Lumia 925-изключва се сам

Потребителски аватар

Автор на темата
ogi_dogg
Регистриран: 27 дек 2013, 15:09
Моят WP е: Lumia 925
WP версия: 8

Мнениеот ogi_dogg » 15 фев 2014, 16:30

Здравейте,колеги,
имам 925 от два месеца и отскоро почна да се изключва сам-понякога се рестартира(разбирам го като на дисплея виждам,че ми иска пин),а понякога го намирам изключен.Въобще не искам да го пращам на сервиз,чрез оператора ,от който съм го закупил.Моля да споделите и помогнете ако знаете как да си разреша проблема ,защото ми пречи на работата.
Благодаря
0 x

Потребителски аватар

chester_941
Регистриран: 22 дек 2012, 15:17
Моят WP е: Nokia Lumia 720
WP версия: 8.1

Мнениеот chester_941 » 15 фев 2014, 17:00

Здравейте,колеги,
имам 925 от два месеца и отскоро почна да се изключва сам-понякога се рестартира(разбирам го като на дисплея виждам,че ми иска пин),а понякога го намирам изключен.Въобще не искам да го пращам на сервиз,чрез оператора ,от който съм го закупил.Моля да споделите и помогнете ако знаете как да си разреша проблема ,защото ми пречи на работата.
Благодаря
Провери дали софтуера ти е ъпдейтнат до последна версия. Настройки - актуализация - проверка за актуализации.
Ако не е ъпдейтнат - актуализирай.
Ако проблемите останат и след актуализацията, направи ресет.
Поздрави! :)
0 x
Nokia Lumia 720 with WP8.1 Update 1 Dev Preview

Потребителски аватар

Автор на темата
ogi_dogg

Re: Lumia 925-изключва се сам

Мнениеот ogi_dogg » 15 фев 2014, 17:20

извинявай за глупавия въпрос ,ама как да направя този ресет и дали ще ми изтрие контакти,снимки и т.н.:)
0 x

Потребителски аватар

chester_941

Мнениеот chester_941 » 15 фев 2014, 19:02

извинявай за глупавия въпрос ,ама как да направя този ресет и дали ще ми изтрие контакти,снимки и т.н.:)
Ъпдейтнат ли ти е софтуера до последна версия? Lumia Black?
Мисълта ми е да не правиш ресет напразно ако се оправи с ъпдейт, ако случайно телефона не е с актуална версия на софтуера.
Влез в Настройки -> Актуализация -> Провери за актуализации. Ако има налични ъпдейти, позволи на телефона да ги инсталира, но провери дали имаш достатъчно заредена батерия. Също така бъди свързан към Wi-Fi Мрежа.

Ако въпреки актуализацията, проблемът продължи да съществува, направи ресет. Става от Настройки -> Информация -> Нулирай телефона. И да, това изтрива съдържанието. А контактите ти ако са синхронизирани с Windows Live акаунта ти, те ще бъдат показани след ресета и като вкараш обратно Microsoft акаунта си в настройките.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
ogi_dogg

Мнениеот ogi_dogg » 15 фев 2014, 19:42

софтуера ми е ъпдейтнат до Лумиа black.Май ще се наложи да правя ресет.Само да ми помогнеш как да си синхронизирам контактите в акаунта си.
Благодаря!
0 x

Потребителски аватар

chester_941

Мнениеот chester_941 » 15 фев 2014, 20:09

софтуера ми е ъпдейтнат до Лумиа black.Май ще се наложи да правя ресет.Само да ми помогнеш как да си синхронизирам контактите в акаунта си.
Благодаря!
Влез в Хора (People) хъба, после настройки, скролни най-долу до Акаунти. Цъкни и задръж върху Акаунт в Microsoft. Избери синхронизирай.
Върни се назад, и пробвай няколко контакта, да видиш дали най-горе в ляво, под името на контакта пише Hotmail. Ако името Hotmail присъства, значи съответния контакт е синхронизиран там.
Ако все още се съмняваш дали са синхронизирани, можеш да влезеш в https://people.live.com/, да се логнеш с твоя Microsoft акаунт, и да видиш дали контактите ти са там.

Поздрави! :)
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
ogi_dogg

Мнениеот ogi_dogg » 15 фев 2014, 20:33

Благодаря за професионалния съпорт:)))
0 x

Потребителски аватар

vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
WP версия: 10
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 15 фев 2014, 22:46

И включи архивирането на настройки и съобщения , за всеки случай дай архивирай сега като телефона ти трябва да е свързан с интернет когато правиш това , после нулирай :).
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

Primus
Регистриран: 19 юли 2014, 11:32
Моят WP е: NOKIA Lumia 925

Мнениеот Primus » 19 юли 2014, 13:12

Здравейте

Днес, прочетох тази тема и пиша направо в нея, защото проблемът ми е подобен.
Моята Lumiq 925 е купена приблизително по времето, когато е писана темата.
В първите две сдмици си работеше идеално. След това прочетох за "Lumia Black" ъпдейта и веднага си го изтеглих. Отново безпроблемно ползване за около два месеца. След този период започна искането на ПИН и пропуснатите обаждания, проради простия факт, че телефонът се е рестартирал. Това се случваше рядко, може би на една-две седмици по веднъж, но постепенно зачестяваше. Никога не е спирал докато работя с него. Винаги, след като е бил заключен за известно време.
Разбрах точно какво се сучва случайно, когато ми се наложи да го пусна десетина секунди след заключване - просто не успях и трябваше да изчакам приблизително 5мин. за да си се рестартне сам.
Нарочно не го бях носил в сервиз. Исках да изчакам новият "Cyan" ъпдейт с надеждата при инсталирането му всички проблеми да се решат. Уви! Преди два дни излезе, сложих го, и стана много по-зле. Телефонът си решава, че повече няма да тръгне докато не мине примерно ден... или колкото там му е необходимо и батерията му не е изчерпана докрай. Включва се само и единственно след пълно разреждане и след като го сложа на зарядното и изчакам момента с премигването на Win бутона. Стартита си се сякаш нищо не е било и точно след няколко часа се налага да мина през целия този цикъл ОТНОВО... следователно за ден и нещо телефонът е неизползваем.

Посетих магазина. Не било рядко срещан проблем с лумиите и ме посъветваха да си сваля от него ценните неща и да го занеса отново, за да го флашнат.
Въпросите ми са дали да действам направо по тоя начин или първо да пробвам това, което chester_941 дава като съвет?
Дали ще има и ефект от този "софт рестарт" или там както се нарича процедурата с комбинацията от Lock и -volume бутоните или няма да помогне изобщо?
От голяма полза ще бъде и ако ogi_dogg спомене опита си и как в крайна сметка е разрешил проблема.

Моля за помощ! За пръв път ползвам такъв телефон и както може би си е проличало нямам кой знае какъв опит.
Ще ми се да реша веднъж за винаги тоя проблем, защото изключае него съм много доволен от телефона и само аз си знам какво ми костваше да се опитвам да разговарям по всевъзможни магазини с буквално десетки продавачи и консултанти, които едва ли не ми се смееха, че въобще си правя труда да питам за телефон с Windows...

Благодаря Ви.
Последна промяна от Primus на 20 юли 2014, 18:02, променено общо 1 път.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 19 юли 2014, 15:35

Пробвай да направиш хард ресет, ако и тогава не стане го носи на сервиз.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Върни се в “Nokia Lumia 925”