Как да направя линк към Here Maps

Потребителски аватар

Автор на темата
werwre
Регистриран: 09 яну 2014, 22:30
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1

Мнениеот werwre » 21 апр 2014, 18:46

Здравейте,

Весели празници на всички!

Някой случайно да е работил с App Studio?
От няколко дни правя опити с писане на програмка с туристическа (не комерсиална) цел. До моментна се справям криво-ляво с App Studio и VS2013 (докарвам дизайнът с първото и продължавам с второто) - предполагам това не е най-правилният начин, но като за начало мисля, че бива :)

Мислих скоро да я завърша и публикувам, но ми хрумна, че ще е много добра идея, ако към всеки обект закача линк, който препраща към Here Maps със зададени координати към желаната дестинация. И именно тук идва въпросът "Как да направя линк към Here Maps?".
Ще се радвам на всякаква помощ.

Поздрави!
Георги

п.п. Имам и още 1-2 въпроса, но да не ставам нахален от самото начало .... :)

п.п.п. Само да доуточня. Сатва въпрос за природни обекти, към които няма адрес и връзката трябва да се осъществи, чрез координати.
0 x

Потребителски аватар

westony
Регистриран: 13 авг 2013, 13:56
Моят WP е: Lumia 920

Мнениеот westony » 25 апр 2014, 20:19

Здравейте,

Весели празници на всички!

Някой случайно да е работил с App Studio?
От няколко дни правя опити с писане на програмка с туристическа (не комерсиална) цел. До моментна се справям криво-ляво с App Studio и VS2013 (докарвам дизайнът с първото и продължавам с второто) - предполагам това не е най-правилният начин, но като за начало мисля, че бива :)

Мислих скоро да я завърша и публикувам, но ми хрумна, че ще е много добра идея, ако към всеки обект закача линк, който препраща към Here Maps със зададени координати към желаната дестинация. И именно тук идва въпросът "Как да направя линк към Here Maps?".
Ще се радвам на всякаква помощ.

Поздрави!
Георги

п.п. Имам и още 1-2 въпроса, но да не ставам нахален от самото начало .... :)

п.п.п. Само да доуточня. Сатва въпрос за природни обекти, към които няма адрес и връзката трябва да се осъществи, чрез координати.
Не знам колко разбираш колега, но се надявам да имаш представа от API-та :)

http://developer.here.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Тук ще намериш всички отговори, които търсиш :)

Успех
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
werwre

Re: Как да направя линк към Here Maps

Мнениеот werwre » 26 апр 2014, 19:23

Благодаря! Ще правя тестове тези дни.

Sent from my RM-892_eu_euro2_324 using Tapatalk
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
werwre

Мнениеот werwre » 08 май 2014, 10:08

Здравейте,

С HereDrive се борим още, но попаднах на друг, по-неприятен проблем.
Текстът съдържащ информация за обектите е от рода на 3-4 страници A4, което идва тежко. Намерих решение относно визуализацията (мултитекст или увеличаване броя на променливите). Резултатът е първоначално бавно зареждане (2-4 секунди), след това преместването по страници и обекти става мигновено. Освен бавното зареждане имам проблем с крашване след преглеждане на 4-6 обект.
Според мен количеството текст запълва паметта. Някой има ли идея как да олекотя работата с текстове или поне как да избегна крашването?

п.п. Мислих да премина към линкове към сайт и така да се избегнат горните проблеми, но идеята ми е да работи офлайн.
0 x

Върни се в “Разработка на приложения”