Да си премерим камерите

Потребителски аватар

sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Re: Да си премерим камерите

Мнениеот sunmaster » 05 юли 2014, 09:37

Красота!
0 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

nixel
Регистриран: 27 дек 2013, 18:13
Моят WP е: Samsung ATIV S
WP версия: 8.1
x 2

Мнениеот nixel » 05 юли 2014, 10:11

Атива със сигурност снима доста по-добре от камерите за по 400 лв. Дори и да е по-голяма опиката и по-добра матрицата, ако алогитъмът за преизчисление не е на ниво нищо не става. Вземи Galaxy S4 Zoom или Galaxy K. За мен снимат отвратително.
Sent from my RM-875_eu_hungary_298 using Tapatalk
Какъв атив? Какви галаксита?
И те са същия *уй.
Какви алгоритми за преизчисление?
На фотоапарата функцията му е да вземе информацията от сензора и да я сложи в джепеге.
Скоро си продадох стария pentax k-r за 400 лева. Страхотни снимки правеше!
0 x

Потребителски аватар

aristocrat
Регистриран: 18 мар 2014, 19:23

Мнениеот aristocrat » 05 юли 2014, 20:16

домдиди22.jpg
Щях да слагам и други, но не ми се занимава сега да редактирам и на тях големината...
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.
0 x

Потребителски аватар

totkoо
Регистриран: 30 дек 2013, 10:13
Моят WP е: Nokia Lumia 920
WP версия: 8

Да си премерим камерите

Мнениеот totkoо » 05 юли 2014, 22:07

Ето и от мен,снимката е преработе с Creative Studio.
0 x

Потребителски аватар

MIRANOVA
Регистриран: 05 юни 2014, 23:06
Моят WP е: Microsoft Lumia 950
WP версия: 10
x 47

Да си премерим камерите

Мнениеот MIRANOVA » 23 юли 2014, 14:07

Едно цветенце от Троянския манастир, телефона беше на един ден и всички настройки бяха на авто.
https://glabeq.dm2302.livefilestore.com ... ighres.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;[/img]
0 x
Знам за съществуването на Андроид и изборът ми на телефон с Windows е напълно съзнателен.

Потребителски аватар

propov
Регистриран: 03 дек 2013, 19:46
Моят WP е: Lumia 950
x 10

Мнениеот propov » 25 юли 2014, 21:36

Ей,все да изцепиш някоя глупост! Тези уникално красиви снимки,са по-добри от на моя канон модел 2013 месец октомври 14 мпх с 4х оптичен зоом. Хайде да не казваш на черното бяло. Аз атива не знам как снима,но моята 920ка снима супер добре,виждаш и снимката от моя по-нагоре малко(басейна),гледам и уникалните снимки с 1020,така,че аз вече не нося фотоапарата си никъде,нокията ми върши същата работа и след съвсем лека преработка с фотошоп снимките стават уникални. А те и фотографите използват винаги фотошоп преди да ти дадат снимките.
Евала за яките снимки.
Напълно те подкрепям колега!Специално Нокиа направиха няколко революционни крачки и докараха снимането с телефона адекватно на снимането с любителски фотоапарат.А даже и телефоните водят по отношение на пост-обработката,защото си я правиш на място и споделяш веднага.
Ето и една снимка при пълен мрак на автоматични настройки,необработвана.
0 x
Щом някой казва,че няма никой - значи има някой!
Мечо ПУХ ;-)

Потребителски аватар

nixel
Регистриран: 27 дек 2013, 18:13
Моят WP е: Samsung ATIV S
WP версия: 8.1
x 2

Мнениеот nixel » 25 юли 2014, 23:44

Аз съм обяснявал защо телефон не може да направи снимка като от фотоапарат. Не ми се спори щом ви харесват посредствени снимки. Така като гледам никой не търси качество във снимката.
Търсят се единствено броя на мегапикселите.
Един стар професионален фотоапарат със 6 мегапиксела матрица за около 200 лева вади къде къде по хубави кадри от новите 41 мегапикселови матрици в нокиите.
Sent from my Samsung Ativ S
0 x

Потребителски аватар

MIRANOVA
x 47

Мнениеот MIRANOVA » 26 юли 2014, 08:05

Кога пък станахте толкова капризни към качеството на снимките? Тук имало шум,там имало не знам си какво.... И да има и да няма,какво от това? Мисля,че снимките ако не с перфектно,поне са с ДОСТАТЪЧНО добро качество. На кой му трябва повече? И нещо друго- голяма част от качеството се дължи и на човека който снима,трябва си усет малко от малко. Има си правила при фотографията,които ако не се спазват, с каквото и да снимаш- все тая.
0 x
Знам за съществуването на Андроид и изборът ми на телефон с Windows е напълно съзнателен.

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 26 юли 2014, 09:59

На Nokia pureview камерите на телефоните снимат идеално не знам какво повече може да искате който не му харесва как снимат да си купи един DSLR за 5 хилядарки над 1 килограм и да не се оплаква. Така един мой приятел тръгнал ми с някакво Sony за 400-500 лева 8мп сензор снимаме еднакви снимки накрая като почне виж моя снима по-хубаво твоя има шум еди къде си в някой от ъглите на снимката не било фокусирало и такива ама да си погледне той неговите лилави снимки :D а не да се обяснява. Хора това са телефони целта им едно време е била само за разговори на днешно време е да се поберат възможно най-много функции, а не да имат само една функция читава другите да са само на хартия иначе да не бачкат :D. След около 10 години камерите в телефоните ще напреднат достатъчно, че да снимат с DSLR качество на 2000 лева сегашен апарат тогава ще намерите да се оплаквате защо холограмната технология еди какво си не и е наред или защо не слагат в 20мп предни камери, а само 16мп :D.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

MIRANOVA
x 47

Мнениеот MIRANOVA » 26 юли 2014, 10:56

... на мен така ми се искаше да мога да снимам раждането на амебите,да показвам на децата, пък тая тъпа Нокия не го може... :1F612-Dull: ... с макро- без макро, все не става! А какви микроскопи има.... всичко се вижда,и по ситни неща даже...
0 x

Върни се в “Смартфон фотография”