OEM Changer - инсталиране на приложения от друг производител

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
Регистриран: 27 дек 2013, 18:13
Моят WP е: Samsung ATIV S
WP версия: 8.1
x 2

OEM Changer - инсталиране на приложения от друг производител

Мнениеот nixel » 31 яну 2014, 14:13

Още един Tutorial как да инсталираме приложения от друг производител на нашия телефон.
Това го намерих вчера, съвсем случайно след като прочетох за fiddler в една друга тема - http://winphonebg.com/forum/viewtopic.p ... ler#p13995" onclick="window.open(this.href);return false;

Това е преразказан tutorial от този който намерих тук - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2412713" onclick="window.open(this.href);return false;

Накратко,
аз съм с Windows 7 x64
Първото нещо което ви трябва е безжична мрежа (WiFi рутер) и компютър който е вързан към тази мрежа (може и да не е безжично)
Инсталира се последния .net framework, аз съм с 4.5.1 който си имах преди това
Инсталира се fiddler - аз сложих този за .net 4 - http://www.telerik.com/download/fiddler" onclick="window.open(this.href);return false;
Първо стартирайте fiddler, за да проверите че работи коректно. Ако ви даде грешка в порта - 8888, отивате в Tools/Fiddler options и променяте порта на примерно 8889
В Tools/Fiddler options трябва да сложите отметка на "Allow remote computers to connect"

Вече имате дебъг прокси на вашият компютър. Можете да тествате като вържете телефона през WiFi към мрежата и зададете прокси на WiFi - локално ip на компютъра + порта който сте конфигурирали. Ако нямате интернет значи нещо сте объркали.
Внимание: Изключете мобилния интернет за да не се объркат нещата.

Ако всичко дотук е минало успешно, сте почти свършили :)
Изключете fiddler ако е пуснат.Теглите приложението от тук - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2412713" onclick="window.open(this.href);return false;
Разархивирате
Понеже има малък проблем със скриптовете за fiddler, ще се наложи да ги промените малко. Влезте в папка OEM Changer\Config\OEM
Ще видите няколко js файла. Ако примерно сте със Samsung и искате маркета на Nokia, отворете файла SamsungNokia.js през notepad. Отивате на ред 204. Ще видите това:
if (oSession.uriContains ("Samsung"))
{
oSession.url = oSession.url.Replace ("Samsung", "Nokia");

Трябва да са с големи букви, по този начин:
if (oSession.uriContains ("SAMSUNG"))
{
oSession.url = oSession.url.Replace ("SAMSUNG", "NOKIA");

Съхранете. Отворете и другите файлове които ви интересуват. Мен лично ме интересуваха SamsungNokia.js и SamsungHTC.js
Имената на марките трябва да са с големи букви.

Стартирайте приложението ChangeOEM.exe, изберете вашата марка където пише Your OEM, и марката на която искате маркета където пише Change OEM to...
Цъкате на Make Changes

При мен когато стартирам това приложение излиза една гърмялка, но си бачка.

Ще ви излезе един джам с информация какво прокси да конфигурирате на телефона. Проксито е ip-то на компютъра и порт 8888.
Внимание: Програмата не засича порта на fiddler! Ако сте го сменили на 8889 както писах по горе, не гледайте че ви кара да сложите 8888, слагайте какъвто порт сте нагласили.

Излезте от маркета ако сте влезли и влезте пак. Нямате секция XXXXX Store на OEM-a който сте избрали, но това да не ви бърка. Търсите приложението което ви интересува и инсталирате!
Можете да ползвате SysApp pusher-а ако не знаете какво да търсите. Има го в маркета (или поне го имаше) Може и някоя от програмите като Nokia updater и тем подобни.

Някои програми не тръгват. Системните примерно не си бачкат. Инсталират се но дотолкова. Nokia Camera или както беше там също не бачка. Но разбираемо е поради различия в хардуера и т.н. Примерно HTC Beats не ми намира някакъв хардуер. Here Drive+ върви без ядове. Here Transit не върви заради това че сме в BG, засича го по SIM картата, Here Explore бачка. Пробвайте!

Важно: След цялата операция има един дискомфортен момент - Fiddler-a е сетнал настройки за прокси в IE на компютъра ви. Премахнете ги за да имате интернет!

Еми това е!

Тъкмо се сетих друго. Системните приложения като се инсталират ги няма в App list-а, а в Settings листата най накрая. От там не могат да се деинсталират.
Ако решите да пробвате и след това да деинсталирате:
Сменяте датата на примерно 2114 година
Отивате в settings, докосвате примерно "Lumia storage check" - ще ви излезе съобщение с две опции - Buy и Uninstall.
Последна промяна от nixel на 11 фев 2014, 09:53, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Re: OEM Changer - инсталиране на приложения от друг производ

Мнениеот Stefan Caromov » 31 яну 2014, 14:19

Много благодаря за ичерпателната тема. Може ли да не става това, защото ползвам 32 битова система ?

А пък, ако направиш малко принтове, че не се оправям с тоя Fiddler, цена няма да имаш .
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
x 2

Мнениеот nixel » 31 яну 2014, 15:18

Не би трябвало да има проблем с това че е 32 бита. Цялата работа е да си направиш компютъра прокси през което да минава телефона.
Възможно е антивирусна, файъруол да блокира fiddler-a или външните конекции от телефона към компютъра.

Какво по точно не става? Опиши какво правиш?
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 31 яну 2014, 15:23

То това е, че не знам как се борави с тая програма. Затова ще ми е по-лесно с скриинове.
Какво правя пускам фидлера и..... до там. Не знам какво да правя после, за да си направя компютъра прокси и така нататък
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
x 2

Мнениеот nixel » 31 яну 2014, 15:44

Следвай стъпките. Fidlera го пускаш само да конфигурираш порта ако 8888 ти е зает от друго и да сложиш отметка на "Allow remote computers to connect".
После го затваряш.
Това приложение OEM Changer при стартиране пуска fiddler и му подава по някакъв начин тези js скриптове и това е. Дефакто OEM Changer-a ползва fiddlera и всичко е автоматизирано, няма нужда да правиш нищо ръчно.

В момента не съм вкъщи и няма как да направя скрийншотове.

На OEM Changer-a последния джам не го затвяряш! При затваряне се спира fiddlera и нямаш прокси.

Виж линка който съм дал и по горе - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2412713" onclick="window.open(this.href);return false;

Има скрийншотове.
ето и един на fiddler какво трябва да се направи (не е от мен) - http://store.picbg.net/pubpic/30/4A/568 ... f6304a.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 31 яну 2014, 16:12

Имаш една бира от мен. Точно този скрийн шот ми трябваше. Всичко стана и проработи както трябва, сега свалям here drive + . Дано успея и карти да сваля. Евалата колега. Много помогна.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
x 2

Мнениеот nixel » 31 яну 2014, 16:42

За карти не би трябвало да имаш проблем. Те се свалят без прокси. Here Maps са безплатни на Ativ-a и няма проблем със свалянето. Аз още преди 2 месеца като си взех телефона и свалих картата на българия, румъния, македония, турция, гърция, че не знам накъде из балканите ще ми дойде мерака да ходя лятото. :)

Единствения проблем ми е че не мога да слагам картите на SD картата :(
А така се надявах Lumia storage check да бачка...

Между другото все се чудя какво толкова ви харесва на този Here Drive+ ???
Не е добра тази навигация! Само срещу 19.99$ може да си купите CoPilot. Вярно, че българският му не е добре, ама е 100 пъти по функционална навигация.
То само като им видиш Partner страницата:
Daimler, Dell, HTC, Scania, O2, T Mobile, Acer, Mini Cooper, Ford, BMW, Renault
и става ясно, че наистина са добри.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 31 яну 2014, 16:50

За карти не би трябвало да имаш проблем. Те се свалят без прокси. Here Maps са безплатни на Ativ-a и няма проблем със свалянето. Аз още преди 2 месеца като си взех телефона и свалих картата на българия, румъния, македония, турция, гърция, че не знам накъде из балканите ще ми дойде мерака да ходя лятото. :)

Единствения проблем ми е че не мога да слагам картите на SD картата :(
А така се надявах Lumia storage check да бачка...

Между другото все се чудя какво толкова ви харесва на този Here Drive+ ???
Не е добра тази навигация! Само срещу 19.99$ може да си купите CoPilot. Вярно, че българският му не е добре, ама е 100 пъти по функционална навигация.
То само като им видиш Partner страницата:
Daimler, Dell, HTC, Scania, O2, T Mobile, Acer, Mini Cooper, Ford, BMW, Renault
и става ясно, че наистина са добри.
Така е, ама е безплатна тая навигация, затова. Пък и не я ползвам толкова често. В колата си имам навигация и ги сравнявам.
При мен на атива може да се слагат картите на сд картата, ама пък нямам карта ::)) Трябва обаче да се отключи телефона с interop unlock
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
x 2

Мнениеот nixel » 31 яну 2014, 20:10

Писал съм най отдолу в поста как се махат системни приложения

Sent from my GT-I8750 using Tapatalk
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 01 фев 2014, 08:37

Проблем, като затворя тоя фидлер , интернета умира. Явно си е направил някакви системни настройки и при затваряне на програмата, нямам и нет. Как да го оправя това. Гледах всичко по лан настройките, но не открих проблема.

П.П. Оправих се като деинсталирах програмата и рестартирах компютъра.
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Върни се в “Разработка на приложения”