Lumia 925-изключва се сам

Потребителски аватар

mmg
Регистриран: 06 юли 2014, 16:22
Моят WP е: Lumia 925
WP версия: 8.1
x 70

Мнениеот mmg » 19 юли 2014, 15:54

Настройки -> Информация -> най-долу натисни "Нулирай телефона"

Процедурата ще изтрие всичко от телефона ти и ще го върне до фабрични настройки.
И аз имах проблем, но от друго естество с чисто нов телефон, но така се оправи.
Направи си резервни копия на контактите и съобщенията, а снимките и клиповете си ги смъкни на компютъра.
После не възстановявай програмите и наастройките на телефона от бекъпа, а ги въведи наново ръчно.

Успех!
0 x

Потребителски аватар

memo
Регистриран: 08 ное 2012, 01:09
Моят WP е: Ativ S

Мнениеот memo » 19 юли 2014, 17:10

При мен Л920 се изключваше сам, след като му сложих 8.1. Правеше го рядко в началото, но като почна да изключва по няколко пъти на ден, върнах 8.0 и тела заспа.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Re: Lumia 925-изключва се сам

Мнениеот LOVECAT9411 » 19 юли 2014, 17:35

Гледам доста хора който са били с DP имат проблеми явно някой от ъпдейтите не е бил много читав и то ако е трупало един върху друг и не се е изчистила ОС както трябва аз за това изчаках с 8.0 чаках до последно накрая инсталирах официалния Cyan и няма проблеми чакането си заслужаваше не исках да поемам рискове да ми откаже телефона чули сте поговорката бързата ку.ка слепи ги ражда.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Primus
Регистриран: 19 юли 2014, 11:32
Моят WP е: NOKIA Lumia 925

Мнениеот Primus » 20 юли 2014, 17:26

Благодаря за съветите до тук колеги.
До колкото разбирам това "нулиране" ще ми върне фабричните настойки на телефона, но не и операционната система? Така ли?
0 x

Потребителски аватар

rudizl
Регистриран: 01 юни 2014, 12:05
Моят WP е: Nokia Lumia 1520

Мнениеот rudizl » 20 юли 2014, 17:44

Да.
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
ogi_dogg
Регистриран: 27 дек 2013, 15:09
WP версия: 8

Мнениеот ogi_dogg » 25 юли 2014, 23:04

такаааа,казвам ви какво се случи с моя проблем ,заради който пуснах тази тема.Първо пробвах с няколко ресета и нищо-продължаваше да се изключва сам.После го пратих на сервиз.От там ми го върнаха след 3 седмици(апарата се изпраща в Унгария защото тук нямат права за отремонтирането) с SW/update.Ползвах го няколко дена без да има проблем и после отново започна да си изключва сам.Изпратих го за втори път.Отново ме забавиха няколко седмици и пак ми го върнаха с SW/update.И познайте.....работи няколко дена .....и пак почна да изключва.Този път го изпратих за сервиз като изисках задължителен SWAP иначе щях да се позова на ЗЗП и ми върнаха сменен апарата със сменен IMEI(пак след 3 седмици).Засега няма проблем.Ползвам го вече 5 дена.Инсталирах му cyan и се надявам да не ме разочарова повече,защото иначе много ми допада.Моят съвет към Primus е да си търси правата за подмяна,защото нито хард ресет ,нито софт ресет ще му помогне.
0 x

Потребителски аватар

Primus

Мнениеот Primus » 26 юли 2014, 12:34

Ха! Голяма драма :(
Благодаря за съвета. Силно се надявам да грешиш и да не ми се наложи цялото това разтакаване.
За сега не съм го носил в сврвиз. Само едно нулиране му направих, като му върнах архивираните данни, но след ден ми направи отново магарията.
Повторих същата операция, но този път на чисто и без почти никакви програми и файлове и за сега се даржи идеално, но все пак са минали само два дни.

Ще поживеем и ще видим. Ще пиша какво се е случило като мине малко време или се случи нещо различно. Ако при теб се появи някаква аномалия - сподели моля :)
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
ogi_dogg

Мнениеот ogi_dogg » 28 юли 2014, 21:03

Желая ти късмет и дано не се изключва повече!!!
0 x

Потребителски аватар

Primus

Мнениеот Primus » 21 авг 2014, 13:18

Уви! Пожеланието не се сбъдна :(

Нищо не помогна и за това го занесах в магазина. Подробно описах всичките си премеждия.
Точно след седмица ми го върнаха, като ми казаха, че не е отварян - не се е наложило. Само е флашнат, тестван и работи. Но ми дадоха и съвет да не слагам ъпдейти, защото е много вероятно отново да се случи същото (половината от всички лумии са им били връщани с този проблем) ???!?!?!??? Това наистина незнам как да го коментирам. Излиза(намекнаха го), че Nokia и Microsoft едва ли не сами си прецакват клиентите...

Както и да е. Чак когато се прибрах забелязах, че не е чистият Win, а версията е "Black". Реших все пак да тествам и да сложа само една програма или игра без да ъпдейтвам и дори без да си слагам и сим картата. Логнах се с акаунта. Веднага ми възстанови номерата с физиономиите им в "Хора". Оставих го така, без да инсталирам каквото и да е и докато вършех нещо на компютъра (след около час) видях синият екран на страртиращият се WP и поканата за спешни обаждания или отказ... До тук с оправянето! До вечерта бях сложил само един pdf. файл, който бях оставил отворен нарочно, а на сутринта отново го намерих със същото съобщение и явно рестартиран :(

В момента отново е в сервиза, но този път мисля да започна директно с ъпдейта независимо от съветите да не го пипам...

Ще пиша какво е станало след тия разкатавания макар да знам какъв ще е резултата в трети рунд. Поне да послужи на друг претърпял същата драма.

П.С. мислих си да не би да е някаква кофти серия на 925-ицта, но видях оплаквания и по чужди форуми. Случайно попаднах и на форум на клиенти на AT&T и имаше маса оплаквания от същия проблем?!?
0 x

Потребителски аватар

Автор на темата
ogi_dogg

Мнениеот ogi_dogg » 26 окт 2014, 18:42

много съжалявам ,че отново ти дава проблем.В крайна сметка натискай да ти swap imei.Това за мен е единственото решение.Търговеца ,от който си купил апарата няма да е ок с това ти искане,но ти го изпращай за ремонт.От юли месец в Закона за защита на потребителите има точка,която гласи ,че ако уред се изпраща 3 пъти за сервиз ,независимо от проблема,трябва да бъде сменен с нов или да се върнат парите.А от КЗП само това чакат:))))
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 925”