Да си вземали nokia lumia 925?

Потребителски аватар

sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Re: Да си вземали nokia lumia 925?

Мнениеот sunmaster » 26 сеп 2014, 22:50

E моя престижио е перфектен с андроид,няма лагове,рестарти,забивания,бърз и як!
0 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 27 сеп 2014, 18:13

Android+Prestigio никога трагичен случай са явно е 1/1.000.000 бройки читава :D. Относно въпросът на темата да 925 си заслужава перфектна изработка, камерата прави снимки като че ли снимаш с 13-16MP качеството на Full HD видео е страхотно бие 98% от андроид телефоните и дори бях виждал преди, че не записва звука хубаво записва го над средното ниво и доста изчистено нагласяваш как беше 200hz ли нещо такова и нямаш ядове, хардуерът е остарял но изключително доволно оптимизиран единствено най-тежките игри на моменти може да ти лагнат, дисплеят е изключително добър, минуси му се водят липсата на слот за карта памет и уж слабия говорител, но има една цака и ако оставиш телефонът под ъгъл така както по долу на снимката ще стане изключително силно.
1.jpg
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 27 сеп 2014, 19:38

Ами точно този модел на Престижио с който съм и аз се оказва доста сполучлив,та затова хайде не всички под един знаменател,защото компанията се развива добре!
0 x

Потребителски аватар

timo_dimm
Регистриран: 07 фев 2014, 16:40

Да си вземали nokia lumia 925?

Мнениеот timo_dimm » 28 сеп 2014, 09:44

Може ли някой да ми обясни защо в темата за нокия лумия 925 ние обсъждаме предимно + - на престижио. Какво общо има това престижио с 925. Аз съм съгласен че това е все едно да си купиш Дачия, или даже по зле. Аз също познавам хора дето много го хвалят и като съм взимал да го пробвам... Ако се ползва само за фейсбук... ок. Но ако искаш да го ползваш и като телефон до там си. Не искам да споря, просто си казвам моето мнение, може колегата да е случил на читав, но това не значи че всички са читави. Характеристики пише че има много неща, но дали действително е така. Аз видях че колегата има също Лумия 920, нека да направи една и съща снимка с Лумията и после с китаеца, след това да ги качи на компютъра и да ги сравни двете. Лага при андроид не може да се сравнява с Нокия. При андроид когато решиш да се обаждаш на някой, докато ти зареди указатела и ти се чудиш защо пък сега ми отвори указатела да не би да съм искал да звънна на някой днеска... Аз съм вече 7-8 месеца с 925 и досега не ми се е случило да ми лагне или да забие, независимо какво правя. Не ми се налага постоянно да чистя РАМ. Според мен също това е идеалното съотношение цена-качество. Аз също съм съгласен че минуса е че няма карта, но ако се ползва като смартфон, а не като лаптоп да се гледат само филми, мисля че е достатъчно. Може да е среден клас Нокия, но бие високия клас на андроид.
0 x

Потребителски аватар

sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 28 сеп 2014, 10:19

Взех да обсъждам Престижиото от подписа ми,когато прочетох мнение на съфорумец,че която и лумия да вземеш ще е супер,което не е така. Затова аз казах,че за втори телефон исках лумия 630 дуалсим ,но един съсед взе такова Престижио и аз сравних минисите и ползите и взех такова Престижио и аз. От там почна всичко.
Виж,аз съм взел това Престижио за втори телефон,като съм преценил недостатъците и ползите от него.
Ако нямах лумия 920,и трябваше да използвам Престижиото и за снимки,освен за работа,щях да съм крайно разочарован от него стане ли дума за камера. Обаче,аз взех този телефон заради ползите ,а те са: огромен екран(спестява ми носене на леновото от подписа),страхотен за парите си процесор и 1гб рам (телефона никъде не лагва из менютата,но се използва за четене на книги,офис пакет,интернет и най вече разговори. Сложил съм му само това което ми е необходимо и един лънчер+локскреен,за да е по-красив)
Ако сравним 920 и Престижиото,то аз не виждам разлика в бързодействието на тези телефони,а и Престижиото е адски добре оптимизиран и повтарям,няма лаг,както и на Лумията.
Но ползите от андроид телефон са ,че на андроид отварям повече клипове в интернет през браузера,имам повече програми за оптимизация и мога да си украся телефона както искам,но минусите са,че не е подреден и интуитивен като уиндоус фон.
Относно лага при Андроид: екосистемата на Андроид е от всякакви марки и модели,от най-евтини до най-скъпи,от мощни,средни,слаби,от добре оптимизирани,средно оптимизирани и не добре оптимизирани.
Е при моя Престижио няма никъде лаг в менютата и в указател и в телефонна част диалер и никъде,адски добре оптимизиран телефон,но ако ме попитате ,кой от двата предпочитам,с ръка на сърцето ще кажа,че Престижиото използвам за всичко,а лумията за музика и снимки,защото Нокията е уникална в камера и плеър на слушалки бийт аудио,а Престижиото е зле в камера и звук на слушалки със стандартният си плеър,но с други не съм тествал и може да се подобри.
Та да обобщя: обожавам лумия 920 и с този телефон се преродих,стане ли дума за снимане и музика,както и оптимизации,но стане ли дума за работа с ексел и уърд,както и четене на книги и много ама много разговори,служебни и лични,издръжливост на батерия,и оптимизации за удоволствие на външен вид и друго,то Престижиото от подписа ми е незаменим,въпреки своите недостатъци(голям дисплей с ниска резолюция,и тъпа камера) обаче предната е супер.
0 x

Потребителски аватар

[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Мнениеот [R]evolution » 28 сеп 2014, 11:10

Например за мен моята Lumia 925 е НЕЗАМЕНИМА! Колкото и да е зле батерията при мен, няма да заменя Lumia-та. Перфектна камера, почти перфектен софтуер, остарял, но идеален за софтуера хардуер, супер дизайн и т.н. Добре, че не взех някой Android вместо Lumia-та за същата цена.
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Потребителски аватар

sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 28 сеп 2014, 12:30

И за мен моята лумия е незаменима и е основен телефон за снимане.
Но наистина на андроид имам по-голям избор на плеъри(качествени) и повече възможности за работа.
Обаче не ги харрсвам като визия и оптимално лесно ползване и това е,а уиндоус фон обожавам.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 28 сеп 2014, 12:36

При WP може да нямаш голям избор от приложения, но за какво са ти 10 плеара има Moliplayer перфектен е и вече и видео ъпдейтнаха така, че какво повече искаш. Клипове в нета 99% тръгват така, че не ми трябва въшлив андроид.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 28 сеп 2014, 13:04

Въшлив андроид, и аз се бях заклел уж никога повече андроид,обаче в гугъл хром на таблета и телефона ми с андроид всичко върви на макс,а и не забива или да прави други проблеми. И най-важното всичките ми отметки се синхронизират веднага с компютър и по между си на двете мобилни устройства.
Та колко да е въшлив не знам,но аз Престижиото зареждам на два три дни , а само от него говоря,таблета зареждам всяка вечер но 6 часа поне е нонстоп включен и се ползва,а лумията без да я пипна с пръст или с един разговор или два на ден за по 10 мин и 5,6 снимки,се налага да зареждам всяка вечер.
Да вярно е,че имах проблемен чип на виваком(микро сим) и е от това този разход при лумията ми,но и когато съм бил с друга карта в нея ми е държала батерията три дни ,обаче пак с такова натоварване.
Та не знам кое е въшливо и кое не!
Факт е ,че обожавам уиндоус фон и лумията си,но не очаквах,че андроид е супер оптимизиран вече.
Това е така,защото имах само htc та с андроид 4.0 и един самсунг галакси с адванс с 4.1 супер лагващ,и съм останал с грешно впечатление за андроид. Беше ми писнало от рут,преинстал къстъм ром и т.н
Затова обожавам уиндоус фон,но този престижио е бърз и работи безупречно,не му трябва рут и къстъм ром и хич не се дава на нокията ми по бързина. А и таблета ми работи безупречно и покрай него не помня кога последно си включих лаптопа.
Така,че хайде без глобални квалификации!
Та за какво са ми 10 плеъра,ами зщото мога да избера най-качествения за мен с всички необходими кодеци+ е за мен да мога да кача необходима платена програма намерена кракната в нета и да я ползвам,плюс е също да мога да говоря по фейсбук и всичките ми приятели го правят сега и аз,въпреки ,че и без това мога да мина,но защо да минавам без като има начин със?
Плюс е ,че проведох идеален 30 мин разговор по скайп с Престижиото и той не загря осезаемо дори мисля беше леко топъл,а лумията ми става печка при такъв разговор .
Винаги има или ,или,аз съм доволен ,че имам и двете операционни системи и мога да кажа,че и без двете не мога.
0 x

Потребителски аватар

[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Мнениеот [R]evolution » 28 сеп 2014, 13:23

Бих дал всичко, само да имам по-добър живот на батерията. Телефона на сестра ми, а именно M2, има 2300 mAh батерия, но е с 4.8" екран, четириядрен процесор, но батерията държи много, може да издържи преспокойно ден със Heavy Usage, а моя едвам едвам изкарва до 20-21:00 със не много ползване, дори много малко, а уж откъм живот на батерия WP е оптимизирана по-добре от Android. Да, но не. Да не говоря за таблета ми, прави 8+ SOT с оставащи още 10%.
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Върни се в “Nokia Lumia 925”