Как да рефлашнем Samsung Ativ S

Потребителски аватар

xn3k
Регистриран: 30 дек 2011, 13:40
Моят WP е: Никакъв
x 1

Re: Как да рефлашнем Samsung Ativ S

Мнениеот xn3k » 10 фев 2014, 11:40

Щото продължавам да мисля, че самсунг нямат свои ъпдейти , аналогични на амбър , или блек.
Самсунг имат собствени добавки, които са системни приложения и аналогично на тези от Нокиа се инсталират от маркета.

/цък за голям размер/
Изображение

contacts import
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 90af33076d" onclick="window.open(this.href);return false;

advanced text messages
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... 699cf2728a" onclick="window.open(this.href);return false;

additional call settings
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... d5abcb8f40" onclick="window.open(this.href);return false;

call blocking
http://www.windowsphone.com/en-us/store ... c96d10e342" onclick="window.open(this.href);return false;
0 x
Sony| Made of Imagination
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
Регистриран: 27 дек 2013, 18:13
Моят WP е: Samsung ATIV S
WP версия: 8.1
x 2

Мнениеот nixel » 10 фев 2014, 12:08

Я, ако някой е инсталирал така наречените ъпдейти от Самсунг, да постне принт, да се види аджеба кое какво е. Щото продължавам да мисля, че самсунг нямат свои ъпдейти , аналогични на амбър , или блек. И да имат нещо, то е интегрирано в гдр3 , а не се пуска като отделна актуализация.„
Не успях да намеря нищо написано и в xda . Известно е само, че ако си с гдр3 и направиш ресет, губиш ънлока. Никъде не прочитам за отделни ъпдейти от производителя
При мен е така:
os version: 8.0.10521.155
firmware revision number: 0424.13.10.1
hardware revision number: 15.15.1.0
radio software version: 0424.13.6.1
radio hardware version: 0.0.0.800
bootloader version: 13.04.19.21
chip soc version: 1.5.32

v gdr3 от самсунг са вградени firmware ъпдейти. То не е отделен ъпдейт.
0 x

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 10 фев 2014, 12:21

Тоест, всичко е вградено в гдр3.
xn3k , всички тези неща ги имам аз . Хъмммм. Поне разбрах това, което искам
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 10 фев 2014, 13:01

Всъщност, Amber и Black ъпдейтите на Нокиа не са нищо друго освен пакет от добавки под формата на системни приложения и това си го пише в самите настройки. ;) Същото е и при Самсунг (добавките, които съм показал по-горе), но те не си ги кръщават с разни гръмки имена като Нокиа.
0 x
Believe that curiosity is the key to creativity. Believe that anything you can imagine, you can make real.

Потребителски аватар

chester_941
Регистриран: 22 дек 2012, 15:17
Моят WP е: Nokia Lumia 720

Мнениеот chester_941 » 10 фев 2014, 13:20

Всъщност, Amber и Black ъпдейтите на Нокиа не са нищо друго освен пакет от добавки под формата на системни приложения и това си го пише в самите настройки. ;) Същото е и при Самсунг (добавките, които съм показал по-горе), но те не си ги кръщават с разни гръмки имена като Нокиа.
Не е така, и версията на фърмуера се обнови с Black ъпдейта. Фърмуера играе много важна роля, разберете го.
0 x
Nokia Lumia 720 with WP8.1 Update 1 Dev Preview

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
x 2

Мнениеот nixel » 10 фев 2014, 13:25

Те добавките са си добавки. Нямат общо със ъпдейтите на телефона.
Аз исках да кажа че ъпдейтването на телефона по принцип включва официалния ъпдейт от MS + ОЕМ ъпдейти (firmware updates).
Докато ъпдейтването през DeveloperPreview - включва единствено и само MS ъпдейтите.
Та това е идеята да се ъпдейтва interop-unlock-нат телефон само през DeveloperPreview - Няма ги допълнителните неща на Samsung, които прецакват diagnosis-а.

OEM специфичните туулове, така или иначе могат да се изтеглят през маркета, докато вътрешни неща като diagnosis-а са вградени в csc файловете които идват с ъпдейтите. Всеки със samsung телефон има diagnosis макар да не го вижда. Xap-a е в csc-то, няма го в маркета, инсталира се по познатия начин - ##634#

Реално с ъпдейтите идва *.wp8 подписан файл от MS - това е OS-a + CSC OEM файл - това е OEM ъпдейта.
През DeveloperPreview идва само *.wp8 файла. Затова diagnosis-а продължава да бачка, понеже не е заменен с нов от CSC файла.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
x 2

Мнениеот nixel » 10 фев 2014, 13:34

Не е така, и версията на фърмуера се обнови с Black ъпдейта. Фърмуера играе много важна роля, разберете го.
Може да са променили версията на firmware, но дали реално има промяна можем само да гадаем. Добавките от системни приложения може да се включат в CSC файла, не е проблем, стига да не надвишават 8mb, мисля че толкова им беше лимита.
Но тези добавки макар да са OEM добавки не са рестриктирани като diagnosis-a. Системните добавки винаги ги има в маркета, докато OEM specific туулове и донастройки ги има само в CSC-то. Примерно никоя нокиа няма как да има samsung diagnosis
0 x

Потребителски аватар

xn3k
x 1

Мнениеот xn3k » 10 фев 2014, 15:31

Добавките изграждат ъпдейта на Нокиа, но да те се инсталират само върху конкретна версия на фърма, която обаче е на Майкрософт - не на производителя на телефона. Влезте си в телефоните и вижте какво пише като съдържание на Нокиа ъпдейта. Какво примерно е AMBER? Това е extras+info и останалите добавки. Не случайно след ресет Amber изчезва и се появява след ъпдейт на добавките от маркета.

Изображение
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
nixel
x 2

Мнениеот nixel » 10 фев 2014, 17:50

Добавките изграждат ъпдейта на Нокиа, но да те се инсталират само върху конкретна версия на фърма, която обаче е на Майкрософт - не на производителя на телефона. Влезте си в телефоните и вижте какво пише като съдържание на Нокиа ъпдейта. Какво примерно е AMBER? Това е extras+info и останалите добавки. Не случайно след ресет Amber изчезва и се появява след ъпдейт на добавките от маркета.

Изображение
Всичко което се губи след ресет - не е ъпдейт!
Добваките не са firmware.
firmware e нещо като драйвер между OS и хардуера. Той не може да се забърше от ресет, както и OS-a. Ако в firmware има и други неща (diagnosis примерно), те няма да се забършат след ресет, понеже са вградени в телефона вече.
Microsoft не пише firmware за NOKIA. Разделете ги тези неща. Може MS да са купили Nokia, но OS-a е разграничен от NOKIA firmware и добавките им.
0 x

Потребителски аватар

chester_941
Регистриран: 22 дек 2012, 15:17
Моят WP е: Nokia Lumia 720

Мнениеот chester_941 » 10 фев 2014, 18:44

Е, точно фърмуер ъпдейта реши проблема при нокиите, та по пътя на логиката смятах, че и на другите трябва да е така. :)
0 x
Nokia Lumia 720 with WP8.1 Update 1 Dev Preview

Върни се в “Как да отключим Windows Phone 8”