Начало в програмирането на WP app

Потребителски аватар

Автор на темата
Stamb3t0
Регистриран: 18 сеп 2013, 20:58
Моят WP е: Microsoft Lumia 535
WP версия: 10
x 13

Начало в програмирането на WP app

Мнениеот Stamb3t0 » 28 ное 2014, 14:18

Здравейте колеги,
Запалих се по програмирането на мобилни приложения и реших да се разровя малко повече за WP app с мисълта че имам телефон където да тествам. Изучавам езици вече няколко години от гимназията още и сега в университета - С/С++, Java, Oracle, MySQL, малко от C#, php и мисля че имам знанията да започна. Та въпросът ми е как да си "пригодя" лаптопчето към това ми начинание. Инсталирах VS 2013 ultimate с 4-ти update с него вървеше и SDK за WP8.1 телефона ми е с ДП и въпросът ми е защо като вляза да правя проект в VS не виждам WP application. Трябва да инсталирам някакъв тоол ли ? Имам инсталиран само някаква допълнителна програма, която мога да следя и да ровичкам по телефона да следя процесора паметта и такива, но след свързване на телефона с лаптопа програмата не намира такъв. А бе г/д само мерак имам още :D може ли някакви насоки.. за андроид телефони е доста по лесно, но не ми се играе да си правя виртуална машина с андроид и тем подобни. Ще съм благодарен на помощ :)
Лек ден

ПС: лаптопа е с Win 7 x64
0 x
Microsoft Lumia 535 Windows 10 Mobile technical preview

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Re: Начало в програмирането на WP app

Мнениеот FourTonMantis » 28 ное 2014, 16:38

Официално за да стане работата трябва да си с Windows 8 и нагоре (препоръчително е да е 64-битов за да може да ползваш емулатора на WP, ако е 32 битов ще трябва да тестваш само на телефон, което е малко неудобно понякога)
Мисля че имаше и някакъв начин да се нагоди SDK-то да се инсталира както трябва и на Windows 7, но никога не съм правил това упражнение.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Автор на темата
Stamb3t0
Регистриран: 18 сеп 2013, 20:58
Моят WP е: Microsoft Lumia 535
WP версия: 10
x 13

Re: Начало в програмирането на WP app

Мнениеот Stamb3t0 » 28 ное 2014, 17:45

Официално за да стане работата трябва да си с Windows 8 и нагоре (препоръчително е да е 64-битов за да може да ползваш емулатора на WP, ако е 32 битов ще трябва да тестваш само на телефон, което е малко неудобно понякога)
Мисля че имаше и някакъв начин да се нагоди SDK-то да се инсталира както трябва и на Windows 7, но никога не съм правил това упражнение.
Благодаря значи ми предстои скачане на 8.1, но ще изчака до Коледа, за да има време да седна на спокойствие :)
0 x
Microsoft Lumia 535 Windows 10 Mobile technical preview

Върни се в “Разработка на приложения”