Брикнат телефон? Lumia 925

Потребителски аватар

Автор на темата
DVP
Регистриран: 01 окт 2015, 18:34

Брикнат телефон? Lumia 925

Мнениеот DVP » 01 окт 2015, 18:53

Здравейте!
Днес ми донесоха една Lumia 925. Информацията, която ми дадоха беше доста оскъдна - телефонът просто спрял и му бил правен хард ресет. Първоначално мигаше само WIN Бутона по средата, постоя малко на зарядно и се включи донякъде. Показа логото на Nokia и след това една почти изтощена батерия с зарядно. Задържах Volume Down + Power появиха се някакви назъбени колелца стоя така доста дълго (30 минути) и накрая го изключих и задържах Volume Up+Power. Появи се една светкавица. Свързах телефона с компютъра чрез USB кабел. Действах по тази тема - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2515453. Изтеглих правилния фирм сигурен съм. Направих всичко, както е описано без това, защото телефона беше разпознат от компютъра.
The driver that we will install, required so that your PC detects your Lumia device, being non-digitally signed, you must performed an manipulation that aims to temporarily disable driver signature enforcement. To do so:

if your PC is equipped of Windows 7, follow this tutorial;
otherwise, if your PC is equipped of Windows 8 and higher, follow this tutorial.

Стартирах WPID, избрах файла с фирмуера, цъкнах FLASH, зареди до 2% и даде грешка. Вече телефона не иска да се включи. Използвам Андроид и с WP като ОС въобще не съм запознат и е напълно възможно да съм го омазал.

Приемам всякакви съвети. Имам още 1-2 дена да го оправя. Благодаря предварително! :)
0 x

Потребителски аватар

aserrr
Модератор
Модератор
Регистриран: 21 авг 2014, 22:01
Моят WP е: 830
WP версия: 10
x 297

Re: Брикнат телефон? Lumia 925

Мнениеот aserrr » 01 окт 2015, 20:45

0 x
iPhone 7
Nokia Lumia 830

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
x 140

Re: RE: Брикнат телефон? Lumia 925

Мнениеот Кобрата » 01 окт 2015, 21:53

Здравейте!
Днес ми донесоха една Lumia 925. Информацията, която ми дадоха беше доста оскъдна - телефонът просто спрял и му бил правен хард ресет. Първоначално мигаше само WIN Бутона по средата, постоя малко на зарядно и се включи донякъде. Показа логото на Nokia и след това една почти изтощена батерия с зарядно. Задържах Volume Down + Power появиха се някакви назъбени колелца стоя така доста дълго (30 минути) и накрая го изключих и задържах Volume Up+Power. Появи се една светкавица. Свързах телефона с компютъра чрез USB кабел. Действах по тази тема - http://forum.xda-developers.com/showthr ... ?t=2515453. Изтеглих правилния фирм сигурен съм. Направих всичко, както е описано без това, защото телефона беше разпознат от компютъра.
The driver that we will install, required so that your PC detects your Lumia device, being non-digitally signed, you must performed an manipulation that aims to temporarily disable driver signature enforcement. To do so:

if your PC is equipped of Windows 7, follow this tutorial;
otherwise, if your PC is equipped of Windows 8 and higher, follow this tutorial.

Стартирах WPID, избрах файла с фирмуера, цъкнах FLASH, зареди до 2% и даде грешка. Вече телефона не иска да се включи. Използвам Андроид и с WP като ОС въобще не съм запознат и е напълно възможно да съм го омазал.

Приемам всякакви съвети. Имам още 1-2 дена да го оправя. Благодаря предварително! :)
От кой град си?
0 x
Изображение

Потребителски аватар

Автор на темата
DVP

Мнениеот DVP » 02 окт 2015, 05:21

Пловдив

------------------------------------
За флашването с Nokia Care Suite не трябва ли телефона да е в режима със светкавицата и назъбените колелца (не му знам името)? Аз първоначално тръгнах с Nokia Care Suite, но не можах да намеря фърмуер за 925 и се отказах. Всъщност това, което съм направил, въобще мога ли да го оправя или единствения вариант е сервиз? А те ще могат ли?
0 x

Потребителски аватар

aserrr
Модератор
Модератор
Регистриран: 21 авг 2014, 22:01
Моят WP е: 830
x 297

Мнениеот aserrr » 02 окт 2015, 06:26

Точно 925 съм флашвал и съм и сменял Рома ( защото беше Водафонски) със Nokia Care Suite.
0 x
iPhone 7
Nokia Lumia 830

Потребителски аватар

Автор на темата
DVP

Мнениеот DVP » 02 окт 2015, 14:00

Проблема е, че Nokia Care Suite въобще не разпознава телефона. Свалих и една друга програма - Nokia Software Updater for Retail 4.1.0, но при нея пише, че устройството не се поддържа. Ако някой може и има време да ми помогне и да го направи през Team Viewer вместо мен, ще съм му адски благодарен. С тези Лумии просто не мога да се справя. :1F615-Confuse:

Както вече казах, които и бутони да задържам просто телефона не се включва. Сега забелязвам, че като го включа към компютъра Win бутона по средата светва за малко и след това изгасва. На компютъра се чува звука за извадено устройство без да съм правил такова нещо. Значи все пак има някакъв живот в него.
0 x

Потребителски аватар

eld
Регистриран: 20 яну 2015, 07:40
Моят WP е: Lumia 630 DS
WP версия: 8.1
x 32

Мнениеот eld » 02 окт 2015, 14:39

Има някакъв Windows Phone Recovery Tool. Потърси информация за него или директно пробвай. Не знам дали ще помогне, казвам за него, понеже предполагам не го знаеш. Стискам палци.
0 x
Μαματα ςι ε εδαλο

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 02 окт 2015, 14:41

Не теглете от съмнителни сайтове . Последната версия на инструмента е тук http://www.microsoft.com/bg-bg/mobile/s ... c=FA142987
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

Автор на темата
DVP

Мнениеот DVP » 02 окт 2015, 14:50

Добре, сега ще пробвам и Nokia Software Recovery Tool. В NCS има Lumia 925 RM-925, но не и RM-892. Май с NCS няма да стане работата.
0 x

Потребителски аватар

Кобрата
Регистриран: 11 сеп 2013, 13:21
Моят WP е: Lumia 2520
x 140

Мнениеот Кобрата » 02 окт 2015, 14:50

Не теглете от съмнителни сайтове . Последната версия на инструмента е тук http://www.microsoft.com/bg-bg/mobile/s ... c=FA142987
Последната версия вече е Windows DEVICE recovery tool, и в случай, че не стане нищо... просто ми го изпрати по еконт, да видя дали ще мога да го съживя... (за сега съм нямал неуспехи...)
0 x
Изображение

Върни се в “Nokia Lumia 925”