Моето ревю на Nokia Lumia 925

Потребителски аватар

Автор на темата
[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Моето ревю на Nokia Lumia 925

Мнениеот [R]evolution » 31 юли 2014, 21:49

Здравейте! Искам да напиша едно кратко ревю на Nokia Lumia 925. Реших да го напиша тука, защото това може би е раздела, който се чете най-много, но ако модераторите решат,нека да преместят темата. Ползвам телефона от 3 дена, успях да го разуча напълно, може и да не знам някой неща, но съм научил основното. Та нека да започна:

Сглобка
Телефона като сглобка е много хубав. Няма скърцане,телефона седи много удобно в ръката. В момента го нося с калъф, защото не искам да разваля дизайна, но всяка вечер го вадя от калъфа да му се порадвам малко и пак го слагам. :1F602-Joy: :1F624-Laughing:

Оценка:10

Камера
Както много "Nokia" телефони,и този телефон разполага с много мощна камера. 8.7 мегапикселова PureView камера със 6 лещи ""Carl Zeiss". Може тези мегапиксели да не ви се сторят много, но Nokia за пореден път доказва, че мегапикселите не са всичко. Има и допълнителна 1.2 мегапикселова камера,която е идеална за "Selfie"". През нощта основната камера снима добре. Понякога снимките не се получават много добре, но са достатъчни за Facebook и Instagram потребителите да добавят нова снимка към албумите си.

Оценка:9

Хардуер
Телефона има двуядрен процесор ""Qualcomm Snapdragon S4" с честота от 1.5 gHz,1 GB Ram,16 GB вътрешна памет без възможност за разширение с MicroSD,Adreno 225. Процесора може да ви се стори слаб пред флагманите на "Android" с 4 и дори 8 ядрени процесори,но ОС е оптимизирана.По някога в малко по-тежките игри сече,но не е чак толкова фатално.

Операционна система

Телефона е с Windows Phone 8/8.1. Какво да кажа,след като си взех Nokia-та,не искам повече да поглеждам към Android. Смятам вече да си вземам само WP телефони. Преди да си взема телефона,си мислих,че WP8 е нищо пред Android,но вече не мисля така. Разполага с всички игри и приложения, от които се нуждая. След ъпдейта до WP 8.1,телефона направо лети. Вече има Файлов Мениджър,гласов асистент под името "Cortana", Notification Center и т.н. Много съм доволен и повече няма да поглеждам към Android.

Оценка:10

Дисплей

Телефона разполага с 4.5" дисплей с резолюция 768x1280 пиксела и с 334 ppi. Екрана е с Amoled дисплей с 16 777 216 цвята. Размера на дисплей-а е идеален за игри и приложения,за сърфиране в интернет,поне за мен. Glance Screan-а е много полезен. На пряка слънчева светлина текста е четлив. Много съм доволен от размера и от всичко,свързано с екрана.

Батерия

Това може би е най-слабата част на телефона. Телефона разполага с 2000 mAh батерия. Колкото и да е оптимизирана ОС-а, батерията е сравнително зле (поне за мен). Зареждам го 2 пъти на ден. Изключил съм BT, NFC и Location,пак не издържа деня. Може би след няколко дена,като вече не го ръчкам толкова,ще издържа до края на деня, не знам. Но хубавото е,че се зарежда сравнително бързо,за час и половина-два.
Оценка:7

Заключение

Телефона е много хубав. Не съжалявам, че го предпочетох през SXZ1C. Операционната система е много добра, най-добрата, която съм ползвал.
Телефона си заслужава всяка стотинка. Разбира се,ако батерията беше по-добра,щеше да е много по-добре, но ще го преживея, а и без това скоро ще си вземам PowerBank 4000 mAh. Телефона няма почти никакъв лаг, освен в някой игри. Ако смятате да си вземате телефона, вземете си го без да се замисляте. Ревюто е кратко, но дано да съм ви помогнал.

Крайна оценка:9

Довиждане и дано ревюто да ви е харесало! :smiley: :smiley: :smiley:
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Re: Моето ревю на Nokia Lumia 925

Мнениеот LOVECAT9411 » 31 юли 2014, 23:10

Браво за ревюто тъй като и аз има същият телефон ще добавя някой неща и ще дам и моята оценка все пак имаш от скоро телефонът и не може да забележиш някой недостатъци който аз съм забелязал през последните 8 месеца.

1.Сглобка
Перфектен дизайн, лек, удобен, най-тънкият телефон от Lumia серията единственото което не ми харесва е самият дисплей как е направен леко изпъкнал и без кейс/калъф си е рискована работа да се носи, а и рамката се драска изключително лесно.
Оценка: 8

2.Камера
На кратко перфектна дори закопах няколко цифрови фотоапарата през нощта има още какво да се желае да се подобри при видеоклипове, но това са софтуерни неща.
Оценка: 9

3.Хардуер
Нямам забивания при която и да е игра, обаче много остарял хардуер и с времето се забелязва, че тези 16ГБ памет за съхранение без възможност за карта памет си е мизерна работа.

4.Операционна система
Няма нищо толкова перфектно наистина ОС е супер обаче доста неща му липсват който дори и при симбиан ги имаше, липса на някой приложения/игри и доста приложения има който не се актуализират и с някой сериозни бъгчета.
Оценка: 7

5.Дисплей
На кратко за телефон супер, но амолед си има някой минуси който не могат да се пренебрегнат.

6.Батерия
2000mAh за телефон от такъв клас е малко почнеш ли да си играеш в нета през 3G или с най различни програми свързани с сензорите или играене на игри забрави за батерията след някой час.
Оценка: 7

Крайна оценка: 7.8

@Rafa3l0
1. Препоръчвам ти да си зареждаш телефонът при напрежение под 1 ампер демек не от контакта или си намери някакво зарядно с изход 5V и 500-700mAh, или най-добре зареждай само през USB от компютъра избягвай да го зареждаш с над 1000mAh, ако искаш да си запазиш батерията по-дълго време.
2. PowerBank 4000mAh това да ти кажа е малко аз имам PowerBank 10000mAh и като тръгна винаги на планина я взимам с мен използвам го много активно натоварен е почти през цялото време gps, снимки, видео и още други почти винаги като се прибера около 50-60% от PowerBank са изразходени демек до 6000mAh по-малко от това ти препоръчвам да не взимаш.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Автор на темата
[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Re: Моето ревю на Nokia Lumia 925

Мнениеот [R]evolution » 31 юли 2014, 23:15

Благодаря! Ами да, прав си, за 3 дена не мога да видя всички недостатъци. Но пак ти благодаря!

Sent from my RM-892_eu_hungary_411 using Tapatalk
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Върни се в “Nokia Lumia 925”