Тестване на приложение - прогноза за времето

Потребителски аватар

Автор на темата
FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Re: Тестване на приложение - прогноза за времето

Мнениеот FourTonMantis » 13 юни 2016, 22:07

Купи го наново, би трябвало да ти струва $0. Това съм го сложил за да тествам поведението на приложението при закупуване.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
WP версия: 10
x 140

Мнениеот Кобрата » 14 юни 2016, 08:12

Купи го наново, би трябвало да ти струва $0. Това съм го сложил за да тествам поведението на приложението при закупуване.
A живот и здраве, като не е бета, нас тестерите ще ни таксуваш лииии [FACE WITH TEARS OF JOY][GRINNING FACE WITH SMILING EYES][FACE WITH TEARS OF JOY]

Sent from mTalk
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
FourTonMantis
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 14 юни 2016, 09:12

Пълната версия и в момента е достъпна за теглене, просто е малко по-назад като функции (не може да се слага на компютър например). Като направя нещо ново първо го пускам на бетата и после след седмица-две ако няма проблеми - на официалната.
Ако искаш мога да ти дам безплатен достъп до официалната, но просто ще имаш по-стара версия с по-малко функции и fix-ове, а бетата си е абсолютно пълнофункционална, не е орязана откъм нищо, даже напротив.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
x 140

Мнениеот Кобрата » 14 юни 2016, 11:27

За дизайна всеки има различни усещания, няма как да угодя на всички, затова съм избрал да угодя на определена част от хората. Честно казано получавам най-много похвали за това.
Прогнозата не зависи от мен каква ще е, но американците казват че за тях - този източник е най-точен, и тъй като са най-добре плащащия пазар - съобразявам се с техните желания.
Опитах да го сложа на лок скрийна ама не се получава това което очаквах.
Коя от двете опции за lockscreen си пробвал - за background на lockscreen-а или за detailed status? Ако си очаквал background-а да има графики, текст и градуси - в Windows 10 тази функция е премахната заради идеята за универсалните приложения и само старите (стриктно телефонни) приложения все още могат да го правят това.

Благодаря все пак за отзивите!
Важно ми е да знам и технически проблеми ако има.
Детайлния статус си го показва.... Макар и да е толкова "бледо" на вид...... Мен ме интересуваше за бек граунда най-вече. Направи ми впечатление обаче, че апликацията ме ЗАДЪЛЖАВА да съм с пуснат ГПС за да се отвори (поне при мен е така). Ако нямам ГПС - дава ми еррор и ме праща на начален екран

Едит: Дай ми пример за такова старо приложение да видя разликите
Sent from mTalk
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
FourTonMantis
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 14 юни 2016, 14:08

Детайлния статус се определя от Microsoft как да изглежда - аз давам само текста на OS-а.
Старо приложение което може да показва повече неща на Lockscreen-а е Amazing Weather HD например, или вграденото на Microsoft което беше в WP 8.1. Сега технически е невъзможно да се постигне това с новите API-та (за универсалните приложения). Махнаха го защото работеше ненадеждно, препълваше паметта на телефоните и имаше потенциала да пие доста батерия ако не е направено както трябва. Освен това е твърде трудно да се реализира адекватно за да работи на всякакви видове устройства - РС, таблети и т. н. Доколкото знам в Redstone 2 ще има подобрения в това отношение, но засега това е причината новите приложения да нямат функция да правят по-сложни неща с lockscreen-а.

А за GPS-а - задължава те да си с пуснат GPS защото при инсталацията си пуснал приложението в режим да те следи къде си и да ти показва времето спрямо локацията. Ако изключиш тази опция и си зададеш определен град - няма да ти иска GPS. Сега трябва да си пуснеш GPS-а за да влезеш в приложението и да смениш опцията от location settings, после пак може да си спреш локацията. Може би трябва да го направя ако потребителя си спре локацията да запомня последното място и да показва за там за да няма такива неприятни съобщения :)
1 x

Потребителски аватар

collectorbg
Регистриран: 10 дек 2013, 08:03
Моят WP е: Lumia 930- Orange
x 7

Мнениеот collectorbg » 22 юни 2016, 10:58

С последното превю,работи опцията за смяна на картинката на началния екран! :)))
Send from my Lumia 930 using Tapatalk
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
FourTonMantis
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 22 юни 2016, 11:05

Супер, Microsoft са си оправили бъга :)
Сега с още един developer им мрънкаме да оправят и следното нещо - когато потребителя е избрал от настройките на телефона картинката да му е ВЪВ плочките, а не зад тях - след като се смени автоматично wallpaper-а се сменя обратно настройката да е с картинка ЗАД плочките. Този бъг го има още от началото на Windows 10 Mobile, не знам нарочно ли е оставен така или е пропуск, но би било хубаво да се запазва предпочитанието на потребителя.
0 x

Потребителски аватар

collectorbg
x 7

Мнениеот collectorbg » 30 ное 2017, 18:08

Днес,приложението спря да работи. :(
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
FourTonMantis
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 30 ное 2017, 19:54

Интересно, ще го проверя.

Sent from my iPhone using Tapatalk
1 x

Потребителски аватар

collectorbg
x 7

Мнениеот collectorbg » 30 ное 2017, 20:58

Колега,благодаря!Отново работи.
0 x
Изображение

Върни се в “Разработка на приложения”