ви споделя случката, в следствие която ме изгубиха тотално. Това е и предупреждение за всички, които искат да разработват софтуер за UWP и да работят с Microsoft. Както някои от вас знаят, аз имам UWP приложение, наречено Math Hub, за чиято разработка отделих почти една година. Публикувах го за отворен тест в края на май 2017г. и от тогава до сега не спираше да набира все по-голяма популярност. Навик ми беше всяка сутрин да влизам в Dev Center-a и да виждам как се справя. Една сутрин обаче ми изписва грешка, че акаунта ми бил деактивиран. Помислих, че е бъг, и затова писах на съпорта да проверят какво става. Те ми отговориха, че акаунта ми е изтрит, приложението също, и всички проходи остават за тях. Малко по-късно получих официално писмо, в което са копирали правилата от сайта си и отново ми казват същото. Аз се свързах с тях и любезно ги попитах дали могат да ми кажат какво точно съм направил, за да получа такова наказание. След седмица чакане, ми отговарят, че акаунта ми бил деактивиран, защото съм нарушил техните правила... Все още чакам да ми кажат, какво точно съм направил, за да постъпят така... Най-голямата ми грешка беше, че инвестирах толкова много време (около 23000 реда код без празните редове, запетаи и т.н.), средства, внимание и ентусиазъм в разработката на софтуер за платформа без реални перспективи за развитие, а накрая получих такова отношение. Бесен съм и вече не знам какво да направя...
2 x
Lumia 610 > 535 > 640 > 950 > Nokia 8
Fan of Nokia, Lumia and HMD Global devices.
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

smsliverpool
Регистриран: 04 май 2017, 18:38
Моят WP е: Microsoft Lumia950XL
WP версия: 10
x 7

Re: Как Microsoft се изгавриха с мен и моето UWP приложение

Мнениеот smsliverpool » 04 фев 2018, 03:24

Здравей! Защо да е без перспектива!? Потребителите на Windows 10 се увеличават всеки ден. Твоето приложение предполагам върви на десктоп версията. Поне досега не съм засичал приложение да не работи на десктоп версия, от тези които имам инсталирани на Lumia-та ми. Предполагам кода е един и същ?
1 x

Потребителски аватар

Tracker
Регистриран: 23 фев 2015, 10:30
Моят WP е: Lumia 535DS > 950DS
x 12

Мнениеот Tracker » 04 фев 2018, 09:22

Нормално би трябвало да те уведомят за причините. Изисквай да ти обяснят защо са спрели приложението.
Успех.
1 x

Потребителски аватар

llazarof
Регистриран: 01 ное 2017, 12:47
Моят WP е: Microsoft Lumia640XL
x 4

Мнениеот llazarof » 04 фев 2018, 09:28

Здравей! Защо да е без перспектива!? Потребителите на Windows 10 се увеличават всеки ден.
Ти сериозно ли? Или си твърде заклет фен или си с розови очила. Колкото и да ми е неприятно, виждам каква е реалността с бавната гибел на уин телефоните. И на мен не ми харесва, но реалността е такава. А толкова се кефех като се присъединих в отбора ....
Случката с колегата е доста показателна. Най-малкото да напишат едно обяснение. Както и да е, за който не е доволен има не лоши алтернативи.
2 x
Microsoft Lumia 640 XL DS

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1128
Контакти:

Мнениеот wpa » 04 фев 2018, 11:42

Uwp не е Windows phone. Доколкото чувам в бъдеще ще акцентират много на uwp. А случаят си е неприятен и странен.
3 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android :1F624-Laughing:

Потребителски аватар

cerasimi
Регистриран: 03 апр 2016, 11:18
Моят WP е: Microsoft Lumia 950
x 71

Мнениеот cerasimi » 04 фев 2018, 12:16

Gerg , само не се отчайвай. Сега тепърва тръгваш по пътищата на живота, а там това , което сега ти се е случило, ще ти се стори като розов сън. Правото за съжаление почти винаги е на страната на силния/ разбирай имащия пари и власт/. Давай смело напред, пожелавам ти много успехи, а за конкретния случай ако имаш нерви и пари за хвърляне , занимавай се.
5 x

Потребителски аватар

hglr123
Регистриран: 31 авг 2015, 10:22
Моят WP е: 950XL/DS
x 513

Мнениеот hglr123 » 04 фев 2018, 12:47

Много гадно от тяхна страна.
Пиши до популярните сайтове - WC/ WPoweruser/Thurrott ... и обясни положението си.
Също така пиши във туитър със тагове на МСФТ.
Дай популярност на проблема, само така ще можеш да получиш бърз отговор от страна на МСФТ.

С теб сме.
2 x

Потребителски аватар

Автор на темата
Gerg
Регистриран: 18 юни 2015, 19:12
Моят WP е: нямам
x 563
Контакти:

Мнениеот Gerg » 04 фев 2018, 13:49

Благодаря ви! :) Да, Windows 10 набира популярност за PC, но моите наблюдения показват, че огромна част от потребителите изобщо не знаят, че съществува Microsoft Store и никога не са го отваряли. Вече се пренасочвам към Android и в скоро време ще започна да пренаписвам приложението, а за Windows мисля алтернативен вариант без Microsoft Store. :)
0 x
Lumia 610 > 535 > 640 > 950 > Nokia 8
Fan of Nokia, Lumia and HMD Global devices.
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
x 146

Мнениеот enkov » 04 фев 2018, 16:30

Приложението ти Math Hub Basic си ми седи на десктопа инсталирано, обаче наистина е махнато от Store.
Нарушил си някоя дребна клауза - я рекламиране, я линкове по форуми (не съм гледал в детайли условията им).

Много неприятна ситуация! Направи това, което те посъветва @hglr123... Стискам палци!
2 x

Потребителски аватар

anatol06
Регистриран: 05 юли 2013, 20:03
WP версия: 8.1
x 45

Мнениеот anatol06 » 04 фев 2018, 17:00

Разбира се , че те подкрепяме. Толкова труд си хвърлил, а те ти го присвояват. Това са гадни монополисти. Но поне да не се подиграват така с труда на хората.
1 x
N7+

Върни се в “Лаф-два”