Как реших проблемите си с лумия 1320

Потребителски аватар

Автор на темата
sunmaster
Регистриран: 22 юни 2012, 00:33
Моят WP е: Нямам
x 24

Как реших проблемите си с лумия 1320

Мнениеот sunmaster » 30 ное 2014, 20:44

Здравейте,аз закупих преди седмица Нокия Лумия 1320 втора ръка ,но нов витринна бройка от O2 Ирландия,от фирма Мовен ООД,чрез OLX.bg. Телефонът беше нов, с уиндоус фон 8.0 блек,абсолютно всичко беше в найлончета без апарата,но той е витринна бройка,което е нормално.
Направих всички тестове в Еконт(тествах час,познават ме,офиса е малък и не ме притесняват при тестове) и закупих телефона за 270лв+ куриер 9.80лв.
Прибрах се,сложих телефона на зарядно (беше с 36процента батерия) и му пуснах да си изтегли циан.
Бях му сложил microSDHC TDK 32gb class 4 и карта на БоБ за раговори и нет.
Свалих си всичко,махнах телефона от зарядното на 50 процента батерия и излязох инсталирайки 8.1 циан.
След 20 мин всичко се инсталира,а в офиса се инсталираха и ъпдейтнатите програми,а телефона не загря много.
Прибрах се,заредих батерията,сложих превю фор девелоперс програмата,пуснах актуализиране и ми звънна телефона при инсталиране на актуализацията ,телефона се рестартира,обаче аз не обърнах много внимание ,пуснах скайп и проведох видеоразговор за 1 мин. Актуализацията заби,телефона започна да се изключва,страшно много загря и аз му направих хард ресет(връщане в начални настройки от настройки информация връщане). След хард ресета,забелязах,че не е качил всички вградени програми и направих втори,но със същият успех,а телефона се изключваше и грееше. Преинсталирах телефона с lumia recovery tool,но той стана в пъти по-зле. Аз обаче някак си след около 20 изключвания успях да му кача всички превю актуализации,но телефона изключваше,та пак му върнах циан през лумия рекавъри,но беше пак същото.
Разбира се бях махнал и карта на оператор и памет. След второто връщане,телефона изключи и на зарядно не включваше,а и беше зверски загрял. На сутринта го включих на зарядно,взе да зарежда,а аз сложих на компютъра си Nokia Care suit и инсталирах през нея отново софтуера на телефона(неговият си). Забелязах обаче,че през рекавъри тоол програмата,рома изтеглих за 20мин,а през кеър суит за 40мин,като нета ми е един и същ,а и размера им е един и същ.
След като сложих рома от кеър суит,телефона се оправи,спря да изключва и заработи супер.
Обаче,аз се опитах да кача асвалт8 и ,проблем не искаше да я изтеглии,а след няколко пъти грешка,я изтегли,но не поиска да я инсталира. Програмите се отваряха по-бавно и като цяло телефона се държеше добре но не отлично.
Аз прочетах в нета доста за проблема и видях,че проблема е картата която е клас 4 и си купих ултра бърза:ADATA Premier 32gb microSDHC UHS-I class10. Сложих я и телефона взе да лети,програмите тръгнаха както си трябва,качих асвалта,и всичко което искам.
Аз съм благодарен на фирма Мовен,които бяха съгласни да ми заменят телефона,макар и втора ръка закупен от мен. Никога не ми бе затворен телефона и винаги ме изслушваха и успокояваха,че няма да ме оставят с не работещ апарат и приеха оферта в ОлХ . Аз обаче си оправих апарата,звъннах им ,че си го оставям и сега сме приятели с продавача.
Телефонът е супер ,като,бързина,цвят,дисплей,слушалка,говорител и цялостна изработка,камерата снима много готино през деня и на лампа и затворени помещения,но аз запазих моята уникална лумия 920 и двата заедно ми дават незабравими изживяваниия.
Последна промяна от sunmaster на 13 дек 2014, 18:02, променено общо 1 път.
0 x
Nokia 808 back to the future ,Meizu m2 note my best android choice

Потребителски аватар

[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Re: Как реших проблемите си с лумия 1320

Мнениеот [R]evolution » 30 ное 2014, 21:08

Със сигурност темата ще е от полза на новобранците, които ще се сблъскат с тези проблеми, разбира се и ние винаги сме готови да им помогнем. Сега само чакам да дойдат да ми инсталират 8/8.1 на компютъра, че да махна превюто и ще те питам как да си инсталирам софтуера на телефона през Кейр Суит.
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Потребителски аватар

Автор на темата
sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 30 ное 2014, 21:26

Аз съм на линия винаги
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
WP версия: 10
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 30 ное 2014, 21:33

Със сигурност темата ще е от полза на новобранците, които ще се сблъскат с тези проблеми, разбира се и ние винаги сме готови да им помогнем. Сега само чакам да дойдат да ми инсталират 8/8.1 на компютъра, че да махна превюто и ще те питам как да си инсталирам софтуера на телефона през Кейр Суит.

Защо не вземеш сам да си го инсталираш това не е XP там беше объркана работа Vista и всичко след нея е елементарно за инсталиране. Аз сам се научих да преинсталирам преди много години взех си от едно място един пиратски диск с XP не знаех как се инсталира, но дадох 5 лева за диска не бях гледал тогава в нета как става защото тогава нямах нет на компютъра и сложих диска почнах да бърникам да цъкам какво мисля за най удачно накрая стигнах до Serial номера и какво пиша не става накрая загледах мястото от което бях купил диска кода който ми беше написан на диска липсваше една цифра или буква :D понеже бяха ако не се лъжа 5 х 5 символа и в едната петорка липсваше знака и хайде почна разшифроването почнах да въвеждам подред всяка възможна комбинация накрая след почти цял ден опити се бях почти отказал и бях тръгнал да хода от там където взех диска да ми даде целия код преоблякох се викам си хайде ще пробвам още няколко комбинации и хайде хоп стана :D.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

[R]evolution
Регистриран: 10 юли 2014, 22:12
Моят WP е: Nokia Lumia 925
WP версия: 8.1
Контакти:

Мнениеот [R]evolution » 30 ное 2014, 21:44

Просто не ми се рискува, защото лаптопа не е лично мой и не искам да прецакам нещо. :D :D :D
0 x
My thoughts are stars I cannot fathom into constellations.

Потребителски аватар

enkov
Регистриран: 30 юли 2013, 12:48
Моят WP е: Xiaomi Mi4 LTE
x 145

Мнениеот enkov » 01 дек 2014, 08:32

М/у другото, към автора, от кое мислиш, че са възникнали тези проблеми? Не се карам, но мисля, че като почне update процеса, изрично си пише "не използвайте телефона си, докато трае ъпдейта". А ти си провел разговор, после видео разговор по Скайп. Плюс май не е бил зареден докрай, не гледай тия 50% - аз под 100% ъпдейт не започвам, верно че зависи от телефона и състоянието на батерията, но съм наблюдавал как при ъпдейт, като почне да пише усилено по флаша и пада от 80 на 50% за 10 минути, затова е и това загряване. Аз дори моя 8Х като го взех лани и 3 дни го настройвах и ъпдейтвах и мигрирах без СИМ карта...

Иначе, браво, че си го оправил без сервиз и подмяна, спестил си допълнителни нерви и чакане.
0 x

Потребителски аватар

LOVECAT9411
Регистриран: 04 яну 2014, 22:57
Моят WP е: Nokia Lumia 925, 735
x 7
Контакти:

Мнениеот LOVECAT9411 » 01 дек 2014, 09:00

М/у другото, към автора, от кое мислиш, че са възникнали тези проблеми? Не се карам, но мисля, че като почне update процеса, изрично си пише "не използвайте телефона си, докато трае ъпдейта". А ти си провел разговор, после видео разговор по Скайп. Плюс май не е бил зареден докрай, не гледай тия 50% - аз под 100% ъпдейт не започвам, верно че зависи от телефона и състоянието на батерията, но съм наблюдавал как при ъпдейт, като почне да пише усилено по флаша и пада от 80 на 50% за 10 минути, затова е и това загряване. Аз дори моя 8Х като го взех лани и 3 дни го настройвах и ъпдейтвах и мигрирах без СИМ карта...

Иначе, браво, че си го оправил без сервиз и подмяна, спестил си допълнителни нерви и чакане.
Нерви не е спестил понеже се е нервил докато го оправи, поне не се е занимавал с сервизи, че там ще го разиграват яко.
0 x

Nokia Lumia 735
Nokia Lumia 925
Nokia N95-8GB

Потребителски аватар

Автор на темата
sunmaster
x 24

Мнениеот sunmaster » 01 дек 2014, 09:27

Нервите бяха мноооого,обаче:
1. Помагаше ми нашия модератор Цветан(адски много съм му благодарен ,че винаги е до мен при проблем с апарат или просто да поговорим)
2. Продавача каза,че ще ми го замени с друг,но аз първо не можех да се доверя на сляпо,а второ трябваше да проверя има или няма такава фирма.Имаше и всичко бе наред(знаех ,че ще ми заменят апарата)
Сега обаче съм по-щаслив ,защото с моята машина сме се справили и затова някак си ми е по на сърце този апарат.
Аз знам,че сам съм си виновен,а батерията бе заредена на 100 при започването на проблемите.
Аз бях разпитал сервизи,за проблема,Стефан и Цветан(модераторите),вобще много се поинтерисувах.
Ето го и резултата:- телефона работи безупречно :)
0 x

Върни се в “Nokia Lumia 1320”