Въпроси относоно АЕТ сертификат

Потребителски аватар

Автор на темата
Gerg
Регистриран: 18 юни 2015, 19:12
Моят WP е: нямам
x 563
Контакти:

Въпроси относоно АЕТ сертификат

Мнениеот Gerg » 11 сеп 2015, 11:50

Здравейте разработих си приложение от AppStudio, и за да си го инсталирам на телефона МС ми дадоха някакъв АЕТ сертификат(работи). Имам няколко въпроса:
1. Това значи ли че телефона ми е нещо като отключен?
2.Понеже още не ми се публикува приложението в Store, дали мога да го дам на други хора, за да си инсталират моето приложение, или може веднъж да се инсталира сертификата?
Ще бъда много благодарен ако ми отговорите на тези вапроси. :)
0 x
Lumia 610 > 535 > 640 > 950 > Nokia 8
Fan of Nokia, Lumia and HMD Global devices.
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Re: Въпроси относоно АЕТ сертификат

Мнениеот FourTonMantis » 11 сеп 2015, 16:40

Доколкото знам този AET служи за да може да си разпространяваш някакъв твой app без да го публикуваш в Windows Store. Идеята му е ако си фирма и си разработиш app за твоите служители, да им разпространиш приложението и този AET token и да си го инсталират всичките. Не съм го пробвал никога, може и да бъркам някъде, ако някой има повече информация нека ме поправи.
Конкретно на въпросите:
1. Не, мисля че по този начин не ти се отключва телефона. Но при положение, че имаш developer-ски акаунт (безплатен), мисля че имаш право да си го отключиш чрез Windows Phone Registration tool-а във Windows Phone SDK-то и да си качваш до 3 неподписани приложения (т. е. не от store-а и без AET).
2. Ако е вярно това, което по-горе знам - би трябвало да можеш да го дадеш на други хора за да го инсталират. Другия вариант е да го публикуваш във Store-а като beta и да изброиш точно кои хора да имат достъп до него (по Live ID може да се ограничава).
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Потребителски аватар

Автор на темата
Gerg
Регистриран: 18 юни 2015, 19:12
Моят WP е: нямам
x 563
Контакти:

Мнениеот Gerg » 11 сеп 2015, 17:03

Доколкото знам този AET служи за да може да си разпространяваш някакъв твой app без да го публикуваш в Windows Store. Идеята му е ако си фирма и си разработиш app за твоите служители, да им разпространиш приложението и този AET token и да си го инсталират всичките. Не съм го пробвал никога, може и да бъркам някъде, ако някой има повече информация нека ме поправи.
Конкретно на въпросите:
1. Не, мисля че по този начин не ти се отключва телефона. Но при положение, че имаш developer-ски акаунт (безплатен), мисля че имаш право да си го отключиш чрез Windows Phone Registration tool-а във Windows Phone SDK-то и да си качваш до 3 неподписани приложения (т. е. не от store-а и без AET).
2. Ако е вярно това, което по-горе знам - би трябвало да можеш да го дадеш на други хора за да го инсталират. Другия вариант е да го публикуваш във Store-а като beta и да изброиш точно кои хора да имат достъп до него (по Live ID може да се ограничава).
Благодаря много за отговорите :)
0 x
Lumia 610 > 535 > 640 > 950 > Nokia 8
Fan of Nokia, Lumia and HMD Global devices.
Look for something positive in every day, even if some days you have to look harder.

Потребителски аватар

FourTonMantis
Регистриран: 28 яну 2013, 13:44
x 662

Мнениеот FourTonMantis » 11 сеп 2015, 17:04

Няма проблем, дано не съм те излъгал за нещо, признавам си че не съм се занимавал с тези AET token-и.
0 x
Lumia 710 -> Lumia 520 -> Lumia 820 -> Lumia 640 -> Object reference not set to an instance of an object.

Върни се в “Разработка на приложения”