Заслужава ли си Nokia Lumia 620

Потребителски аватар

Автор на темата
KirilPopov89
Регистриран: 30 юни 2013, 13:03

Мнениеот KirilPopov89 » 30 юни 2013, 13:07

Здравейте ;
до сега имах андроид телефон,но искам да го сменя с друга операционна система. Не знам дали си заслужава Nokia Lumia 620,тя е с Windows Phone 8.

Всеки казва,че забивали нямало безплатни приложения,системата била много бъгава.
Имам нужда от съвет за някоя нокия с Windows Phone 8,заслужава ли си спрямо андроида и повече ли държат батериите отколкото при андроида.

Андроида има страшен проблем откъм батерия,много бързо пада дори и да е в режим на готовност.

Моля за съвет за да знам дали това ще е моята система.

Благодаря предварително.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Re: Заслужава ли си Nokia Lumia 620

Мнениеот Stefan Caromov » 30 юни 2013, 13:21

Със сигурност са те излъгали, че е бъгава ОС. Работи много по-плавно от андроид, по-сигурна е , по-прилежно направена. Няма такова нещо като забиване, саморестартиране, или насичане.
Колкото до приложенията - да, няма много фрии приложения за момента, както и ОС не може да се отключи (руутне)
В маркета има достатъчно безплатни приложения, които имат малка разлика от тези, които се плащат . Откъм игри обаче...... не се надявай на нещо велико. Андроида е Ос за геймъри, щом си ползвал такава, то уиндоус8 ще те разочарова, естествено, ако наблягаш на игри.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

venc_i
Регистриран: 20 юни 2013, 13:08
Моят WP е: NOKIA Lumia 620

Мнениеот venc_i » 30 юни 2013, 15:50

С този телефон съм от 14 дена. Отначало ме грабна, по късно проблемие ме наптиха. Но отначало и с андроида на ми беше лесно. Батерията наистина ме изкарва повече от андроида. Трудно намирах и приложения, пускл съм и сериозни игри и се справя отлично. Има безплатни приложения и то не малко. Последния ми проблем е че не ми записва продължителността на разговорите и немога да го ъпдейтна, вероятно не съм чел достатъчно.
Случва се макар и рядко екрана замръзва, но го угасям и светвам пак от средното копче и пак е ок.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
KirilPopov89
Регистриран: 30 юни 2013, 13:03

Мнениеот KirilPopov89 » 01 юли 2013, 07:36

Препоръчайте ми телефон с Windows Phone 8.
Колебая се между доста модели и не знам на кой от тях да се спра.
Дали Noki Lumia или някоя друга марка.

До сега съм нямал телефон с Windows Phone и не разбирам,кой е по-добре да взема.
0 x

Потребителски аватар

mogy
Регистриран: 05 мар 2013, 16:54
Моят WP е: Lumia 820,520

Мнениеот mogy » 01 юли 2013, 09:16

Не си споменал бюджет,понеже по горе споменаваш 620 ще ти препоръчам нещо близко като пари lumia 720 сега я има на добри оферти при операторите, 4.3'' дисплей за разлика от 3.8'' при 620 ,Corning Gorilla Glass 2 и най-важното за мен доста по голяма батерия (2000 mAh),и пак според мен доста добре изглеждащ телефон.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 01 юли 2013, 09:20

Аз специално не бих взел нито 620 , нито 720. Всъщност нищо по-малко от 820
Интересното е, че не знам обърнали ли сте внимание, но във vivacom.bg Nokia Lumia 710 е по - скъп от Lumia 620.
Според мен е така, поради факта, че 710-ката е единствената, която позволява отключване на файловата система и , вече операторите са се отворили, но може и да е заради друго.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

memo
Регистриран: 08 ное 2012, 01:09
Моят WP е: Ativ S
WP версия: 8.1

Мнениеот memo » 01 юли 2013, 14:10

Не е толкова до отключването, просто 710 им е най-добрата изработка. Всички останали са пълни с дефекти.
0 x

Потребителски аватар

maikito
Регистриран: 28 юни 2013, 15:59
Моят WP е: Nokia Lumia 620

Мнениеот maikito » 01 юли 2013, 15:39

И аз съм с Lumia 620 вече почти 2 седмици и съм нямал проблеми. Ако става въпрос за батерията наистина пада доста бързо. Държи около 1-2 дена. Върви доста по-гладко от андроида. Не сече на доста сериозни игри, но и не е толкова богат на приложения.
0 x

Потребителски аватар

danzelbg
Регистриран: 11 юли 2013, 14:54
Моят WP е: NOKIA LUMIA 620

Мнениеот danzelbg » 11 юли 2013, 15:30

Като начало да спомена, че минах на тази ОС след като ми откраднаха АйФОна.
Аз съм собственик на NIKIA LUMIA 620 от 2 месеца. Накратко - изработката е в стила на Нокия. Качествена изработка. Материалите, вложени в корпуса са отлични. Хареса ми, защото е предимно малък като размер. Не харесвам тухлофони и намирам за много грозно, когато видя някой с нещо на ухото подобно на папка. Таблетите са си таблети...телефонът трябва да си остане телефон. Удобен за носене и работа.
Много съм разочарован обаче от Майкрософт и бозата Windows Phone 8. Това е неподправения стил на Майкрософт. На всеки 5 години се отказват от създанията си и стартират всичко отначало. И всичко за сметка на потребителите. Пускат недодяланите си ОС в бета версии и ги поправят в движение... Преди години имах Samsung Omnia 7 и за ужас..нямаше аквалайзер за слушане на музика.
Какво се случва с моята Нокия LUMIA 620? Приложенията крашват често, понякога по 3-4 пъти в рамките на минута. Използвам скайп, вайбър, уотсaп и нито едно от тях не е качествено, както аналога си за АйФон. Известяват ме балони за съобщения, които съм прочел преди часове. Други съобщения от вградения чат на телефона изобщо никога не получавам. Виждам ги едва когато посетя фейсбук през браузър на компютъра. Вече 2 месеца този проблем не спира да ме преследва :) ... оправия НЯМА!
Понякога целия сервиз за преноса на тези съобщения спира да работи и нямам никакви нотификации с часове, половин ден понякога... Някой съобщения така и не получавам никога след като услугата се възобнови.....както споменах - виждам ги когато отворя фейсбук-а на компютъра и започвам да се извинявам, че не съм отговорил навреме.
Имайте предвид, че телефона изобщо не го интересува колко е часът... в 3 посреднощ ще ви показва онлайн и ако някой ви пише в тези ранни часове то.... бъдете готови сънят ви да бъде смутен от безобразното пищене на телефона...
Интересно е защо ако направите състоянието си "офлайн" във фейсбук чата.. същото състояние се задава и в скайп... нещата не могат да бъдат разделени. Онлайн ли сте..сте онлайн навсякъде...в туитър,във фейсбук..във скайп и в месинджъра на Майкрософт. Решите ли да сте офлайн на едно от тези места..сте офлайн навсякъде.
Понякога при входящо обаждане телефона бъгва и не мога да отговоря. И двата бутона за приемане и отхвърляне на обаждането са неактивни.... заключваш телефона от бутона отстрани...натискаш бутона отново и нещата се оправят.... нелогичен бъг..но все пак дразни.
Маркета е пълна мъгла.. половината от приложенията, които съм ползвал с АйФон-а тук ги няма... скука. Пълно е с приложения, които не стават за нищо. Дори Шазам не работи както трябва.
Музика... слушалките, закупени с телефона са евтин боклук от моделите по 10 лева, изработени от рециклирана пластмаса. Изхвърлете ги веднага! Аз използвам Philips, серията O'Neil, от които съм много доволен. Странно, но понякога една и съща песен прескача на определно място. При повторно прослушване проблемът изчезва... следващият път отново прескача. Понякога се появява съобщение за грешка, че определен файл не може да бъде прочетен. Кликаш повторно и хоп..проблем няма. Не разбирам какъв е проблема..според мен такъв няма, но скапаната ОС е мега бъгава....прави каквото си поиска.
Най-голямото разочарование - батерията. Ами аз моята понякога я зареждам по два пъти на ден. Кабелът за зареждане ми стана неразделен спътник.. интересно е да си купиш телефон, който постоянно да е на зарядното. Дори да не ползвам нищо.. всяка вечер е на зарядно.
Данни... с интерес научих, че телефонът ми издухва лимита от данни (500 МБ/месец) за 3 дни. Разни облаци, скайдрайв, автоматично качване на снимки и бекъп на телефона в облака..всички безумици да спрете, защото е много лаком...
Дразнят ме всичките глупости на нокия - обратна връзка, грижа за клиента и т.н.... натикани в очите и невъзможно да ги разкараш от телефона.

Като цяло мисля, че проблемите, които наблюдавам с моята нокия са в следствие на слабия хардуер, в частност малкото рам памет (512 МБ)..но това е проблем на Майкрософт. Да бяха помислили да си оптимизират ОС или да поставят строги ограничения относно системните изисквания към производителите на смарт устройствата.

Единственият плюс, който мога да отбележа в полза на този телефон и WP8 е солидната интеграция във Фейсбук. За хора, които буквално живеят в социалната мрежа (заболяване на съвременното общество и начин на живот) този телефон е огромно предимство.
Определено за мен този продукт ще е преход.. аз ви препоръчвам купете си iOs.... няма тънта, няма мънта.. няма лагване, забиване и грозни, неработещи приложения... Все пак е продукт с 5 годишен опит и надграждане, продукт в който са вложени милиарди. Windows Phone 8 е стар проект на Майкрософт за генерален ъпдейт на Windows Mobile, който е бил замразен през 2008ма и след година го стартират отново с новата си идеология. Всичко е реклама..вижте плочките колко са интерактивни.. дрън дрън.. По добра реклама от самия продукт няма....
0 x

Потребителски аватар

memo
Регистриран: 08 ное 2012, 01:09
Моят WP е: Ativ S
WP версия: 8.1

Мнениеот memo » 11 юли 2013, 16:13

Общо взето, това мнение ми изглежда като търговска реклама на iOS. Аз пък ще ви кажа, вместо да давате луди пари за недоразумението на Ейпъл, по-добре си купете Самсунг Атив S.
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 620”