No bootable device

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
Регистриран: 15 окт 2014, 20:22
Моят WP е: Ex- Lumia 950
WP версия: 10
x 1137
Контакти:

Re: No bootable device

Мнениеот wpa » 14 мар 2015, 22:26

А в случая за закупен лиценз било то от сайта на МС или от друг. Не разбрах може ли на друг РС или е вързан към първия Рс на който е инсталиран.
Ясно е че едновременно не става на 2 компютъра.
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

vanci1990
Регистриран: 15 окт 2013, 14:46
Моят WP е: Lumia1520 950Dual
Контакти:

Мнениеот vanci1990 » 14 мар 2015, 22:51

А в случая за закупен лиценз било то от сайта на МС или от друг. Не разбрах може ли на друг РС или е вързан към първия Рс на който е инсталиран.
Ясно е че едновременно не става на 2 компютъра.
И аз това се питам, моя лаптоп е без ОС и аз си закупих Windows 8.1 диск, но примерно ако реша да го продам... Какво става с лиценза, нали аз искам да си го запазя и идва тънкия момент дали може да се деактивира от сегашната ми машина и да се прехвърли към друг ;). Ще се свържа с Майкрософт за сведения ама от понеделник и ще кажа какво казват по въпроса ;).
0 x
И ние с мойта гордост ще паднем покосени от смърта. И ние с нея ще намериме покоя в мократа прегръдка на майката земя. Но не сетили какво е да кацне на рамото ти любовта. Пропуснали я по нехайност или нарочно задълбани в житейската си мъдрост.

Потребителски аватар

hgeorgiev
Регистриран: 19 дек 2014, 04:44
Моят WP е: Lumia 930
WP версия: 8.1

Мнениеот hgeorgiev » 15 мар 2015, 07:47

Аз имам 8-ца закупена през сайта, после упгрейднах до 8.1, опитах после да сложа сериала на 8.1 на друг лаптоп обаче не мина номера. За щастие оригиналния си работи, и при една преинсталация не знам как ще стане номера. Понеже го инсталирах онлайн, предполагам че се е закачил за хардуера на лаптопа.
0 x

Потребителски аватар

Danri
Регистриран: 01 фев 2014, 09:46
Моят WP е: NOKIA LUMIA 1520

No bootable device

Мнениеот Danri » 15 мар 2015, 07:58

Преди 1 година реших да си инсталирам W8 за да подменя пиратската W7 (започна да ми излиза един надпис, че е такава), тогава се предлагаше за около 190 лв. без ДДС лицензен диск, предлаган именно за подмяна на пиратска ОС и изрично указано, че е свързан само с този компютър (не е преносим, преносимите версии бяха двойно по-скъпи).
Сега същата фирма предлага преносими версии от 170 до 400 лв. , необвързани със закупуване на нов РС или за подмяна на пиратска версия, , каква е разликата между тях явно трябва да попитам.
0 x
Nokia Lumia 1520 - WP 8.1 Denim - в комбина с - HP ProBook 4740s - Windows 8.1

Потребителски аватар

Stefan Caromov
Регистриран: 11 ное 2012, 21:38
Моят WP е: Nokia Lumia 1320
WP версия: 8
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 15 мар 2015, 08:37

Мое лично мнение , моля никой да не се ангажира с него.

Имах един купен уиндоус 8 ( заради компютър в заложна къща ), а там често ходят на проверки. Аз го купих, но с пари на заложната къща и им го инсталирах.
За мен - вкъщи десктопа, лаптопите, които съм имал, въобще всички компютри, до които съм се докосвал за преинсталация, не бих си и помислил за легален уиндоус. В замунда има всичко и активатори и читави издания на ОС.
На тия европейски цени на уиндоуса и тия балкански заплати, трябва да си пълен мазохист, за да си купиш ОС за лично ползване.
Сега за упреците, които ще получа - хич дори не ми пука за труда на програмистите ( те си взимат 6 цифрените заплати ). По същия начин хич и не ми пука за актьорите, които взимат по няколко милиона на филм, както и за певците, които взимат също по толкова за концерт, или издаден албум. С това, че аз съм откраднал даден ОС, филм, или песен, не е щета за тях. Щета е за корпорациите, филмовите и музикални студия, които на чужд гръб печелят милиарди, заробват с договори, приложения и анекси към тях твореца, а и на всичкото отгоре пищят за авторски права.
Ходя на кино рядко - предпочитам да си сваля и изгледам филма вкъщи ( на бързи и яростни 7 ще отида на кино заради тръпката )
На концерти съм ходил единствено на Роксет ( в Унгария преди 15 години ) и на Бон Джови ( в Чехия преди 20-тина години ).
За мен е парвилно да се ощетяват алчните корпорации, поне докато не променят коренно политиката си. Не може в ай тюн да ми иска един долар за една песен...Тия да не берат парите по дърветата??? Или на заплата 500 евро, да ми иска 100 за игра, или уиндоус?!?

П.П. Шест месеца живях в Шаффхаузен - Швейцария. Там за такова нещо те затварят веднага и плащаш глоби - хиляди франкове. Аз си свалях през team viewer - а през моя компютър в БГ, после си пращах файловете по скайп . А швейцарците си плащаха всичко, ама там средната заплатка е 2200 франка...
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 710 white - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Microsoft Lumia 640 DS - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

Danri
Регистриран: 01 фев 2014, 09:46
Моят WP е: NOKIA LUMIA 1520

Мнениеот Danri » 15 мар 2015, 09:30

За такива като теб хора, които се занимават с компютри може и да е нормално, но за обикновени хора като мен трябва да дават по 30-- 40 лева за преинсталация на ОС, която е съответно пиратска и трябва да и забранявам да се ъпдейтва (по съвет на инсталиращия). Мен ме "хванаха", след като си початих с българския екип на Майкрософт по някакви въпроси. Сега, за добро (или не толкова), със законната ОС получавам спокойно постоянни ъпдейти на 8.1, и вече 1 година нямам никакви проблеми. Не така е обаче за незаконните - ходя от време на време до БГ уиндоус форума....
0 x
Nokia Lumia 1520 - WP 8.1 Denim - в комбина с - HP ProBook 4740s - Windows 8.1

Потребителски аватар

Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 15 мар 2015, 09:33

За такива като теб хора, които се занимават с компютри може и да е нормално, но за обикновени хора като мен трябва да дават по 30-- 40 лева за преинсталация на ОС, която е съответно пиратска и трябва да и забранявам да се ъпгрейдва (по съвет на инсталиращия). Мен ме "хванаха", след като си початих с българския екип на Майкрософт по някакви въпроси. Сега, за добро (или не толкова), със законната ОС получавам спокойно постоянни ъпгрейди на 8.1, и вече 1 година нямам никакви проблеми. Не така е обаче за незаконните - ходя от време на време до БГ уиндоус форума....
Колега, къде взимат по 30-40 лева за преинсталация, дай и аз да се преместя там ::))
Сега сериозно, без значение колко е пиратски, уиндоусите ми и на лаптопа, и на настолния си получават ъпдейти постоянно. лаптопа е с 7 ултимейт, настолния с 8.1
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 15 мар 2015, 09:39

Има разлика определено между пиратски и оригинален уиндоус особено при 8.1.
С 10-ката разликата ще е още по .голяма , и съм почти сигурен че тези с пиратски 8.1 няма да могат да ъпгрейдат до 10-ка или и да успеят ще имат големи проблеми-
0 x
---
Windows Freak
Lumia 920 -> Lumia 1020 -> Lumia 640 -> Lumia 950 -> Android > Nokia 5 > Nokia 6.1 Plus

Потребителски аватар

Stefan Caromov
x 14
Контакти:

Мнениеот Stefan Caromov » 15 мар 2015, 09:41

Има разлика определено между пиратски и оригинален уиндоус особено при 8.1.
С 10-ката разликата ще е още по .голяма , и съм почти сигурен че тези с пиратски 8.1 няма да могат да ъпгрейдат до 10-ка или и да успеят ще имат големи проблеми-
Няма защо да ъпдейтвам до десетка. Ще си я сваля от замундата и ще я инсталирам.
А можеш ли да ми кажеш, кое е по-различното от оригинален 8.1 до пиратски такъв ? Аз специално не съм намерил разлика, освен факта, че всеки 6 месеца, трябва да си активирам уиндоуса с KMS activator
0 x
Nokia lumia 710 - ex
Nokia Lumia 520 - ex
Samsung ATIV S - ex
Nokia Lumia 820 - ex
Microsoft Lumia 535 - ex
Nokia Lumia 1320 - ex
Nokia Lumia 630 - now

Потребителски аватар

wpa
Модератор
Модератор
x 1137
Контакти:

Мнениеот wpa » 15 мар 2015, 09:47

няма такова нещо като читава пиратска версия, всичките са "пипнати" и не знаеш какво има като подарък
Отделно синхронизацията при пиратски софтуер и приложенията от Store са по-нестабилни
И най-важното, спираш да се занимаваш с някакви пиратски "ключове", които постоянно трябва да слагаш.

За обикновен потребител, най-доброто нещо е да си купи лиценз или лаптоп с включен такъв. Иначе си е мъка.
0 x
---
Windows Freak

Върни се в “Windows 8.1”