Заслужава ли си Nokia Lumia 620

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8

Мнениеот KRazpopov » 11 юли 2013, 16:30

Приложенията крашват често, понякога по 3-4 пъти в рамките на минута. Използвам скайп, вайбър, уотсaп и нито едно от тях не е качествено, както аналога си за АйФон.
Не знам къде си намерил такива калпави приложения, че да ти крашват с такава честота (освен ако това не е някакъв вид преувеличение от твоя страна), но за годината и половина през която съм ползвал тази ОС съм имал максимум по едно крашване на приложение на месец.
Също така, не търси вина в MS за калпавите приложения. Не те са отговорни за програмирането на приложенията, които сваляш. Единственното което дават MS са самата ОС плюс API-тата, които позволяват на приложенията да ползват отделни сензори и функции на апарата. Нестабилни приложения ще се намерят при всяка ОС - Android, Windows Phone, iOS, итн, като крашват почти винаги заради грешки в самата програма.
Имайте предвид, че телефона изобщо не го интересува колко е часът... в 3 посреднощ ще ви показва онлайн и ако някой ви пише в тези ранни часове то.... бъдете готови сънят ви да бъде смутен от безобразното пищене на телефона...
Интересно е защо ако направите състоянието си "офлайн" във фейсбук чата.. същото състояние се задава и в скайп... нещата не могат да бъдат разделени. Онлайн ли сте..сте онлайн навсякъде...в туитър,във фейсбук..във скайп и в месинджъра на Майкрософт. Решите ли да сте офлайн на едно от тези места..сте офлайн навсякъде.
Да, липсва Do not disturb режим, какъвто има на iOS, но затова пък ти е дадена опцията да минеш на офлайн. Тъмън няма да ти пищи телефона заради съобщения, независимо дали са от фейсбук, скайп или някъде другаде. Алтернативно, може просто да изключиш звука на телефона, което тук е елементарно - натискаш volume бутона отстрани и цъкваш горе вдясно за да ти мине на вибрация или на безшумен.
Музика... слушалките, закупени с телефона са евтин боклук от моделите по 10 лева, изработени от рециклирана пластмаса.
Странно, но понякога една и съща песен прескача на определно място. При повторно прослушване проблемът изчезва... следващият път отново прескача. Понякога се появява съобщение за грешка, че определен файл не може да бъде прочетен. Кликаш повторно и хоп..проблем няма. Не разбирам какъв е проблема..според мен такъв няма, но скапаната ОС е мега бъгава....прави каквото си поиска.
При всички телефони е такова положението. Дори и при телефоните на Apple не са чак толкова добри слушалките, макар че са едно ниво по-добре. Все пак, щом за 35-50 лв. могат да се намерят качествени слушалки от типа over the ear (а добри тапи вървят по още по-малко пари), то не виждам къде е проблема.
Що се отнася до грешката с песните - два пъти ми се е случвало откакто го имам, а телефона го ползвам всекидневно за музика. Не е болка за умиране.
Най-голямото разочарование - батерията. Ами аз моята понякога я зареждам по два пъти на ден. Кабелът за зареждане ми стана неразделен спътник.. интересно е да си купиш телефон, който постоянно да е на зарядното. Дори да не ползвам нищо.. всяка вечер е на зарядно.
Погледни нещо да не ти гълта батерия във фонов режим (Settings>Applications>Background tasks). И на мен така правеше и източваше батерията до 25% за 6-7 часа, но като изключих няколко опции от горе-споменатото меню, батерията се оправи.
Данни... с интерес научих, че телефонът ми издухва лимита от данни (500 МБ/месец) за 3 дни. Разни облаци, скайдрайв, автоматично качване на снимки и бекъп на телефона в облака..всички безумици да спрете, защото е много лаком...
На всеки смартфон вече има такива cloud услуги - при WP са SkyDrive и Auto-upload на снимки, при iOS са iCloud и Photo Stream, а при Андроид почти всичко минава през cloud services. Така че на какъвто и телефон да си, ще има вероятност да ти изсмуче данните.
Дразнят ме всичките глупости на нокия - обратна връзка, грижа за клиента и т.н.... натикани в очите и невъзможно да ги разкараш от телефона.
Добре, ако са в менюто с приложения, нищо не ти пречи да ги деинсталираш. Задържаш, даваш uninstall и край. Ако говориш за опциите, които Nokia са сложили в настройките, то доколкото си спомням те се намираха в края на списъка, където едва ли ти пречат някакси.
Като цяло мисля, че проблемите, които наблюдавам с моята нокия са в следствие на слабия хардуер, в частност малкото рам памет (512 МБ)..но това е проблем на Майкрософт. Да бяха помислили да си оптимизират ОС или да поставят строги ограничения относно системните изисквания към производителите на смарт устройствата.
ОС-ът си е доста добре оптимизиран, щом на Snapdragon S4 с тактова честота 1GHz и 512MB RAM върви по-гладко от Android 4.2.2 на четириядреният Tegra 3 с честота 1.2GHz и 1GB RAM. Да не кажа че в някои отношения е по-добре оптимизирана от iOS, щом на хардуер изработен през 2010 година всичко си е гладко като на оригиналният софтуер (което не може да се каже за iPhone 4 или iPad 2 с iOS 6).
А и ограниченията за у-ва с WP8 са си поставени - 1GHz двуядрен процесор и 512MB RAM.
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
x 14
Контакти:

Re: Заслужава ли си Nokia Lumia 620

Мнениеот Stefan Caromov » 11 юли 2013, 16:53

danzelbg , много работи те дразнят. Мен също ме дразнят бая неща, но като погледна реално, за Ос няма друга алтернатива. Ако наистина толкова много те дразнят тези минуси, сменяй тел.
KRazpopov адски добре и подробно ти е отговорил.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

ProstoAZ
Регистриран: 29 май 2013, 10:13
Моят WP е: Lumia 920

Мнениеот ProstoAZ » 11 юли 2013, 17:05

Много добри отговори. Аз лично бях бог на андроид, сега си ръчкам с кеф ВП8. И нямам толкова забележки и оплаквания.
0 x

Потребителски аватар

danzelbg
Регистриран: 11 юли 2013, 14:54
Моят WP е: NOKIA LUMIA 620

Мнениеот danzelbg » 11 юли 2013, 22:23

Приятелю.. това е реалността. Много напомпана реклама в интерактивните плочки.. вземеш брошура на уинодос 8 и мед им капе от устата. Така увлекателно разказват колко било удобно, колко интегрирано.. само с един клик..
А всъщност буквално пробутват в ръцете на хората новите лаптопи в магазините с инсталиран windows 8 и хората веднага се даунгрейдват до windos 7, защото гледат чудото като полезно изкопаемо... След 2 години Майкрософт ще се откажат сами от wp8, защото това е маркетингова стратегия да те накарат да купуваш новите им "продукти". Така ще е завинаги що се касае до тази компания. Да, 80 % от потребителите на компютър използват уиндоус, защото има как да г оползват хакнат и защото са обикновени хоум юзъри, които нямат познания на системен администратор и не могат да се занимават с линукс...
Има много психология в тази далавера.. предлагаш на потребителите една химера, в която да вярват и да чакат.. 2 години навсякъде по форумите за windows phone 8 само това пише: "предстои", "очаквайте скоро" .. и т.н... защо си купуваме скъпи смартфони и трябва да чакаме?
Купих си телефон за 500 лева, който не може нищо... той е точно както в рекламите на Майкрософт.. просто можеш да го гледаш как се въртят плочките на екрана..и до там!
Днес пък докато разговарях по телефона светкавицата му започна да блика.. получава факс от космоса предполагам....
Мен дори ме е срам да го подаря..а не да го продавам..
0 x

Потребителски аватар

danzelbg

Мнениеот danzelbg » 11 юли 2013, 22:53

danzelbg , много работи те дразнят. Мен също ме дразнят бая неща, но като погледна реално, за Ос няма друга алтернатива. Ако наистина толкова много те дразнят тези минуси, сменяй тел.
KRazpopov адски добре и подробно ти е отговорил.
Приятелю..това от KRazpopov не са отговори, а замазване на положението. Ако скапания Епъл има do not disturb режим, който се активира сам.в 11 вечерта защо е нужно да се налага аз ръчно да се сещам да минавам офлайн или да намалям звука на телефона? ами сутринта като не чуя алармата и закъснея на работа Майкрософт ли ще ме обезщетяват :) ?
Отговори на всичко може да се намерят, но нито един от тях не е практичен и рационален. Истината е в простите неща.. Не искам да помня.. това му е работата...нали е смартфон..да се сети сам и да млъкне .. от 12 до 8 сутринта :)
Слушалките на епъл са много добри. Тествах едни на мой приятел с iPhone 5 и съм изненадан от качеството им. Не приемам за отговор това "купи си нови слушалки"....това е тъпо.
Приложенията, който ми бъгват са Скайп, Вайбър и Уотсъп..аз други не ползвам. Приложения във фонов режим нямам.. Онези приложения на Нокия не могат да се разкарат..няма как да ги деинсталирам...
Просто ползвам телефона ..нормално е да му издухвам батерията ... Вие вашите телефони ги гледате като бижута ли.. ? съгласи се, че не съм си купил ръчен часовник а смарт фон... ? :)
Ако имаш gmail чрез IMAPго вържи с LIVE акаунта си. Изпрати си едно писмо и новременно наблюдавай пощата си в google и в live. В Outlook-a писмото ти ще стигне след 2 часа..
Разликата при облачната услуга на Майкрософт е буфер, за който никой не споменава.. Андроид комуникира директно .Windows Phone препраща информацията през два сервиза преди да стигне в телефона. И като нещо се счупи.. всичко се омазва.

И не защитавам Епъл.. няма място за сравнение ... това са две много различни платформи. Аз казвам нещата от гледна точка на опита, който съм имал 4 години. Имал съм: iPhone 3G, iPhone4 , Samsung Omnia 7 i Nokia Lumia 620. Колко от вас, тези, които защитавате с имагинерни предложения за решаване на истинските проблеми са имали моят опит с двете платформи? Нека KRazpopov ми отговори на въпроса как да мина онлайн в скайп и в това време да съм ОФлайн във фейсбук ? Отговорът ще бъде "деинсталирай скайп от телефона и го инсталирвай всеки път, когато искаш да чатиш в него". :D

И накрая мисля да приключа с един въпрос към заклетите привъженици на WP8.. купих си нокия лумия 620 за 500 лева... някой да я иска за 250? чисто нова с гаранция от Технополис?
0 x

Потребителски аватар

KRazpopov
Регистриран: 23 авг 2012, 23:17
Моят WP е: Nokia Lumia 920

Мнениеот KRazpopov » 11 юли 2013, 23:25

Окей брат, отвсякъде ми биеш на Епъл фенбойче или MS хейтърче.
След 2 години Майкрософт ще се откажат сами от wp8, защото това е маркетингова стратегия да те накарат да купуваш новите им "продукти".
Има ли приложения при iOS в App Store, които да работят при версия на софтуера iOS 4? Едва ли. Същото положение е и при OS X - повечето приложения искат поне OS X Lion за да работят. Ако имаш Snow Leopard или по-стара ОС - трябва да купиш ъпдейт. А ако компютъра ти споед Епъл не поддържа ъпдейта на ОС-а, трябва да си взимаш ново макинтошче (или да си направиш хакинтош).
Така увлекателно разказват колко било удобно, колко интегрирано.. само с един клик..
А всъщност буквално пробутват в ръцете на хората новите лаптопи в магазините с инсталиран windows 8 и хората веднага се даунгрейдват до windos 7, защото гледат чудото като полезно изкопаемо...
От близко 6 месеца ползвам (легален) Windows 8 на личният си компютър, и честно казано нищо му няма. Интеграцията си е там - вписвам се в компа със същият акаунт който ползвам на телефона. Всичко от SkyDrive-а ми е там, има ми ги бележките от OneNote, дърпа ми инфото за контактите, за календара итн. Причината обикновенният потребител да гледа 8цата като "полезно изкопаемо" е защото е свикнал да има старт меню. То още си го има, само дето сега е на пълен екран, което даже го прави по-ефикасно в някои аспекти, тъй като организацията на приложения е по-лесна. Това, че средностатистичният човек не може да свикне на нещо ново не е вина на MS. А и все пак трябваше по някое време да сменят интерфейса. Старт менюто седи в Windows от 95-та година. Вече просто не може да се кара само на десктоп интерфейси, защото таблетите набират пазар.

Що се отнася до линукса, се стига до проблемът от който ти си недоволен при Windows Phone - къде са приложенията? За линукса просто няма толкова приложения в наличност. Хубаво, браузери има. Гимп има. uTorrent има. Но като се стигне до по-конкретни приложения (Sublime text, Google Drive, Google Play Music Manager, ArtRage) - това там просто го няма.
Купих си телефон за 500 лева, който не може нищо... той е точно както в рекламите на Майкрософт.. просто можеш да го гледаш как се въртят плочките на екрана..и до там!
Вграденият Офис не е ли функция? Интеграцията със социалните мрежи? С услугите на MS (Xbox Music, SkyDrive, Office 365 итн.)? Това че няма глупости като Instagram в маркета или че приложенията не са толкова качествени си е чисто и просто само вина на разработчиците на приложенията. Това, че приложенията от типа на Viber и WhatsApp не щат да се ъпдейтват правилно във фонов режим пак си е вина на разработчиците, щом не могат да напишат един if-loop правилно, който да ти достави notification. Не може Microsoft през цялото време да плащат на тези разработчици за да се получи нещо. И на BlackBerry 10 няма много приложения и доста не бачкат като хората, но виновни ли са за това BlackBerry?

В сравнение, iPhone няма вграден офис и трябва да платиш по още 10 долара за да може да работиш съответно по Word, Excel и PowerPoint документи. Имаш в notification center два бутона за tweetване и ъпдейт на статус, които са ги махнали в iOS 7, а никъде в ОС-а не може да гледаш на едно място какво са пускали контактите ти във Facebook, Twitter или LinkedIn. Не може да ги организираш по групи. Иконите не показват никаква информация, освен едно число в червено кръгче. Дори и нещо толкова просто като времето не могат да го направят да се ъпдейтва. Вместо това взеха та направиха иконата на часовника да се мърда.

Синхронизацията на файлове пък е на съвсем ниско ниво. Искам да кача няколко картинки на един iPad. Включвам го към компа без инсталиран iTunes, и ми вади айПада като външно у-во, но в read-only режим. Инсталирам iTunes, гледам сайдбара - няма отдел pictures. Демек няма как да се пренесат на таблета. Налага се да ги копирам в SkyDrive-а си, да инсталирам приложението на таблета, да се впиша, и чак тогава мога да сваля изображенията, като се налага да ги свалям едно по едно. Както викаш ти:
Истината е в простите неща.
МНОГО ПРОСТО, НАЛИ? 5 стъпки, само за да мога да пренеса едни изображения на iDevice.

Като си купувал телефона е трябвало да проучиш каква е екосистемата, дали го има това което искаш и ако го има тогава да купуваш. Ти дефакто си купил на сляпо. А сега щом не си доволен, просто продай телефона и си вземи нещо, което ти удовлетворява нуждите. Най-вероятно ще може да му вземеш минимум 350 лв. и човека който ще го купи ще е доволен.

И още едно нещо:
Слушалките на епъл са много добри. Тествах едни на мой приятел с iPhone 5 и съм изненадан от качеството им.
Високите честоти, както и много ниските (под 60Hz) никакви ги няма. Тапи и слушалки от типа на тези, които Епъл предоставят никога не могат да заместят слушалки, които покриват ухото.
0 x
ИзображениеИзображение

Потребителски аватар

memo
Регистриран: 08 ное 2012, 01:09
Моят WP е: Ativ S
WP версия: 8.1

Мнениеот memo » 11 юли 2013, 23:40

С две думи, който иска do not disturb режим - да си купи iPhone. Който иска всичко останало - да си купи Samsung Ativ S.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 12 юли 2013, 00:50

Толкова неща се изписаха...... Момчето като иска всичко това, но не иска и не претендира за саеткавично браузване, отговора е САМО един - симбиън белле. Покрива абсолютно всичките му изисквания.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

danzelbg

Мнениеот danzelbg » 12 юли 2013, 11:00

KRazpopov като настървен фен моля те кажи ми как слушаш музика без еквалайзер и подобрения за звука? Каквито слушалки да сложиш без корекция на звуковата картина моля, не ми говори за Hz и честоти.. нали имам Omnia 7.. и много добре знам за какво става въпрос...
0 x

Потребителски аватар

danzelbg

Мнениеот danzelbg » 12 юли 2013, 11:04

И не ми отговори на конкретния въпрос:
Как да мина онлайн в скайп и в това време да съм ОФлайн във фейсбук ? Отговорът ще бъде "деинсталирай скайп от телефона и го инсталирвай всеки път, когато искаш да чатиш в него".
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 620”